LAJMI I FUNDIT:

Ministria e Kulturës Rinisë dhe Sportit

77 Artikuj

Kosova bëhet me Agjenci për Anti-Doping, Çeku thotë se do ta sigurojnë integritetin sportiv

Kosova bëhet me Agjenci për Anti-Doping, Çeku thotë se do ta sigurojnë integritetin sportiv

Kosovë
Vdes njëra nga balerinat e para shqiptare, Esma Mulla

Vdes njëra nga balerinat e para shqiptare, Esma Mulla

Yjet
MKRS për vdekjen e Vjosa Berishës: Sot nuk e humbëm vetëm një artiste, por një person me vlera të çmuara që kontribuoi pareshtur për kulturën e vendit tonë

MKRS për vdekjen e Vjosa Berishës: Sot nuk e humbëm vetëm një artiste, por një person me vlera të çmuara që kontribuoi pareshtur për kulturën e vendit tonë

Yjet
Koncert me artistë të vendeve të Evropës Qendrore në Prishtinë

Koncert me artistë të vendeve të Evropës Qendrore në Prishtinë

Muzikë
Pas dy vitesh pauzë, në Prishtinë rikthehet Panairi i Librit – mbi 100 botues pjesë e edicionit të 22-të panairit

Pas dy vitesh pauzë, në Prishtinë rikthehet Panairi i Librit – mbi 100 botues pjesë e edicionit të 22-të panairit

Meridiana Statovci
Kosova do të bëhet me Muze të Artit Bashkëkohor

Kosova do të bëhet me Muze të Artit Bashkëkohor

TV / Film
MKRS shpërblen me 14 mijë euro Donjeta Sadikun pas suksesit në botërorin e boksit

MKRS shpërblen me 14 mijë euro Donjeta Sadikun pas suksesit në botërorin e boksit

Boks
Nënshkruhet marrëveshja, Kosova dhe Franca do të kenë bashkëprodhim kinematografik

Nënshkruhet marrëveshja, Kosova dhe Franca do të kenë bashkëprodhim kinematografik

TV / Film
Ministri Çeku tregon se çfarë po ndodhë me punimet në stadiumin “Adem Jashari” dhe atë të Gjilanit

Ministri Çeku tregon se çfarë po ndodhë me punimet në stadiumin “Adem Jashari” dhe atë të Gjilanit

Kosovë
Sulmi ndaj portierit në Gjilan, nesër mblidhet Këshilli Kombëtar për Parandalimin e Dhunës në Sport

Sulmi ndaj portierit në Gjilan, nesër mblidhet Këshilli Kombëtar për Parandalimin e Dhunës në Sport

Superliga
Ministri Çeku pret në takim fëmijët e artistit të ndjerë, Rasim Thaçi – Cima

Ministri Çeku pret në takim fëmijët e artistit të ndjerë, Rasim Thaçi – Cima

Yjet
Zgjedhjet në FFK, vjen reagimi nga MKRS: Bëjmë thirrje për proces të rregullt e të bazuar në norma statutare

Zgjedhjet në FFK, vjen reagimi nga MKRS: Bëjmë thirrje për proces të rregullt e të bazuar në norma statutare

Superliga
Një tjetër arritje për “Pa Vend”, shpallet ‘filmi më i mirë i shkurtër’ në “Trieste Film Festival”

Një tjetër arritje për “Pa Vend”, shpallet ‘filmi më i mirë i shkurtër’ në “Trieste Film Festival”

TV / Film
I arrestuari në Ministrinë e Kulturës është këngëtari Leotrim Gashi

I arrestuari në Ministrinë e Kulturës është këngëtari Leotrim Gashi

Yjet
Iniciativa për futjen e lëndës së Sigurisë në shkolla, Mehaj takohet me Nagavcin dhe Çekun

Iniciativa për futjen e lëndës së Sigurisë në shkolla, Mehaj takohet me Nagavcin dhe Çekun

Kosovë
Shteti ndihmoi artistët me mbi 3 milionë euro gjatë vitit 2021, ua dyfishon buxhetin në 2022

Shteti ndihmoi artistët me mbi 3 milionë euro gjatë vitit 2021, ua dyfishon buxhetin në 2022

Egzona Shigjeqi
Çeku: Këtë javë dorëzojmë propozimet e para për mbrojtje të përhershme të aseteve të trashëgimisë kulturore

Çeku: Këtë javë dorëzojmë propozimet e para për mbrojtje të përhershme të aseteve të trashëgimisë kulturore

Yjet
Arrihen pesë marrëveshje për bashkëpunimin kulturor mes Kosovës dhe Shqipërisë

Arrihen pesë marrëveshje për bashkëpunimin kulturor mes Kosovës dhe Shqipërisë

Yjet
Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit shpreh ngushëllime me rastin e vdekjes së regjisores Burbuqe Berisha

Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit shpreh ngushëllime me rastin e vdekjes së regjisores Burbuqe Berisha

Yjet
Ministri Çeku pret në takim ekipin e filmit “Vera Andrron Detin”

Ministri Çeku pret në takim ekipin e filmit “Vera Andrron Detin”

TV / Film
MKRS-ja përkujton Adem Mikullovcin në njëvjetorin e vdekjes: Veprimtaria e tij do të mbetet e pavdekshme

MKRS-ja përkujton Adem Mikullovcin në njëvjetorin e vdekjes: Veprimtaria e tij do të mbetet e pavdekshme

TV / Film
​Zgjatet afati i aplikimit për subvencione nga Pakoja e Ringjalljes Ekonomike në kulturë, rini dhe sport

​Zgjatet afati i aplikimit për subvencione nga Pakoja e Ringjalljes Ekonomike në kulturë, rini dhe sport

Financa
Ministri Çeku uron Nora Gjakovën për medaljen e artë

Ministri Çeku uron Nora Gjakovën për medaljen e artë

Xhudo
Petrit Halilaj vjen me ‘Lule Mosmëharro’ edhe në Prishtinë, mirëpritet nga Ministri Çeku

Petrit Halilaj vjen me ‘Lule Mosmëharro’ edhe në Prishtinë, mirëpritet nga Ministri Çeku

Yjet