LAJMI I FUNDIT:

Ministri i Mbrojtjes

13 Artikuj

Mehaj priti në takim homolugun malazez, flasin për situatën e sigurisë dhe vizitojnë qendrën e FSK-së në Pomozotin

Mehaj priti në takim homolugun malazez, flasin për situatën e sigurisë dhe vizitojnë qendrën e FSK-së në Pomozotin

Kosovë
Mehaj: Trupat tanë të gatshëm për operacione në kushte ekstreme dimërore

Mehaj: Trupat tanë të gatshëm për operacione në kushte ekstreme dimërore

Siguri
Baza e NATO-s në Porto Palermo, Peleshi: Do të ndërtohet sipas modelit të Kuçovës

Baza e NATO-s në Porto Palermo, Peleshi: Do të ndërtohet sipas modelit të Kuçovës

Shqipëri
Mehaj pas sulmit ndaj policëve në veri: Qëndrimi i tyre në krye të detyrës në luftimin e kontrabandës, na bënë krenar të gjithëve

Mehaj pas sulmit ndaj policëve në veri: Qëndrimi i tyre në krye të detyrës në luftimin e kontrabandës, na bënë krenar të gjithëve

Kosovë
Mehaj: FSK-ja është duke vazhduar realizimin me sukses të ushtrimit ndërkombëtar ‘Defender Europe 23’

Mehaj: FSK-ja është duke vazhduar realizimin me sukses të ushtrimit ndërkombëtar ‘Defender Europe 23’

Siguri
Ministri shqiptar i Mbrojtjes takon homologun grek: Zgjerojmë bashkëpunimin, mbështetja e Kosovës në iniciativat rajonale rrit stabilitetin

Ministri shqiptar i Mbrojtjes takon homologun grek: Zgjerojmë bashkëpunimin, mbështetja e Kosovës në iniciativat rajonale rrit stabilitetin

Shqipëri
Avioni Canadair Cl 415 i bashkohet aksionit për fikjen e zjarrit në Sazan

Avioni Canadair Cl 415 i bashkohet aksionit për fikjen e zjarrit në Sazan

Shqipëri
Neutralizohen 14 vatra zjarri në ishullin e Sazanit

Neutralizohen 14 vatra zjarri në ishullin e Sazanit

Shqipëri
Pas SHBA-ve, me ftesë të homologut të tij Mehaj udhëton për në Turqi

Pas SHBA-ve, me ftesë të homologut të tij Mehaj udhëton për në Turqi

Kosovë
Agresioni rus në Ukrainë, qytetarët: Kosova ta shfrytëzojë këtë mundësi për anëtarësim në NATO

Agresioni rus në Ukrainë, qytetarët: Kosova ta shfrytëzojë këtë mundësi për anëtarësim në NATO

Meridiana Statovci
Nga xhudo në Ushtrinë e Kosovës, Kuka paralajmëron kalimin e xhudistëve elitarë në ushtrinë e vendit

Nga xhudo në Ushtrinë e Kosovës, Kuka paralajmëron kalimin e xhudistëve elitarë në ushtrinë e vendit

Xhudo
Quni: Nuk jemi të interesuar për luftë, por nëse është e pashmangshme, prapë do të fitojmë

Quni: Nuk jemi të interesuar për luftë, por nëse është e pashmangshme, prapë do të fitojmë

Kosovë
Edhe ministri serb i Mbrojtjes, Aleksandar Vulin, rezulton pozitiv me coronavirus

Edhe ministri serb i Mbrojtjes, Aleksandar Vulin, rezulton pozitiv me coronavirus

Ballkan