LAJMI I FUNDIT:

Mineralet

41 Artikuj

Australia fiton mbështetjen e SHBA-së për industrinë e mineraleve kyçe

Australia fiton mbështetjen e SHBA-së për industrinë e mineraleve kyçe

EVs
Indonezia kërkon marrëveshje të re me SHBA-në për bateritë e veturave elektrike

Indonezia kërkon marrëveshje të re me SHBA-në për bateritë e veturave elektrike

EVs
Vitaminat dhe mineralet që nuk duhet t’i merrni së bashku

Vitaminat dhe mineralet që nuk duhet t’i merrni së bashku

Këshilla mjekësore
India dhe Australia synojnë të nënshkruajnë një marrëveshje më të gjerë në fushën e mineraleve kryesore

India dhe Australia synojnë të nënshkruajnë një marrëveshje më të gjerë në fushën e mineraleve kryesore

EVs
Kompania britanike njofton se në dalje të Prishtinës ka minerale që përmbajnë ar

Kompania britanike njofton se në dalje të Prishtinës ka minerale që përmbajnë ar

Të Tjera
The British company announces that there are 640 thousand tons of gold at the exit of Pristina

The British company announces that there are 640 thousand tons of gold at the exit of Pristina

English
Rukola dhe vlerat për shëndetin tonë

Rukola dhe vlerat për shëndetin tonë

Këshilla mjekësore
Vitaminat dhe mineralet që janë të domosdoshme për t’u mbrojtur nga sëmundjet gjatë ditëve të ftohta

Vitaminat dhe mineralet që janë të domosdoshme për t’u mbrojtur nga sëmundjet gjatë ditëve të ftohta

Këshilla mjekësore
Disa arsye të papritura pse mund të keni tepricë kilogramësh

Disa arsye të papritura pse mund të keni tepricë kilogramësh

Ushqimi dhe Dieta
Reja misterioze ngjyrë vjollcë i huton kilianët

Reja misterioze ngjyrë vjollcë i huton kilianët

Interesante
Si formohen mineralet e ndryshme?

Si formohen mineralet e ndryshme?

Shkencë
Cilat vitamina dhe minerale nuk duhet marrë bashkë dhe cilat duhet të merren

Cilat vitamina dhe minerale nuk duhet marrë bashkë dhe cilat duhet të merren

Këshilla mjekësore
Nëse humbni më shumë se një kile në javë, ju mungojnë këto pesë vitamina dhe minerale

Nëse humbni më shumë se një kile në javë, ju mungojnë këto pesë vitamina dhe minerale

Shëndetësi Lajme
Patëllxhani, kungulli i njomë dhe specat – burime të vitaminave e mineraleve për shëndet të mirë

Patëllxhani, kungulli i njomë dhe specat – burime të vitaminave e mineraleve për shëndet të mirë

Super Viva
Cilat janë vitaminat dhe mineralet e nevojshme në mënyrë që kockat e juaj të jenë të shëndetshme

Cilat janë vitaminat dhe mineralet e nevojshme në mënyrë që kockat e juaj të jenë të shëndetshme

Temat Javore
Prezantohen rezultatet e auditimit për licencimin e shfrytëzimit të mineraleve ndërtimore dhe industriale

Prezantohen rezultatet e auditimit për licencimin e shfrytëzimit të mineraleve ndërtimore dhe industriale

Të Tjera
A po merrni mjaftueshëm vitamina dhe minerale

A po merrni mjaftueshëm vitamina dhe minerale

Si të…
Fondi i kapitalit privat GSOL nga Maqedonia ndërmerr aktivitete për zgjerimin e biznesit me feronikel

Fondi i kapitalit privat GSOL nga Maqedonia ndërmerr aktivitete për zgjerimin e biznesit me feronikel

Marketing
“Jeta në ferr”, fëmijët në Madagaskar punojnë nga 13 orë në ditë në temperatura të larta – disa i kanë më pak se 5 vjet

“Jeta në ferr”, fëmijët në Madagaskar punojnë nga 13 orë në ditë në temperatura të larta – disa i kanë më pak se 5 vjet

Nga Bota
OAK përshëndet mos votimin e Projektligjit për Miniera dhe Minerale

OAK përshëndet mos votimin e Projektligjit për Miniera dhe Minerale

Biznes
Si të zbuloni dhe eliminoni mungesën e vitaminave dhe mineraleve

Si të zbuloni dhe eliminoni mungesën e vitaminave dhe mineraleve

Shëndetësi Lajme
Dy vitaminat që duhet t’i merrni për të mos ndjerë lodhje

Dy vitaminat që duhet t’i merrni për të mos ndjerë lodhje

Këshilla mjekësore
Vitaminat dhe mineralet esenciale për femrat mbi moshën 40 vjet

Vitaminat dhe mineralet esenciale për femrat mbi moshën 40 vjet

Këshilla dhe arsye
Suplementet dhe vitaminat nuk e parandalojnë depresionin

Suplementet dhe vitaminat nuk e parandalojnë depresionin

Shëndetësi Lajme