LAJMI I FUNDIT:

Milorad Dodik

198 Artikuj

Bassuener: Dodik dhe Vuçiq garojnë kush është serb më i madh

Bassuener: Dodik dhe Vuçiq garojnë kush është serb më i madh

Serbia
Murphy: Atmosfera politike në Bosnjë më e keqe se lufta, Dodik përgjegjës

Murphy: Atmosfera politike në Bosnjë më e keqe se lufta, Dodik përgjegjës

Nga Bota
Pse është problematike Deklarata e “Kuvendit gjithëserb”, ku përfshihet edhe Kosova?

Pse është problematike Deklarata e “Kuvendit gjithëserb”, ku përfshihet edhe Kosova?

Politikë
Vuçiq dhe Dodik jetojnë ende në iluzione, përfshijnë Kosovën në marrëveshjet e tyre të “Kuvendit Panserb”

Vuçiq dhe Dodik jetojnë ende në iluzione, përfshijnë Kosovën në marrëveshjet e tyre të “Kuvendit Panserb”

Kosovë
Dodik për herë të gjashtë në Rusi – si po forcohet aleanca serbo-hungareze me Moskën

Dodik për herë të gjashtë në Rusi – si po forcohet aleanca serbo-hungareze me Moskën

Bosnja
Dodik me një çmenduri të re: Në Srebrenicë nuk u vra askush, do t’ia ndryshojmë emrin qytetit

Dodik me një çmenduri të re: Në Srebrenicë nuk u vra askush, do t’ia ndryshojmë emrin qytetit

Bosnja
“Vuçiq e Dodik organizuan paradën pas rezolutës në OKB”, avokati serb tregon se si ajo nuk ishte spontane në Beograd

“Vuçiq e Dodik organizuan paradën pas rezolutës në OKB”, avokati serb tregon se si ajo nuk ishte spontane në Beograd

Serbia
Pas miratimit të rezolutës që njeh gjenocidin në Srebrenicë, Dodik thotë se serbët do të shkëputen nga Bosnja

Pas miratimit të rezolutës që njeh gjenocidin në Srebrenicë, Dodik thotë se serbët do të shkëputen nga Bosnja

Bosnja
“Zbutet” Dodik, vjen me deklaratë ndryshe rreth propozimit të ‘ndarjes paqësore’ të Bosnje-Hercegovinës

“Zbutet” Dodik, vjen me deklaratë ndryshe rreth propozimit të ‘ndarjes paqësore’ të Bosnje-Hercegovinës

Bosnja
Dodik do të propozojë ndarje ‘paqësore’ të Bosnje-Hercegovinës

Dodik do të propozojë ndarje ‘paqësore’ të Bosnje-Hercegovinës

Bosnja
Dodik: Na ka mbetur edhe një luftë – çlirimi i Republikës Serbe nga Bosnja dhe Hercegovina

Dodik: Na ka mbetur edhe një luftë – çlirimi i Republikës Serbe nga Bosnja dhe Hercegovina

Bosnja
Hoxha: Vendosja e sanksioneve ndaj Kosovës është idiotësi e BE-së

Hoxha: Vendosja e sanksioneve ndaj Kosovës është idiotësi e BE-së

Kosovë
Serbia në fushatë kundër Kosovës në Këshillin e Evropës dhe kundër rezolutës së OKB-së për gjenocidin në Srebrenicë

Serbia në fushatë kundër Kosovës në Këshillin e Evropës dhe kundër rezolutës së OKB-së për gjenocidin në Srebrenicë

Kosovë
Vuçiq thotë se ditë të vështira e presin Serbinë edhe shkaku i Kosovës dhe Srebrenicës

Vuçiq thotë se ditë të vështira e presin Serbinë edhe shkaku i Kosovës dhe Srebrenicës

Kosovë
Aleksandar Vuçiq sërish e takon Milorad Dodikun – çfarë po përgatitin presidenti serb dhe i sanksionuari nga SHBA-ja

Aleksandar Vuçiq sërish e takon Milorad Dodikun – çfarë po përgatitin presidenti serb dhe i sanksionuari nga SHBA-ja

Serbia
Dodik reagon ndaj deklaratës së Escobarit për “Republika Srpska”

Dodik reagon ndaj deklaratës së Escobarit për “Republika Srpska”

Bosnja
Lajçaku takohet me Dodikun e sanksionuar nga SHBA-ja, reagon deputeti Basha

Lajçaku takohet me Dodikun e sanksionuar nga SHBA-ja, reagon deputeti Basha

Kosovë
Sikurse Vuçiqit, Putin ia dha Dodikut dekoratën e dytë më të lartë të Rusisë

Sikurse Vuçiqit, Putin ia dha Dodikut dekoratën e dytë më të lartë të Rusisë

Bosnja
Ambasada amerikane: Nëse BeH nuk bën një hap përpara në mars, fajin do ta ketë Dodik

Ambasada amerikane: Nëse BeH nuk bën një hap përpara në mars, fajin do ta ketë Dodik

Bosnja
Kur biznesi dhe politika e bashkon Abazoviqin me Dodikun dhe Elekun

Kur biznesi dhe politika e bashkon Abazoviqin me Dodikun dhe Elekun

Bosnja
Dodik për shkëputjen e mundshme: Nuk na duhet një karrige në OKB

Dodik për shkëputjen e mundshme: Nuk na duhet një karrige në OKB

Bosnja
Ministri i Mbrojtjes i Bosnjës, takim urgjent me të dërguarin ushtarak amerikan – kanë një mesazh tjetër për Dodikun

Ministri i Mbrojtjes i Bosnjës, takim urgjent me të dërguarin ushtarak amerikan – kanë një mesazh tjetër për Dodikun

Bosnja
Udhëheqësi i serbëve të Bosnjës, Milorad Dodik, zotohet ta copëtojë vendin pavarësisht paralajmërimeve amerikane

Udhëheqësi i serbëve të Bosnjës, Milorad Dodik, zotohet ta copëtojë vendin pavarësisht paralajmërimeve amerikane

Bosnja
Ambasada amerikane në Sarajevë: Dodik është i rrezikshëm jo vetëm për stabilitetin e Bosnje-Hercegovinës, por edhe për të gjithë Ballkanin

Ambasada amerikane në Sarajevë: Dodik është i rrezikshëm jo vetëm për stabilitetin e Bosnje-Hercegovinës, por edhe për të gjithë Ballkanin

Bosnja


mob5