LAJMI I FUNDIT:

Michael Roth

153 Artikuj

Deputeti gjerman: Serbia po diskriminon pakicën shqiptare në Luginë, spastrimi etnik i tyre është krim

Deputeti gjerman: Serbia po diskriminon pakicën shqiptare në Luginë, spastrimi etnik i tyre është krim

Kosovë
Mospërfshirja e Kosovës në agjendën e Komitetit të Ministrave të KiE, reagime të ashpra ta deputetëve gjermanë – kritikojnë qeverinë e tyre

Mospërfshirja e Kosovës në agjendën e Komitetit të Ministrave të KiE, reagime të ashpra ta deputetëve gjermanë – kritikojnë qeverinë e tyre

Kosovë
Ish-ministri gjerman e quan të guximshëm veprimin e Kosovës për Asociacionin

Ish-ministri gjerman e quan të guximshëm veprimin e Kosovës për Asociacionin

Kosovë
Roth: Nacionalizmi i krahut të djathtë triumfoi në RMV, goditje e rëndë për ambiciet e BE-së

Roth: Nacionalizmi i krahut të djathtë triumfoi në RMV, goditje e rëndë për ambiciet e BE-së

Politikë
“E pabesueshme, qesharake, absurde…”, reagimet ndaj deklaratës së Borrellit, se mezi pret të punojë me qeverinë e re të Serbisë

“E pabesueshme, qesharake, absurde…”, reagimet ndaj deklaratës së Borrellit, se mezi pret të punojë me qeverinë e re të Serbisë

Nga Bota
Deklarata kërcënuese e Vuçiqit për sulm – reagimi i krerëve të Kosovës dhe analistëve vendorë e ndërkombëtarë

Deklarata kërcënuese e Vuçiqit për sulm – reagimi i krerëve të Kosovës dhe analistëve vendorë e ndërkombëtarë

Kosovë
Deputeti gjerman i reagon Vuçiqit: Nuk ka “ose Kosova ose Serbia”

Deputeti gjerman i reagon Vuçiqit: Nuk ka “ose Kosova ose Serbia”

Kosovë
Deputeti gjerman, Roth: E padrejtë nga SHBA që Kosovës t’i vendosen kushte të reja për anëtarësim në Këshillin e Evropës

Deputeti gjerman, Roth: E padrejtë nga SHBA që Kosovës t’i vendosen kushte të reja për anëtarësim në Këshillin e Evropës

Kosovë
Grenell sërish përfshihet në reagimet e gjermanëve mbi Kosovën – përplasen në “X” me deputetin Roth

Grenell sërish përfshihet në reagimet e gjermanëve mbi Kosovën – përplasen në “X” me deputetin Roth

Kosovë
Roth i reagon Hovenierit për dinarin: Deklaratë e pabalancuar, mungojnë mesazhet për sulmin terrorist në Banjskë

Roth i reagon Hovenierit për dinarin: Deklaratë e pabalancuar, mungojnë mesazhet për sulmin terrorist në Banjskë

Kosovë
Roth publikoi një letër të nënshkruar nga 24 politikanë evropianë dhe ka një mesazh për Vuçiqin: Je totalisht i izoluar

Roth publikoi një letër të nënshkruar nga 24 politikanë evropianë dhe ka një mesazh për Vuçiqin: Je totalisht i izoluar

Serbia
Tre mesazhet kryesore të Berlinit që prishën festën e ‘fitores’ së Vuçiqit

Tre mesazhet kryesore të Berlinit që prishën festën e ‘fitores’ së Vuçiqit

Serbia
Deputeti gjerman, Roth: Vuçiq nuk është më partner i besueshëm, nuk ka vend për miqtë e Putinit në BE

Deputeti gjerman, Roth: Vuçiq nuk është më partner i besueshëm, nuk ka vend për miqtë e Putinit në BE

Serbia
Kreu i Komisionit të Jashtëm të Bundestagut: Përshkallëzimi në veri erdhi nga Serbia – duhet të përdorim tjetër retorikë përballë Vuçiqit

Kreu i Komisionit të Jashtëm të Bundestagut: Përshkallëzimi në veri erdhi nga Serbia – duhet të përdorim tjetër retorikë përballë Vuçiqit

Kosovë
Kryetar i Komisionit të Jashtëm të Bundestagut: Gjermania optimiste për anëtarësimin e Shqipërisë në BE para 2030

Kryetar i Komisionit të Jashtëm të Bundestagut: Gjermania optimiste për anëtarësimin e Shqipërisë në BE para 2030

Shqipëri
Kurti takoi Michael Roth: Kapitulli i ardhshëm i dialogut për normalizim, duhet ta ketë parasysh veprimin agresor të Serbisë

Kurti takoi Michael Roth: Kapitulli i ardhshëm i dialogut për normalizim, duhet ta ketë parasysh veprimin agresor të Serbisë

Kosovë
​Roth: Dhuna serbe duhet të merr fund tani

​Roth: Dhuna serbe duhet të merr fund tani

Kosovë
Ushtria e Serbisë afër kufirit me Kosovën, deputeti gjerman: Ku dreqin është BE-ja

Ushtria e Serbisë afër kufirit me Kosovën, deputeti gjerman: Ku dreqin është BE-ja

Kosovë
Ademi-Roth: Maqedonia e Veriut i kushton rëndësi të veçantë bashkëpunimit me vendet e Ballkanit Perëndimor

Ademi-Roth: Maqedonia e Veriut i kushton rëndësi të veçantë bashkëpunimit me vendet e Ballkanit Perëndimor

Maqedonia e Veriut
Deputeti gjerman i reagon Vuçiqit: Nuk duhet të shohim atë nëse viktimat janë shqiptarë apo serbë, por pse duhet të vriten

Deputeti gjerman i reagon Vuçiqit: Nuk duhet të shohim atë nëse viktimat janë shqiptarë apo serbë, por pse duhet të vriten

Kosovë
Deputeti gjerman: Jam kurioz të shoh se çfarë justifikimi do të nxjerrë këtë herë Vuçiqi

Deputeti gjerman: Jam kurioz të shoh se çfarë justifikimi do të nxjerrë këtë herë Vuçiqi

Kosovë
Kovaçevski në takim me Roth: Mbështetje e fuqishme nga Bundestagu për procesin eurointegrues të RMV-së

Kovaçevski në takim me Roth: Mbështetje e fuqishme nga Bundestagu për procesin eurointegrues të RMV-së

Politikë
Roth në Shkup: Gjashtë propozime për reformimin e procesit eurointegrues!

Roth në Shkup: Gjashtë propozime për reformimin e procesit eurointegrues!

Politikë
Roth: Ndryshimet kushtetuese ndoshta janë të dhimbshme, por janë të nevojshme

Roth: Ndryshimet kushtetuese ndoshta janë të dhimbshme, por janë të nevojshme

Politikë


mob5