LAJMI I FUNDIT:

Mërgim Lushtaku

101 Artikuj

Guvernatori Ismaili komenton çështjen e vjedhjes së mbi 2 milionë eurove nga Thesari i Shtetit

Guvernatori Ismaili komenton çështjen e vjedhjes së mbi 2 milionë eurove nga Thesari i Shtetit

Të Tjera
PDK nuk përkrah projektbuxhetin për vitin 2024, Lushtaku: Nuk është buxhet i mirëqenies së qytetarëve

PDK nuk përkrah projektbuxhetin për vitin 2024, Lushtaku: Nuk është buxhet i mirëqenies së qytetarëve

Financa
A duhen importuar në Kosovë vetura më të vjetra se 10 vjet? – qytetarët dhe ekspertët me mendime të ndryshme

A duhen importuar në Kosovë vetura më të vjetra se 10 vjet? – qytetarët dhe ekspertët me mendime të ndryshme

Të Tjera
Dosja e Prokurorisë për përleshjen në Kuvend, për çka akuzohen Bislimi, Beqa, Lushtaku dhe Haxhiu?

Dosja e Prokurorisë për përleshjen në Kuvend, për çka akuzohen Bislimi, Beqa, Lushtaku dhe Haxhiu?

Drejtësi
​Memli Krasniqi: Lirimi i Gucatit – lajm i gëzueshëm, presim të lirohen edhe të tjerët

​Memli Krasniqi: Lirimi i Gucatit – lajm i gëzueshëm, presim të lirohen edhe të tjerët

Drejtësi
Gati 4 milionë euro shpenzime të Kuvendit, deputetët ankohen për mungesë të kushteve për punë

Gati 4 milionë euro shpenzime të Kuvendit, deputetët ankohen për mungesë të kushteve për punë

Financa
Seanca e grushteve, Musliu: U nxit nga Besnik Bislimi, Mergim Lushtaku e mbrojti Albulena Haxhiun nga turma e LVV-së

Seanca e grushteve, Musliu: U nxit nga Besnik Bislimi, Mergim Lushtaku e mbrojti Albulena Haxhiun nga turma e LVV-së

Kosovë
Dakordimi Kosovë-BE për shtensionimin e veriut, grushtet në Kuvend e diplomimi i 419 policëve të rinj – top lajmet e javës

Dakordimi Kosovë-BE për shtensionimin e veriut, grushtet në Kuvend e diplomimi i 419 policëve të rinj – top lajmet e javës

Besnike Salihu
Deputetët dhe qeveritarët e përfshirë në rrahje do të ndiqen penalisht

Deputetët dhe qeveritarët e përfshirë në rrahje do të ndiqen penalisht

Kosovë
Lushtaku intervistohet nga prokuroria, avokati: Të gjitha veprimet i bëri në vetëmbrojtje

Lushtaku intervistohet nga prokuroria, avokati: Të gjitha veprimet i bëri në vetëmbrojtje

Kosovë
Përleshja fizike në Kuvend, Mërgim Lushtaku thirret nga Prokuroria për intervistim

Përleshja fizike në Kuvend, Mërgim Lushtaku thirret nga Prokuroria për intervistim

Drejtësi
Tinka Kurti: Mërgim Lushtaku më shau nanën

Tinka Kurti: Mërgim Lushtaku më shau nanën

Kosovë
Lushtaku paralajmëron padi ndaj akterëve të pushtetit që u përfshinë në përleshjen e sotme

Lushtaku paralajmëron padi ndaj akterëve të pushtetit që u përfshinë në përleshjen e sotme

Kosovë
Lushtaku: Reagimi im ishte kundër Radoiçiqit dhe argatëve të tij

Lushtaku: Reagimi im ishte kundër Radoiçiqit dhe argatëve të tij

Kosovë
Vendosja e fotografisë së “Kurtit si Pinokio” nga Musliu dhe shqyerja e saj nga Bislimi – fillesa e grushteve në Kuvend

Vendosja e fotografisë së “Kurtit si Pinokio” nga Musliu dhe shqyerja e saj nga Bislimi – fillesa e grushteve në Kuvend

Kosovë
PDK: Besnik Bislimi provokoi situatën në Kuvend – e goditi me mjete të forta deputetin Lushtaku

PDK: Besnik Bislimi provokoi situatën në Kuvend – e goditi me mjete të forta deputetin Lushtaku

Kosovë
Video e plotë ku shihet skena e rrahjes në Kuvendin e Kosovës mes PDK-së dhe LVV-së

Video e plotë ku shihet skena e rrahjes në Kuvendin e Kosovës mes PDK-së dhe LVV-së

Kosovë
Përleshje fizike në Kuvend mes deputetëve të PDK-së dhe ministrave

Përleshje fizike në Kuvend mes deputetëve të PDK-së dhe ministrave

Kosovë
Lushtaku: Ne nuk i kemi numrat, por këtë qeveri duhet t’a rrezojë vetëm populli

Lushtaku: Ne nuk i kemi numrat, por këtë qeveri duhet t’a rrezojë vetëm populli

Politikë
Zvarritja e emërimit të guvernatorit të BQK-së – nga 29 marsi pritet të ketë ushtrues detyre, opozita kritika pushtetit për ndikim në proces

Zvarritja e emërimit të guvernatorit të BQK-së – nga 29 marsi pritet të ketë ushtrues detyre, opozita kritika pushtetit për ndikim në proces

Financa
Kuvendi nuk e miraton raportin e Këshillit për Shërbimin Civil

Kuvendi nuk e miraton raportin e Këshillit për Shërbimin Civil

Kosovë
PDK dorëzon në Kushtetuese Ligjin për Zyrtarët Publikë

PDK dorëzon në Kushtetuese Ligjin për Zyrtarët Publikë

Kosovë
Erdogani pret në takim një grup të deputetëve të Kosovës

Erdogani pret në takim një grup të deputetëve të Kosovës

Kosovë
Prezantohet Projektligji për Zyrtarët Publikë, përplasen pozita me opozitën

Prezantohet Projektligji për Zyrtarët Publikë, përplasen pozita me opozitën

Politikë