LAJMI I FUNDIT:

Mercenarët rusë

33 Artikuj

Avokati nga Beogradi: Aleksandar Vuçiq po ia mundëson Rusisë që të rekrutojë mercenarë serbë për të vrarë ukrainasit

Avokati nga Beogradi: Aleksandar Vuçiq po ia mundëson Rusisë që të rekrutojë mercenarë serbë për të vrarë ukrainasit

Serbia
Moska po rekruton 500 mercenarë serbë për të luftuar në Ukrainë

Moska po rekruton 500 mercenarë serbë për të luftuar në Ukrainë

Serbia
Ushtari rus i falënderon mercenarët serbë që po luftojnë krah tyre në Ukrainë, fton për kthimin e ushtrisë në Kosovë

Ushtari rus i falënderon mercenarët serbë që po luftojnë krah tyre në Ukrainë, fton për kthimin e ushtrisë në Kosovë

Serbia
Wagner ende përdor Facebook-un për të rekrutuar luftëtarë, pavarësisht se Meta tha se përmbajtje të tilla do të hiqen

Wagner ende përdor Facebook-un për të rekrutuar luftëtarë, pavarësisht se Meta tha se përmbajtje të tilla do të hiqen

Nga Bota
BIA dhe VBA-ja serbe bashkëpunojnë me mercenarët pro-rusë në Ukrainë, ndajnë informacione sekrete

BIA dhe VBA-ja serbe bashkëpunojnë me mercenarët pro-rusë në Ukrainë, ndajnë informacione sekrete

Serbia
“Vëllezër prej gjakut” – BBC eksploron botën e ultranacionalistëve pro-rusë në Serbi

“Vëllezër prej gjakut” – BBC eksploron botën e ultranacionalistëve pro-rusë në Serbi

Serbia
Komandanti i Wagner zbulon numrin e mercenarëve të vrarë në Ukrainë

Komandanti i Wagner zbulon numrin e mercenarëve të vrarë në Ukrainë

Nga Bota
Forcat Wagner treguan se janë të gatshëm të vrasin rusët ‘djathtas dhe majtas’ në të ardhmen – thotë ish-komandanti rus

Forcat Wagner treguan se janë të gatshëm të vrasin rusët ‘djathtas dhe majtas’ në të ardhmen – thotë ish-komandanti rus

Nga Bota
Media boshnjake: A do t’i dërgojë Wagner mercenarët e tij në Serbi për shkak të Kosovës?

Media boshnjake: A do t’i dërgojë Wagner mercenarët e tij në Serbi për shkak të Kosovës?

Kosovë
Grupi Wagner mund të largohet nga Ukraina, ka thënë Prigozhin

Grupi Wagner mund të largohet nga Ukraina, ka thënë Prigozhin

Nga Bota
Ukraina konfirmon se forcat e Wagner po tërhiqen nga Bakhmuti

Ukraina konfirmon se forcat e Wagner po tërhiqen nga Bakhmuti

Nga Bota
Serbi nga Bosnja e ndërron identitetin për t’iu bashkuar mercenarëve rusë në luftën kundër Ukrainës

Serbi nga Bosnja e ndërron identitetin për t’iu bashkuar mercenarëve rusë në luftën kundër Ukrainës

Serbia
Të gjithë po flasin për grupin Wagner – por kush janë mercenarët e tjerë të Rusisë?

Të gjithë po flasin për grupin Wagner – por kush janë mercenarët e tjerë të Rusisë?

Nga Bota
Shefi i mercenarëve Wagner ‘nxehet përsëri’, kërcënon presidentin Macron: Mund t’ia nxjerrim dhëmbët me pincë

Shefi i mercenarëve Wagner ‘nxehet përsëri’, kërcënon presidentin Macron: Mund t’ia nxjerrim dhëmbët me pincë

Nga Bota
Lufta në Ukrainë, kreu i “Wagner” e pranon se beteja në Bakhmut ka dëmtuar rëndë forcat e tij

Lufta në Ukrainë, kreu i “Wagner” e pranon se beteja në Bakhmut ka dëmtuar rëndë forcat e tij

Nga Bota
Sudoplatov – batalioni ekstremist rus në cilin luftojnë mercenarët nga Serbia në Ukrainë

Sudoplatov – batalioni ekstremist rus në cilin luftojnë mercenarët nga Serbia në Ukrainë

Serbia
Ushtarët rusë përshëndesin mercenarët serbë nga fronti i luftës në Ukrainë

Ushtarët rusë përshëndesin mercenarët serbë nga fronti i luftës në Ukrainë

Serbia
Dëshmi nga Beteja e Koshares: Oficeri i vrarë rus Vitali Bukharin, mercenar për një pjatë supë më tepër!

Dëshmi nga Beteja e Koshares: Oficeri i vrarë rus Vitali Bukharin, mercenar për një pjatë supë më tepër!

Fakte
Djathtisti serb sytë kah Vagneri në rast të një “konflikti në Kosovë”

Djathtisti serb sytë kah Vagneri në rast të një “konflikti në Kosovë”

Siguri
Kishte luftuar në anën e serbëve në Kosovë, vritet në Ukrainë mercenari rus Yegor Gorshkov

Kishte luftuar në anën e serbëve në Kosovë, vritet në Ukrainë mercenari rus Yegor Gorshkov

Serbia
Rusia po përdor mercenarët për të përforcuar vijat e frontit në Ukrainë, thotë Britania e Madhe

Rusia po përdor mercenarët për të përforcuar vijat e frontit në Ukrainë, thotë Britania e Madhe

Nga Bota
‘Xhelati’ i Putinit vritet nga një snajper, ai akuzohej për vrasje masive të robërve të luftës dhe civilëve në Ukrainë

‘Xhelati’ i Putinit vritet nga një snajper, ai akuzohej për vrasje masive të robërve të luftës dhe civilëve në Ukrainë

Nga Bota
Viola von Cramon thotë se ka marrë një letër kërcënuese nga mercenarët e “Wagner”, grup i udhëhequr nga oligarku i afërt me Putinin

Viola von Cramon thotë se ka marrë një letër kërcënuese nga mercenarët e “Wagner”, grup i udhëhequr nga oligarku i afërt me Putinin

Nga Bota
Mercenarët rusë në Ukrainë – përfshirë grupin paramilitar Wagner, të lidhur me ekstremistët e djathtë

Mercenarët rusë në Ukrainë – përfshirë grupin paramilitar Wagner, të lidhur me ekstremistët e djathtë

Evropa