LAJMI I FUNDIT:

Meliza Haradinaj - Stublla

330 Artikuj

Serbia vazhdon të shkelë marrëveshjen, falënderon Hungarinë për votën kundër Kosovës në KiE

Serbia vazhdon të shkelë marrëveshjen, falënderon Hungarinë për votën kundër Kosovës në KiE

Kosovë
Haradinaj-Stublla: BE të reagojë ndaj kërcënimeve të Daçiqit për vendet që votuan pro anëtarësimit të Kosovës në KiE

Haradinaj-Stublla: BE të reagojë ndaj kërcënimeve të Daçiqit për vendet që votuan pro anëtarësimit të Kosovës në KiE

Kosovë
“Shteti po vret”, lirimi i të akuzuarit për vrasjen e Donjeta Pajazitit, deklarata e vëllait të saj dhe reagimet tjera

“Shteti po vret”, lirimi i të akuzuarit për vrasjen e Donjeta Pajazitit, deklarata e vëllait të saj dhe reagimet tjera

Drejtësi
Pas lirimit të dënuarit për vrasjen e Donjeta Pajazitajt, Haradinaj-Stublla: “Ashensori i drejtësisë” shpëton vrasësit e grave në Kosovë

Pas lirimit të dënuarit për vrasjen e Donjeta Pajazitajt, Haradinaj-Stublla: “Ashensori i drejtësisë” shpëton vrasësit e grave në Kosovë

Drejtësi
Plani franko-gjerman, Berisha: Duhet të parashikojë heqjen nga Kushtetuta e Serbisë të Preambulës që përcakton Kosovën si pjesë të Serbisë

Plani franko-gjerman, Berisha: Duhet të parashikojë heqjen nga Kushtetuta e Serbisë të Preambulës që përcakton Kosovën si pjesë të Serbisë

Shqipëri
Berisha thotë se plani franko-gjerman është i mirëpritur, por shtron dy kërkesa themelore

Berisha thotë se plani franko-gjerman është i mirëpritur, por shtron dy kërkesa themelore

Kosovë
Marrëveshja duhet të pranohet, çështja e Asociacionit dhe mungesa e përfaqësimit diplomatik në shumë shtete – gjithçka nga intervista me ish-kryediplomaten  

Marrëveshja duhet të pranohet, çështja e Asociacionit dhe mungesa e përfaqësimit diplomatik në shumë shtete – gjithçka nga intervista me ish-kryediplomaten  

Kosovë
Haradinaj me kritika ndaj MPJ-së: Kemi mungesë përfaqësimi diplomatik në shumë shtete njohëse

Haradinaj me kritika ndaj MPJ-së: Kemi mungesë përfaqësimi diplomatik në shumë shtete njohëse

Kosovë
Ish-kryediplomatja: Duhet të pranohet marrëveshja, edhe nëse nuk vjen njohja nga Serbia

Ish-kryediplomatja: Duhet të pranohet marrëveshja, edhe nëse nuk vjen njohja nga Serbia

Kosovë
Kosovës i kërkohet të hapë zyre ndërlidhëse në Ukrainë

Kosovës i kërkohet të hapë zyre ndërlidhëse në Ukrainë

Kosovë
Ish-kryediplomatët kritikojnë Qeverinë: Dështim në diplomaci, të heshtur përballë fushatës ilegale të Serbisë për “çnjohje”

Ish-kryediplomatët kritikojnë Qeverinë: Dështim në diplomaci, të heshtur përballë fushatës ilegale të Serbisë për “çnjohje”

Donjeta Zeqiraj
Presidenca hesht për ambasadorin Berishaj, PDK kërkon sqarime

Presidenca hesht për ambasadorin Berishaj, PDK kërkon sqarime

Kosovë
Aplikimi i Kosovës për anëtarësim në BE, Haradinaj-Stublla thotë se s’ka parë proaktivitet që do t’i paraprinte aplikimit

Aplikimi i Kosovës për anëtarësim në BE, Haradinaj-Stublla thotë se s’ka parë proaktivitet që do t’i paraprinte aplikimit

Donjeta Zeqiraj
Serbia shpërfill marrëveshjen, vazhdon regjistrimin e automjeteve me targa ilegale të qyteteve nga Kosova

Serbia shpërfill marrëveshjen, vazhdon regjistrimin e automjeteve me targa ilegale të qyteteve nga Kosova

Kosovë
Haradinaj-Stublla, PDK-së e LDK-së: Sqaroni pozicionin karshi Asociacionit, sepse po dukeni qesharak

Haradinaj-Stublla, PDK-së e LDK-së: Sqaroni pozicionin karshi Asociacionit, sepse po dukeni qesharak

Kosovë
Ish-ministrja Meliza Haradinaj: Për BE-në marrëveshja ndërmjet Kosovës dhe Serbisë është mision i komplikuar

Ish-ministrja Meliza Haradinaj: Për BE-në marrëveshja ndërmjet Kosovës dhe Serbisë është mision i komplikuar

Politikë
“Shqipja, gjuha më e bukur në botë” – debat në Twitter mes deputetes së Kuvendit të Serbisë dhe ish-ministres Haradinaj

“Shqipja, gjuha më e bukur në botë” – debat në Twitter mes deputetes së Kuvendit të Serbisë dhe ish-ministres Haradinaj

Kosovë
Haradinaj-Stublla thotë se s’mund të ketë njohje të ndërsjellë pa heqjen e Kosovës nga Kushtetuta e Serbisë

Haradinaj-Stublla thotë se s’mund të ketë njohje të ndërsjellë pa heqjen e Kosovës nga Kushtetuta e Serbisë

Kosovë
Haradinaj-Stublla: Opozita të mos e përdor Serbinë për vota e sulm ndaj qeverisë – kështu e godasin veten dhe Kosovën

Haradinaj-Stublla: Opozita të mos e përdor Serbinë për vota e sulm ndaj qeverisë – kështu e godasin veten dhe Kosovën

Kosovë
Haradinaj-Stublla e quan shqetësues arrestimin e kryetarit të Tuzit, Nik Gjeloshaj

Haradinaj-Stublla e quan shqetësues arrestimin e kryetarit të Tuzit, Nik Gjeloshaj

Kosovë
Reagon Haradinaj-Stublla për mos lejimin e Bislimit në Beograd

Reagon Haradinaj-Stublla për mos lejimin e Bislimit në Beograd

Kosovë
Haradinaj-Stublla: Kurti ta shtyjë për dy muaj vendimin për targat, bandat në veri do të aktivizohen

Haradinaj-Stublla: Kurti ta shtyjë për dy muaj vendimin për targat, bandat në veri do të aktivizohen

Kosovë
Haradinaj-Stublla reagon pas deklaratës së Lajçakut: BE nuk ka ide se çka kërkon nga dialogu

Haradinaj-Stublla reagon pas deklaratës së Lajçakut: BE nuk ka ide se çka kërkon nga dialogu

Kosovë
Meliza Haradinaj: Nëse Kurti nuk e dëgjon ShBA-në për targat, jep sinjal për zgjedhje të reja

Meliza Haradinaj: Nëse Kurti nuk e dëgjon ShBA-në për targat, jep sinjal për zgjedhje të reja

Politikë