LAJMI I FUNDIT:

Meksikë

199 Artikuj

Ish-Miss Anglia, Jennifer Young kapet me drogë – rrezikon 20 vite burg

Ish-Miss Anglia, Jennifer Young kapet me drogë – rrezikon 20 vite burg

Yjet
BMW i3 Sedan dhe Touring pritet të prodhohen në Meksikë

BMW i3 Sedan dhe Touring pritet të prodhohen në Meksikë

EVs
Të paktën 46 persona të vdekur në një kamion të braktisur në Teksas

Të paktën 46 persona të vdekur në një kamion të braktisur në Teksas

Amerika
Lideri meksikan i një kishe, dënohet me 16 vite burg në SHBA për abuzim seksual me fëmijë

Lideri meksikan i një kishe, dënohet me 16 vite burg në SHBA për abuzim seksual me fëmijë

Amerika Latine
Uragani Agatha godet Meksikën, raportohet për të vdekur dhe të zhdukur

Uragani Agatha godet Meksikën, raportohet për të vdekur dhe të zhdukur

Amerika Latine
Avokati Koci për katër orë në paraburgim në Meksikë, shkak pasaporta e Kosovës

Avokati Koci për katër orë në paraburgim në Meksikë, shkak pasaporta e Kosovës

Kosovë
Një ‘dritë e madhe zjarri’ në qiell, natën mbi Cabo San Lucas të Meksikës – supozime të shumta mbi atë se për çfarë bëhet fjalë

Një ‘dritë e madhe zjarri’ në qiell, natën mbi Cabo San Lucas të Meksikës – supozime të shumta mbi atë se për çfarë bëhet fjalë

Virale
15 vendet e botës që punojnë më së shumti orë në vit

15 vendet e botës që punojnë më së shumti orë në vit

Botë
Kostoja e të qenit e bukur, deputete dhe inxhiniere – Geraldine Ponce është viktimë e sulmeve dhe shpifjeve në Meksikë

Kostoja e të qenit e bukur, deputete dhe inxhiniere – Geraldine Ponce është viktimë e sulmeve dhe shpifjeve në Meksikë

Interesante
Afro 10 mijë raste me COVID-19 brenda 24 orëve në Meksikë

Afro 10 mijë raste me COVID-19 brenda 24 orëve në Meksikë

Nga Bota
Destinacionet më vdekjeprurëse të pushimeve në botë nga sulmet e peshkaqenëve

Destinacionet më vdekjeprurëse të pushimeve në botë nga sulmet e peshkaqenëve

Udhëtime
Vazhdon të rritet numri i viktimave dhe rasteve me COVID-19 në Brazil, Meksikë dhe Indi

Vazhdon të rritet numri i viktimave dhe rasteve me COVID-19 në Brazil, Meksikë dhe Indi

Nga Bota
Mbi 30 mijë viktima në Meksikë nga COVID-19

Mbi 30 mijë viktima në Meksikë nga COVID-19

Nga Bota
Meksika goditet nga një tërmet prej 7.5 shkallësh

Meksika goditet nga një tërmet prej 7.5 shkallësh

Nga Bota
Trinjakët në Meksikë rezultojnë pozitivë me coronavirus, njëri prej tyre në ventilator – autoritetet thonë se ky është rasti i parë në botë

Trinjakët në Meksikë rezultojnë pozitivë me coronavirus, njëri prej tyre në ventilator – autoritetet thonë se ky është rasti i parë në botë

Nga Bota
Kreu i një karteli në Meksikë kërcënon qeverinë e vendit – pasi autoritetet e arrestuan nënën e tij

Kreu i një karteli në Meksikë kërcënon qeverinë e vendit – pasi autoritetet e arrestuan nënën e tij

Nga Bota
Skulptura sureale të fshehura në një xhungël të Meksikës

Skulptura sureale të fshehura në një xhungël të Meksikës

Interesante
Burri në Meksikë rrahet për vdekje nga policia pasi nuk kishte vendosur maskë në publik – shpërthejnë protestat në Guadalajara

Burri në Meksikë rrahet për vdekje nga policia pasi nuk kishte vendosur maskë në publik – shpërthejnë protestat në Guadalajara

Nga Bota
Brenda tuneleve ku trafikohen miliona euro kokainë, të ‘mbretit’ El Chapo

Brenda tuneleve ku trafikohen miliona euro kokainë, të ‘mbretit’ El Chapo

Nga Bota
Qeni besnik nuk largohej nga trupi i pronarit të tij, që u vra gjatë një shkëmbimi zjarri në Meksikë

Qeni besnik nuk largohej nga trupi i pronarit të tij, që u vra gjatë një shkëmbimi zjarri në Meksikë

Nga Bota
Brazili bëhet vendi i dytë në botë me më së shumti raste me coronavirus

Brazili bëhet vendi i dytë në botë me më së shumti raste me coronavirus

Nga Bota
Facebook Messenger Rooms në dispozicion për një pjesë të përdoruesve, javën e ardhshme për të gjithë

Facebook Messenger Rooms në dispozicion për një pjesë të përdoruesve, javën e ardhshme për të gjithë

Aplikacione
Zhytësi i guximshëm realizoi imazhet mbresëlënëse të labirinteve në shpellat nënujore të rivierës meksikane

Zhytësi i guximshëm realizoi imazhet mbresëlënëse të labirinteve në shpellat nënujore të rivierës meksikane

Interesante
Trump: Parashikojmë 60 deri në 65 mijë vdekje nga coronavirusi

Trump: Parashikojmë 60 deri në 65 mijë vdekje nga coronavirusi

Nga Bota