LAJMI I FUNDIT:

Mefail Bajqinovci

90 Artikuj

Përplasje në Kuvend, Qalaj i thotë Bajqinovcit: Po rren, frikohesh se të rrahin

Përplasje në Kuvend, Qalaj i thotë Bajqinovcit: Po rren, frikohesh se të rrahin

Kosovë
Çka po ndodh me Grupin Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje?

Çka po ndodh me Grupin Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje?

Politikë
Vazhdojnë reagimet për takimin e Ohrit, Bajqinovci: Marrëveshja e zhbën “Zajednicën” e vitit 2013 dhe 2015

Vazhdojnë reagimet për takimin e Ohrit, Bajqinovci: Marrëveshja e zhbën “Zajednicën” e vitit 2013 dhe 2015

Kosovë
Bajqinovci: Opozita e shqetësuar dhe në ethe për “nënshkrimin” e propozimit evropian

Bajqinovci: Opozita e shqetësuar dhe në ethe për “nënshkrimin” e propozimit evropian

Politikë
Bajqinovci: Në dialog, dëmin më të madh Kosovës është duke ia shkaktuar opozita

Bajqinovci: Në dialog, dëmin më të madh Kosovës është duke ia shkaktuar opozita

Kosovë
Deputeti i VV-së: LDK-ja nuk na tha më asgjë për ‘atentatin’

Deputeti i VV-së: LDK-ja nuk na tha më asgjë për ‘atentatin’

Kosovë
Bajqinovci për protestën në Jarinjë: Serbia dëshiron trazira, kurse ne rend dhe ligj

Bajqinovci për protestën në Jarinjë: Serbia dëshiron trazira, kurse ne rend dhe ligj

Kosovë
Bajqinovci: Nuk është mirë që në polici të kthehen sërish njerëz të MUP-it dhe kriminelë të “rojeve të urës”

Bajqinovci: Nuk është mirë që në polici të kthehen sërish njerëz të MUP-it dhe kriminelë të “rojeve të urës”

Politikë
Deputetët e VV-së i quajnë të dëmshme qëndrimet e opozitës karshi zhvillimeve në veri

Deputetët e VV-së i quajnë të dëmshme qëndrimet e opozitës karshi zhvillimeve në veri

Kosovë
Bajqinovci: Abdixhiku kopje e dobët e Kurtit, le ta marrin Manxhukën që të bëhen më origjinal

Bajqinovci: Abdixhiku kopje e dobët e Kurtit, le ta marrin Manxhukën që të bëhen më origjinal

Politikë
Bajqinovci: Kryeministri nuk ka nxitur frikë, por ka ngjallur vetëdijesim

Bajqinovci: Kryeministri nuk ka nxitur frikë, por ka ngjallur vetëdijesim

Politikë
Kërkohet shkarkimi i Goran Rakiq nga posti i ministrit në Qeverinë Kurti

Kërkohet shkarkimi i Goran Rakiq nga posti i ministrit në Qeverinë Kurti

Politikë
Bajqinovci flet për abstenimin e Konjufcës në lidhje me Byronë për Konfiskimin e Pasurisë

Bajqinovci flet për abstenimin e Konjufcës në lidhje me Byronë për Konfiskimin e Pasurisë

Politikë
Bajqinovci dhe Selimi përplasen për listat e veteranëve

Bajqinovci dhe Selimi përplasen për listat e veteranëve

Politikë
Bajqinovci sfidon Radojçiqin: Le të provojë të del në qytet

Bajqinovci sfidon Radojçiqin: Le të provojë të del në qytet

Siguri
Deputetët e VV-së vizitojnë në spital policin që u lëndua në Skenderaj

Deputetët e VV-së vizitojnë në spital policin që u lëndua në Skenderaj

Kosovë
Komisioni Hetimor për Energjinë nuk e voton listën e dëshmitarëve, Beqa: Kurti le t’i sjellë Thaçin e Veselin nga Haga në komision

Komisioni Hetimor për Energjinë nuk e voton listën e dëshmitarëve, Beqa: Kurti le t’i sjellë Thaçin e Veselin nga Haga në komision

Energjetika
Bajqinovci: Kur opozita del kundër Albinit, le të dihet që po del kundër popullit

Bajqinovci: Kur opozita del kundër Albinit, le të dihet që po del kundër popullit

Politikë
Rexhaj: Opozita e ka humb rrugën në oborr

Rexhaj: Opozita e ka humb rrugën në oborr

Kosovë
Bajqinovci: Me këtë qeveri është blerë më shumë armatim se gjatë 20 viteve të kaluara

Bajqinovci: Me këtë qeveri është blerë më shumë armatim se gjatë 20 viteve të kaluara

Siguri
Bajqinovci: Për 12 muaj Qeveria Kurti asnjë skandal, nuk duhet të na gjuhen në qafë neve aplikimet në ambasada

Bajqinovci: Për 12 muaj Qeveria Kurti asnjë skandal, nuk duhet të na gjuhen në qafë neve aplikimet në ambasada

Politikë
Deputeti i LVV-së ngre dyshime: “Blloku B2” është sabotazh që iu ka bërë Qeverisë Kurti

Deputeti i LVV-së ngre dyshime: “Blloku B2” është sabotazh që iu ka bërë Qeverisë Kurti

Energjetika
Bajqinovci i quan të pavërteta raportimet rreth ngjyrosjes së autoblindave të FSK-së

Bajqinovci i quan të pavërteta raportimet rreth ngjyrosjes së autoblindave të FSK-së

Kosovë
​Rasti i intervistimit të drejtorit të Policisë, kërkohet diskutim me dyer të mbyllura në Komisionin për Siguri

​Rasti i intervistimit të drejtorit të Policisë, kërkohet diskutim me dyer të mbyllura në Komisionin për Siguri

Kosovë