MC Kresha

MC Kresha

Kreshnik Fazliu, i njohur për publikun si MC Kresha, është i lindur më 5 shtator të vitit 1984, në Skënderaj.

Ai ka një karrierë të gjatë dhe të suksesshme në tregun muzikor shqiptar, kjo falë këngëve dhe bashkëpunimeve shumë të suksesshme.

Së bashku me reperin Lyrical Son, ai është pjesë e label-it PINT, të cilin e kanë krijuar vet dyshja.

Ka të edituar në treg disa albume, gjersa këngët e tij më të suksesshme janë: “Era”, “Luv luv”, “Lej flleshat”, “Çele çadrën”, “Jabadabadu” (feat. Rozana Radi), etj.

“E rëndësishme është që publiku të vahdojë të dëgjojë hip-hop të vërtetë”, ka thënë ai gjatë një interviste për Telegrafin, në vitin 2017.

210 Artikuj