LAJMI I FUNDIT:

Mbeturina

84 Artikuj

Qytetarët raportuan për mbeturina dhe trotuar të dëmtuar, reagon Komuna e Shtimes

Qytetarët raportuan për mbeturina dhe trotuar të dëmtuar, reagon Komuna e Shtimes

Komunat
Qytetarët e Suharekës raportuan për mbeturina, komuna mori masa

Qytetarët e Suharekës raportuan për mbeturina, komuna mori masa

Komunat
Prishtina me mbeturina

Prishtina me mbeturina

Kosovë
Shutkë, “mal” me mbeturina të ndryshme

Shutkë, “mal” me mbeturina të ndryshme

Maqedonia e Veriut
Ndieni aroma të pakëndshme në shtëpi? Këto janë vendet që duhet t’i kontrolloni

Ndieni aroma të pakëndshme në shtëpi? Këto janë vendet që duhet t’i kontrolloni

Bëje vet
Mbeturina në Podujevë dhe në Fushë Kosovë, qytetarët raportojnë në ndreqe.com

Mbeturina në Podujevë dhe në Fushë Kosovë, qytetarët raportojnë në ndreqe.com

Kosovë
Shtohen raportimet nga qytetarët e Fushë Kosovës për ndotje të mjedisit

Shtohen raportimet nga qytetarët e Fushë Kosovës për ndotje të mjedisit

Komunat
Parisi ‘pushtohet’ nga mbeturinat dhe minjtë, shkak greva e punonjësve të pastrimit – 6.500 tonelata qëndrojnë nëpër rrugë

Parisi ‘pushtohet’ nga mbeturinat dhe minjtë, shkak greva e punonjësve të pastrimit – 6.500 tonelata qëndrojnë nëpër rrugë

Evropa
Hyrja e QKUK-së e rrethuar me mbeturina

Hyrja e QKUK-së e rrethuar me mbeturina

Kosovë
Nuk merren vesh për hedhjen e mbeturinave, rrihen mes vete dy persona në Pejë

Nuk merren vesh për hedhjen e mbeturinave, rrihen mes vete dy persona në Pejë

Kronika e Zezë
Kompania e mbeturinave “Pastërtia”, njofton për vonesa në kryerjen e shërbimeve

Kompania e mbeturinave “Pastërtia”, njofton për vonesa në kryerjen e shërbimeve

Kosovë
Kamionët e “Pastrimit” e harruan rrugën “Gjon Sereqi” në Prishtinë, kundërmojnë mbeturinat

Kamionët e “Pastrimit” e harruan rrugën “Gjon Sereqi” në Prishtinë, kundërmojnë mbeturinat

Prishtina
Gjendja e mjerueshme e mbikalimit te “Rrethi i Flamurit” në Prishtinë – komuna ia hedh fajin Ndërmarrjes Publike Banesore për mosmirëmbajtje

Gjendja e mjerueshme e mbikalimit te “Rrethi i Flamurit” në Prishtinë – komuna ia hedh fajin Ndërmarrjes Publike Banesore për mosmirëmbajtje

Meridiana Statovci
Luftëtarët e pazakontë që mbrojnë planetin, mbijetojnë duke mbledhur shishe dhe kanaçe – pa ta qyteti i Nju Jorkut do të ngufatej nga mbeturinat

Luftëtarët e pazakontë që mbrojnë planetin, mbijetojnë duke mbledhur shishe dhe kanaçe – pa ta qyteti i Nju Jorkut do të ngufatej nga mbeturinat

Amerika
Largohen rreth 400 thasë me mbeturina nga liqeni i Batllavës

Largohen rreth 400 thasë me mbeturina nga liqeni i Batllavës

Kosovë
Ndodh edhe kjo, shporta e mbeturinave shpërthen – shpëtojnë për një “fije floku” policët dhe qytetarët në metronë e New Yorkut

Ndodh edhe kjo, shporta e mbeturinave shpërthen – shpëtojnë për një “fije floku” policët dhe qytetarët në metronë e New Yorkut

Amerika
450 mijë ton mbeturina janë trajtuar dhe deponuar në 2019-ën

450 mijë ton mbeturina janë trajtuar dhe deponuar në 2019-ën

Kosovë
Parku nacional i Tajlandës me ide brilante për vizitorët e papërgjegjshëm, me postë ua dërgon mbeturinat që i lënë

Parku nacional i Tajlandës me ide brilante për vizitorët e papërgjegjshëm, me postë ua dërgon mbeturinat që i lënë

Nga Bota
Derisa kamioni i mbeturinave po merrte kontejnerin në Nju Jork, e pësoi gruaja e moshuar që ishte ulur afër

Derisa kamioni i mbeturinave po merrte kontejnerin në Nju Jork, e pësoi gruaja e moshuar që ishte ulur afër

Interesante
Kompania ‘Pastrimi’ shtyn afatin e pagesave për mbeturina

Kompania ‘Pastrimi’ shtyn afatin e pagesave për mbeturina

Të Tjera
Ibrahimi: Riciklimi i kontrolluar i mbeturinave do të zgjidh problemin e deponive ilegale

Ibrahimi: Riciklimi i kontrolluar i mbeturinave do të zgjidh problemin e deponive ilegale

Kosovë
Maqedonia ka importuar mbi shtatë milionë tonë mbeturina nga Bullgaria në periudhën 2012-2014

Maqedonia ka importuar mbi shtatë milionë tonë mbeturina nga Bullgaria në periudhën 2012-2014

Maqedonia e Veriut
Brenda një viti në Kosovë u grumbulluan mbi 2.5 milionë tonelata mbeturina industriale

Brenda një viti në Kosovë u grumbulluan mbi 2.5 milionë tonelata mbeturina industriale

Të Tjera
Mbledhësi i mbeturinave gjen një copë dylli të verdhë – nëse është çfarë po mendohet, mund t’i ndryshojë jetën atij

Mbledhësi i mbeturinave gjen një copë dylli të verdhë – nëse është çfarë po mendohet, mund t’i ndryshojë jetën atij

Interesante