LAJMI I FUNDIT:
Maxwell

Maxwell

21 Artikuj

Info

Maxwell është futbollist brazilian i lindur më 27 gusht 1981.

Ibrahimovic zgjedh 11-shen më të mirë me bashkëlojtarët që ka luajtur, emëron edhe veten pjesë të formacionit

Ibrahimovic zgjedh 11-shen më të mirë me bashkëlojtarët që ka luajtur, emëron edhe veten pjesë të formacionit

Ndërkombëtare
“Messi do të thyejë rekordin e Dani Alvesit”, Maxwell flet për trofetë e fituar dhe situatën e dy ish-bashkëlojtarëve

“Messi do të thyejë rekordin e Dani Alvesit”, Maxwell flet për trofetë e fituar dhe situatën e dy ish-bashkëlojtarëve

Ndërkombëtare
Buffon, Ronaldinho, Messi – Formacioni i ëndrrave nga Ibrahimovic është absolutisht i pabesueshëm

Buffon, Ronaldinho, Messi – Formacioni i ëndrrave nga Ibrahimovic është absolutisht i pabesueshëm

Ndërkombëtare
Dhjetë lojtarët me më shumë trofe të fituar në shekullin XXI – Messi i treti, Ronaldo i shtati

Dhjetë lojtarët me më shumë trofe të fituar në shekullin XXI – Messi i treti, Ronaldo i shtati

Ndërkombëtare
Ibrahimovic zgjedh formacionin më të mirë në histori të futbollit, befason me përzgjedhjen duke lënë jashtë tij Messin e Ronaldon

Ibrahimovic zgjedh formacionin më të mirë në histori të futbollit, befason me përzgjedhjen duke lënë jashtë tij Messin e Ronaldon

Ndërkombëtare
France Football zgjedh ekipin e dekadës së PSG-së, nuk ka vend për Neymarin

France Football zgjedh ekipin e dekadës së PSG-së, nuk ka vend për Neymarin

Ligue 1
Top 12 lojtarët më të trofeshëm në histori të futbollit

Top 12 lojtarët më të trofeshëm në histori të futbollit

Ndërkombëtare
De Jong: Kam folur me Guardiolan dhe Maxwellin

De Jong: Kam folur me Guardiolan dhe Maxwellin

La Liga
Viti që ‘vodhi’ shumë legjenda, futbollistët më të mëdhenj që u pensionuan në vitin 2017 (Foto)

Viti që ‘vodhi’ shumë legjenda, futbollistët më të mëdhenj që u pensionuan në vitin 2017 (Foto)

Shkumbin Pireva
Neymar nuk është i vetmi – Dhjetë yjet që veshën fanellën e Barcelonës dhe të PSG-së gjatë karrierës së tyre (Foto)

Neymar nuk është i vetmi – Dhjetë yjet që veshën fanellën e Barcelonës dhe të PSG-së gjatë karrierës së tyre (Foto)

La Liga
Përballja e super agjentëve: Raiola – Mendes, formacionet më të mira me lojtarët që ata menaxhojnë (Foto)

Përballja e super agjentëve: Raiola – Mendes, formacionet më të mira me lojtarët që ata menaxhojnë (Foto)

Ndërkombëtare
Ibrahimovic zhvillon ‘ndeshjen’ e parë me shumë yje përreth vetes (Foto)

Ibrahimovic zhvillon ‘ndeshjen’ e parë me shumë yje përreth vetes (Foto)

Ndërkombëtare
Alves fitoi trofeun e 32-të në karrierë, por janë dy që kanë më shumë se ai (Foto)

Alves fitoi trofeun e 32-të në karrierë, por janë dy që kanë më shumë se ai (Foto)

Ndërkombëtare
Futbollisti me më së shumti tituj të fituar në histori të futbollit

Futbollisti me më së shumti tituj të fituar në histori të futbollit

Ndërkombëtare
Kështu do të dukej Ajaxi në rast se nuk do shiste lojtarët në vitet e fundit (Foto)

Kështu do të dukej Ajaxi në rast se nuk do shiste lojtarët në vitet e fundit (Foto)

Ligat tjera
“PSG janë ndryshe pa Ibrën”

“PSG janë ndryshe pa Ibrën”

Ligue 1
Shitjet më të gabuara të Interit në histori të klubit (Foto)

Shitjet më të gabuara të Interit në histori të klubit (Foto)

Serie A
Ky është formacioni i ëndrrave me bashkëlojtarët që Ibrahimovic ka pasur (Foto)

Ky është formacioni i ëndrrave me bashkëlojtarët që Ibrahimovic ka pasur (Foto)

Rishikime
Ky është formacioni më i mirë i kombinuar i Interit me lojtarët jug-amerikan (Foto)

Ky është formacioni më i mirë i kombinuar i Interit me lojtarët jug-amerikan (Foto)

Shkumbin Pireva
Dhjetë futbollistët më të trofeshëm në histori (Foto)

Dhjetë futbollistët më të trofeshëm në histori (Foto)

Rishikime
Nuk do besoni se sa tituj kanë fituar Ibra dhe Maxwell, kur ata dy ishin pjesë e një skuadre

Nuk do besoni se sa tituj kanë fituar Ibra dhe Maxwell, kur ata dy ishin pjesë e një skuadre

Ligue 1