LAJMI I FUNDIT:
Massimiliano Allegri

Massimiliano Allegri

908 Artikuj

Info

Massimiliano Allegri është lindur më 11 gusht 1967 në Itali

Formacionet zyrtare: Juve dhe Milan në duelin për garat evropiane

Formacionet zyrtare: Juve dhe Milan në duelin për garat evropiane

Serie A
Emrat e trajnerëve që shihen si zëvendësues të Allegrit te Juventusi

Emrat e trajnerëve që shihen si zëvendësues të Allegrit te Juventusi

Serie A
Allegri rrezikon shkarkimin nga Juventusi

Allegri rrezikon shkarkimin nga Juventusi

Serie A
Allegri shpërthen pas dënimit me pikë: Ata sipër vendosin se ku do të renditet Juventusi

Allegri shpërthen pas dënimit me pikë: Ata sipër vendosin se ku do të renditet Juventusi

Serie A
Allegri: Dua të qëndroj te Juventusi, por ky vendim nuk më përket mua

Allegri: Dua të qëndroj te Juventusi, por ky vendim nuk më përket mua

Serie A
Juventusi dhe shtatë drejtorë të klubit akuzohen për manovrat e pagat

Juventusi dhe shtatë drejtorë të klubit akuzohen për manovrat e pagat

Serie A
Nuk kishte qetësi në dhomat e zhveshjes së Juventusit: Tre yje sulmuan Max Allegrin për taktikat ndaj Sevillas

Nuk kishte qetësi në dhomat e zhveshjes së Juventusit: Tre yje sulmuan Max Allegrin për taktikat ndaj Sevillas

Liga e Evropës
Formacionet zyrtare: Sevilla dhe Juve luajnë për një vend në finalen e Ligës së Evropës

Formacionet zyrtare: Sevilla dhe Juve luajnë për një vend në finalen e Ligës së Evropës

Liga e Evropës
Allegri flet për lëndimin e Pogbas: Do ta kaloj lehtë, Juve do të luftojë vitin tjetër për trofe

Allegri flet për lëndimin e Pogbas: Do ta kaloj lehtë, Juve do të luftojë vitin tjetër për trofe

Serie A
Di Maria beson se do të vazhdojë kontratën me Juventusin

Di Maria beson se do të vazhdojë kontratën me Juventusin

Serie A
Allegri flet para ndeshjes me Atalantën, tregon se sa pikë i duhen deri në fund

Allegri flet para ndeshjes me Atalantën, tregon se sa pikë i duhen deri në fund

Serie A
Allegri i kundërpërgjigjet në mënyrë sarkastike De Laurentiisit, i jep këshilla presidentit të Napolit

Allegri i kundërpërgjigjet në mënyrë sarkastike De Laurentiisit, i jep këshilla presidentit të Napolit

Serie A
Formacionet zyrtare: Juve shpreson të kthehet te fitorja ndaj Lecces

Formacionet zyrtare: Juve shpreson të kthehet te fitorja ndaj Lecces

Serie A
Allegri tregon kushtin që duhet plotësuar për rinovimet e Di Maria dhe Rabiot

Allegri tregon kushtin që duhet plotësuar për rinovimet e Di Maria dhe Rabiot

Ndërkombëtare
Zidane dhe Conte kushtojnë shumë – Juventusi ka gjetur zëvendësuesin e Allegrit

Zidane dhe Conte kushtojnë shumë – Juventusi ka gjetur zëvendësuesin e Allegrit

Serie A
Taktikat e Allegrit – sherr mes lojtarëve të Juventusit në zhveshtore

Taktikat e Allegrit – sherr mes lojtarëve të Juventusit në zhveshtore

Serie A
Situata e Allegrit te Juventusi dhe pesë zëvendësuesit e mundshëm në rast largimi

Situata e Allegrit te Juventusi dhe pesë zëvendësuesit e mundshëm në rast largimi

Serie A
Allegri ofendoi drejtuesit e Interit, pastaj iu tha se do të përfundojnë të gjashtit në Serie A duke humbur sezonin e ardhshëm të Ligës së Kampionëve

Allegri ofendoi drejtuesit e Interit, pastaj iu tha se do të përfundojnë të gjashtit në Serie A duke humbur sezonin e ardhshëm të Ligës së Kampionëve

Serie A
Allegri kërkon fitore ndaj Napolit: Juventusi do vendin e dytë

Allegri kërkon fitore ndaj Napolit: Juventusi do vendin e dytë

Serie A
Shpërtheu në lot pas zëvendësimit që gaboi te goli i Sassuolos, Allegri i del në mbrojtje Fagiolit

Shpërtheu në lot pas zëvendësimit që gaboi te goli i Sassuolos, Allegri i del në mbrojtje Fagiolit

Serie A
Cassano shpërthen përsëri: Mbajtja e Allegrit nga Juventusi do të ishte vetëvrasje

Cassano shpërthen përsëri: Mbajtja e Allegrit nga Juventusi do të ishte vetëvrasje

Premier League
Allegrin e kënaq fitorja ndaj Sportingut, por edhe gjendja e mirë e Szczesnyt

Allegrin e kënaq fitorja ndaj Sportingut, por edhe gjendja e mirë e Szczesnyt

Serie A
Allegri e pranon që kishte debat me Paredesin, ka disa fjalë edhe për Pogban

Allegri e pranon që kishte debat me Paredesin, ka disa fjalë edhe për Pogban

Liga e Evropës
Te Juventusi ka shpërthyer një përplasje e ashpër: Paredes nuk e duron më Allegrin

Te Juventusi ka shpërthyer një përplasje e ashpër: Paredes nuk e duron më Allegrin

Serie A