LAJMI I FUNDIT:

Maska

159 Artikuj

Hyri për të vjedhur – hajni në Florida e heq ‘maskën’ e tij për të analizuar plaçkën e tij

Hyri për të vjedhur – hajni në Florida e heq ‘maskën’ e tij për të analizuar plaçkën e tij

Dështime
Veri-koreanët po vendosin aksesorë misteriozë në maskat e tyre

Veri-koreanët po vendosin aksesorë misteriozë në maskat e tyre

Azia
Autoritet tajlandeze këshillojnë çiftet: Bartni maska gjatë marrëdhënie intime, për të shmangur infektimin me COVID-19

Autoritet tajlandeze këshillojnë çiftet: Bartni maska gjatë marrëdhënie intime, për të shmangur infektimin me COVID-19

Interesante
Adminstrata e Bidenit shpërndan falas miliona maska mbrojtëse N95

Adminstrata e Bidenit shpërndan falas miliona maska mbrojtëse N95

Amerika
Maska

Maska

Këshilla Lifestyle
Japonezët krijojnë një maskë që shkëlqen me drita ultravjollcë në rast se coronavirusi është prezent

Japonezët krijojnë një maskë që shkëlqen me drita ultravjollcë në rast se coronavirusi është prezent

Azia
Presidenti amerikan në “shoping”, Joe Biden fotografohet pa maskë në fytyrë brenda dyqanit

Presidenti amerikan në “shoping”, Joe Biden fotografohet pa maskë në fytyrë brenda dyqanit

Amerika
Pse bota ende po debaton për maskat, 20 muaj pas fillimit të pandemisë

Pse bota ende po debaton për maskat, 20 muaj pas fillimit të pandemisë

Nga Bota
Prifti urdhëron burrin pa maskë që të largohet nga kisha, ai refuzon dhe shfaqet i dhunshëm – detyrohet sigurimi që të ndërhyn

Prifti urdhëron burrin pa maskë që të largohet nga kisha, ai refuzon dhe shfaqet i dhunshëm – detyrohet sigurimi që të ndërhyn

Amerika
Razer zgjidh problemin e qytetarëve në vendet me ajrin e ndotur, sjell maskën që 99% të grimcave i ndalë

Razer zgjidh problemin e qytetarëve në vendet me ajrin e ndotur, sjell maskën që 99% të grimcave i ndalë

Lajme Teknologji
I kërkoi ta vendos maskën, i mituri sulmon fizikisht konduktorin e një autobusi në Prishtinë

I kërkoi ta vendos maskën, i mituri sulmon fizikisht konduktorin e një autobusi në Prishtinë

Kronika e Zezë
FaceID e iPhone 13 duhet të punojë edhe kur keni një maskë

FaceID e iPhone 13 duhet të punojë edhe kur keni një maskë

Mobile
FSK-ja shpërndan maska falas për qytetarët e Ferizajt

FSK-ja shpërndan maska falas për qytetarët e Ferizajt

Kosovë
Schwarzenegger me mesazh për respektimin e masave dhe vaksinimin

Schwarzenegger me mesazh për respektimin e masave dhe vaksinimin

Yjet
Statujës së Budës në Japoni i vendoset maska në fytyrë derisa të kalojë coronavirusi, ajo peshon 35 kilogramë dhe janë nevojitur tri orë

Statujës së Budës në Japoni i vendoset maska në fytyrë derisa të kalojë coronavirusi, ajo peshon 35 kilogramë dhe janë nevojitur tri orë

Kuriozitete
Guvernatori i New Yorkut porosit: Personat e vaksinuar nuk kanë nevojë të bartin maska, po i rikthehemi normalitetit

Guvernatori i New Yorkut porosit: Personat e vaksinuar nuk kanë nevojë të bartin maska, po i rikthehemi normalitetit

Amerika
Një influencues me një maskë të pikturuar po ecte nëpër dyqan, policia kërkon t’a dëbojë atë nga Bali

Një influencues me një maskë të pikturuar po ecte nëpër dyqan, policia kërkon t’a dëbojë atë nga Bali

Fun Lajme
Fluturimi i paraparë shtyhet për dy orë, gjithçka ndodhi për shkak se dyvjeçarja nuk mbante maskë – normaliteti u rikthye kur familja amerikane zbriti  

Fluturimi i paraparë shtyhet për dy orë, gjithçka ndodhi për shkak se dyvjeçarja nuk mbante maskë – normaliteti u rikthye kur familja amerikane zbriti  

Amerika
Prezantohet maska e re anti-COVID në Meksikë, mbulon vetëm hundën – shumë janë skeptik për efektivitetin e saj

Prezantohet maska e re anti-COVID në Meksikë, mbulon vetëm hundën – shumë janë skeptik për efektivitetin e saj

Amerika Latine
Gazetari i kërkon senatorit Ted Cruz që të vendoste maskën – përgjigja e tij bëhet virale

Gazetari i kërkon senatorit Ted Cruz që të vendoste maskën – përgjigja e tij bëhet virale

Amerika
Zbulim sensacional në Kinë, gjendet maska e floririt 3 mijë vite e vjetër

Zbulim sensacional në Kinë, gjendet maska e floririt 3 mijë vite e vjetër

Kuriozitete
Refuzoi të bartë maskën brenda bankës, polici në Teksas arreston 65-vjeçaren – kamera e vendosur në uniformë filmoi gjithçka

Refuzoi të bartë maskën brenda bankës, polici në Teksas arreston 65-vjeçaren – kamera e vendosur në uniformë filmoi gjithçka

Amerika
E kapin pa maskë duke shëtitur në qytet, policia çeke e përplas burrin për tokë për ta prangosur – gjithçka ndodhi para syve të djalit të tij të vogël

E kapin pa maskë duke shëtitur në qytet, policia çeke e përplas burrin për tokë për ta prangosur – gjithçka ndodhi para syve të djalit të tij të vogël

Evropa
U kërkoi të mbajnë maska, vajzat sulmojnë shoferin e Uber –  i hedhin sprej e kolliten në fytyrë  

U kërkoi të mbajnë maska, vajzat sulmojnë shoferin e Uber –  i hedhin sprej e kolliten në fytyrë  

Amerika