LAJMI I FUNDIT:

Marrëdhëniet Shqipëri-Greqi

36 Artikuj

Majko: Kurti po bën detyrën si kryeministër, kërkohet vetëm koordinim me Perëndimin dhe NATO-n

Majko: Kurti po bën detyrën si kryeministër, kërkohet vetëm koordinim me Perëndimin dhe NATO-n

Shqipëri
Ngjela: Nuk ka minoritet në Himarë, aty këndohet labçe

Ngjela: Nuk ka minoritet në Himarë, aty këndohet labçe

Shqipëri
Gjykata e Apelit lë në burg Belerin, reagojnë avokatët grekë: S’ka vendim që e ndalon të bëjë betimin

Gjykata e Apelit lë në burg Belerin, reagojnë avokatët grekë: S’ka vendim që e ndalon të bëjë betimin

Shqipëri
Caktohet data për seancën e parë në gjykatë ndaj Fredi Belerit

Caktohet data për seancën e parë në gjykatë ndaj Fredi Belerit

Shqipëri
Beleri: Rama po dezinformon, nuk ka vendim gjykate që ndalon lejen për betimin tim

Beleri: Rama po dezinformon, nuk ka vendim gjykate që ndalon lejen për betimin tim

Shqipëri
Berisha: Fredi Beleri i burgosur politik, Rama ruan interesat e mafiozëve në Himarë

Berisha: Fredi Beleri i burgosur politik, Rama ruan interesat e mafiozëve në Himarë

Shqipëri
Beleri: Pse Rama theu heshtjen dhe foli 4 herë brenda 12 ditëve për arrestimin tim

Beleri: Pse Rama theu heshtjen dhe foli 4 herë brenda 12 ditëve për arrestimin tim

Shqipëri
Greqia “ndryshon mendje”, pranon ndihmën e zjarrfikësve nga Shqipëria pas përshkallëzimit të situatës

Greqia “ndryshon mendje”, pranon ndihmën e zjarrfikësve nga Shqipëria pas përshkallëzimit të situatës

Shqipëri
Greqia refuzon ndihmën e Shqipërisë për zjarret, kthehen pas zjarrfikëset

Greqia refuzon ndihmën e Shqipërisë për zjarret, kthehen pas zjarrfikëset

Shqipëri
Shqipëria i ofron ndihmë Greqisë për shuarjen e zjarreve

Shqipëria i ofron ndihmë Greqisë për shuarjen e zjarreve

Shqipëri
Shqipëria mungoi në takimin ballkanik, Kathimerini: Rama nuk u ftua pasi kaloi kufirin me çështjen Beleri

Shqipëria mungoi në takimin ballkanik, Kathimerini: Rama nuk u ftua pasi kaloi kufirin me çështjen Beleri

Shqipëri
Çështjet Beleri, Greqia vazhdon me kërcënime: Shqipëria do paguajë çmim shumë të lartë nëse vazhdon të shkelë të drejtat e grekëve

Çështjet Beleri, Greqia vazhdon me kërcënime: Shqipëria do paguajë çmim shumë të lartë nëse vazhdon të shkelë të drejtat e grekëve

Shqipëri
Protesta në Himarë për Belerin, reagon Rama: Bindjuni ligjit

Protesta në Himarë për Belerin, reagon Rama: Bindjuni ligjit

Shqipëri
Deputeti grek takon Fredi Belerin në burg

Deputeti grek takon Fredi Belerin në burg

Shqipëri
Ministri i Jashtëm grek reagon për çështjen Beleri: Paraburgimi i paligjshëm, Shqipëria po dëmton veten

Ministri i Jashtëm grek reagon për çështjen Beleri: Paraburgimi i paligjshëm, Shqipëria po dëmton veten

Shqipëri
Anulohet takimi midis ministrave të brendshëm të Shqipërisë dhe Greqisë, shkak dhuna me një të vdekur në Athinë

Anulohet takimi midis ministrave të brendshëm të Shqipërisë dhe Greqisë, shkak dhuna me një të vdekur në Athinë

Shqipëri
Mitsotakis takon Ramën në Samitin e NATO-s, kërkon zgjidhjen e çështjes Beleri sa më shpejtë

Mitsotakis takon Ramën në Samitin e NATO-s, kërkon zgjidhjen e çështjes Beleri sa më shpejtë

Shqipëri
Ministrja e Jashtme e Shqipërisë në Bruksel: Ia bëra të qartë Dendiasit se “Beleri” nuk është çështje politike

Ministrja e Jashtme e Shqipërisë në Bruksel: Ia bëra të qartë Dendiasit se “Beleri” nuk është çështje politike

Shqipëri
Arrestimi i Belerit, reagon Xhaçka pas takimit me Dendias: Çështje gjyqësore që nuk duhet të ndikojë në marrëdhëniet dypalëshe

Arrestimi i Belerit, reagon Xhaçka pas takimit me Dendias: Çështje gjyqësore që nuk duhet të ndikojë në marrëdhëniet dypalëshe

Shqipëri
Arrestimi i Belerit, Dendias me mision në Bruksel, takon Xhaçkën dhe ministrat e jashtëm të BE-së

Arrestimi i Belerit, Dendias me mision në Bruksel, takon Xhaçkën dhe ministrat e jashtëm të BE-së

Shqipëri
Vazhdon përplasja Shqipëri-Greqi për rastin Beleri, Dendias: E duam miqësinë, po jo me çdo çmim!

Vazhdon përplasja Shqipëri-Greqi për rastin Beleri, Dendias: E duam miqësinë, po jo me çdo çmim!

Shqipëri
Zgjedhjet në Himarë, sekretari i Ministrisë së Jashtme greke dhe ambasadorja vizitojnë Fredi Belerin në burg

Zgjedhjet në Himarë, sekretari i Ministrisë së Jashtme greke dhe ambasadorja vizitojnë Fredi Belerin në burg

Shqipëri
Arrestimi i kandidatit të opozitës në Himarë, Mitsotakis: Do të ndikojë në marrëdhëniet Shqipëri-Greqi

Arrestimi i kandidatit të opozitës në Himarë, Mitsotakis: Do të ndikojë në marrëdhëniet Shqipëri-Greqi

Shqipëri
Kapet qendra e bashkëpunimit Greqi-Shqipëri në pikën kufitare Kakavijë

Kapet qendra e bashkëpunimit Greqi-Shqipëri në pikën kufitare Kakavijë

Shqipëri