LAJMI I FUNDIT:

Marko Gjuriq

490 Artikuj

15 vjet nga djegia e Ambasadës së ShBA-së në Beograd pas shpalljes së pavarësisë së Kosovës

15 vjet nga djegia e Ambasadës së ShBA-së në Beograd pas shpalljes së pavarësisë së Kosovës

Kosovë
Gjuriq me thirrje që të mbrohet “bota serbe”, vijnë reagimet nga Kosova – e quajnë ujk me veshje dele

Gjuriq me thirrje që të mbrohet “bota serbe”, vijnë reagimet nga Kosova – e quajnë ujk me veshje dele

Kosovë
Ambasadori Qehaja reagon ndaj deklaratave të Gjuriqit, i quan të neveritshme dhe të rrezikshme

Ambasadori Qehaja reagon ndaj deklaratave të Gjuriqit, i quan të neveritshme dhe të rrezikshme

Kosovë
Ambasadori i Kosovës në SHBA, për “Newsweek”: Në Kosovë s’do të ketë më policë e ushtarë serbë, nuk do të realizohet ëndrra hegjemoniste e Serbisë

Ambasadori i Kosovës në SHBA, për “Newsweek”: Në Kosovë s’do të ketë më policë e ushtarë serbë, nuk do të realizohet ëndrra hegjemoniste e Serbisë

Politikë
Marko Gjuriq, Petar Petkoviq e Misha Vaciq – organizatorët që dikur dogjën Ambasadën e SHBA-së në Beograd, sot lojal ndaj Vuçiqit

Marko Gjuriq, Petar Petkoviq e Misha Vaciq – organizatorët që dikur dogjën Ambasadën e SHBA-së në Beograd, sot lojal ndaj Vuçiqit

Kosovë
Marrëveshja për dokumente mes Kosovës dhe Serbisë, përplasje në Twitter mes Haradinaj-Stubllës dhe Gjuriqit

Marrëveshja për dokumente mes Kosovës dhe Serbisë, përplasje në Twitter mes Haradinaj-Stubllës dhe Gjuriqit

Jehona Hulaj
Vizita e Gjuriqit në SHBA, ish zëvendësministri Berisha: Kosova me qeveri të paaftë e me botëkuptim anti-perëndimor

Vizita e Gjuriqit në SHBA, ish zëvendësministri Berisha: Kosova me qeveri të paaftë e me botëkuptim anti-perëndimor

Kosovë
Gjuriq takoi shkurtimisht presidentin Biden në Shtëpinë e Bardhë

Gjuriq takoi shkurtimisht presidentin Biden në Shtëpinë e Bardhë

Serbia
Provokon Gjuriq në KS të OKB paraqitet me emblemën e “Asociacionit të Komunave Serbe”

Provokon Gjuriq në KS të OKB paraqitet me emblemën e “Asociacionit të Komunave Serbe”

Kosovë
Qasja e Serbisë ndaj kryeministrit Albin Kurti

Qasja e Serbisë ndaj kryeministrit Albin Kurti

Kosovë
Vuçiq kërkoi ta vizitojë sot Kosovën, MPJ nuk i dha leje

Vuçiq kërkoi ta vizitojë sot Kosovën, MPJ nuk i dha leje

Kosovë
Të enjten, takimi i radhës mes Kosovës dhe Serbisë në nivel ekspertësh

Të enjten, takimi i radhës mes Kosovës dhe Serbisë në nivel ekspertësh

Kosovë
Gjuriq emërohet ambasador i Serbisë në SHBA

Gjuriq emërohet ambasador i Serbisë në SHBA

Serbia
Gjuriq shkarkohet nga pozita e drejtorit të ashtuquajturës Zyre për Kosovën në Qeverinë e Serbisë

Gjuriq shkarkohet nga pozita e drejtorit të ashtuquajturës Zyre për Kosovën në Qeverinë e Serbisë

Ballkan
Gjuriq i reagon Çitakut për krimet e luftës

Gjuriq i reagon Çitakut për krimet e luftës

Kosovë
​Lajçak tregon temat për të cilat u diskutua sot në Bruksel

​Lajçak tregon temat për të cilat u diskutua sot në Bruksel

Kosovë
Serbia kushtëzon dialogun me formimin e Asociacionit

Serbia kushtëzon dialogun me formimin e Asociacionit

Kosovë
Skënder Hyseni shkon në Bruksel i shoqëruar nga dy ekspertë të ekonomisë

Skënder Hyseni shkon në Bruksel i shoqëruar nga dy ekspertë të ekonomisë

Xhejlane Kaçiu
Gjuriq i përgjigjet Lajçakut: Nesër në Bruksel do të flitet për Asociacionin

Gjuriq i përgjigjet Lajçakut: Nesër në Bruksel do të flitet për Asociacionin

Kosovë
MPJ e Rusisë me mesazh turpërues pas vizitës së Vuçiqit në Shtëpinë e Bardhë, Gjuriq: Turp të keni

MPJ e Rusisë me mesazh turpërues pas vizitës së Vuçiqit në Shtëpinë e Bardhë, Gjuriq: Turp të keni

Ballkan
Gjuriq tregon se për çfarë do të insistojë Serbia në bisedimet me Kosovën

Gjuriq tregon se për çfarë do të insistojë Serbia në bisedimet me Kosovën

Kosovë
Dialogu në Washington- Kosova shpresa të mëdha në SHBA-të, Serbia nuk përjashton surprizat

Dialogu në Washington- Kosova shpresa të mëdha në SHBA-të, Serbia nuk përjashton surprizat

Kosovë
Gjuriq i reagon Thaçit: Serbia ka prova të investimeve në Trepçë

Gjuriq i reagon Thaçit: Serbia ka prova të investimeve në Trepçë

Kosovë
Hyseni pas takimit me Gjuriq: Serbia u tregua jokonstruktive në takimin në Bruksel

Hyseni pas takimit me Gjuriq: Serbia u tregua jokonstruktive në takimin në Bruksel

Kosovë