LAJMI I FUNDIT:

Mark Milley

16 Artikuj

Pensionohet gjenerali i ushtrisë amerikane, Mark Milley

Pensionohet gjenerali i ushtrisë amerikane, Mark Milley

Amerika
Gjenerali i lartë amerikan tregon sesa për qind të territorit të pushtuar e ka rikthyer Ukraina

Gjenerali i lartë amerikan tregon sesa për qind të territorit të pushtuar e ka rikthyer Ukraina

Evropa
Gjenerali amerikan: Ukraina ka edhe 30 ditë për kundërofensivën, pastaj fillojnë problemet e reja

Gjenerali amerikan: Ukraina ka edhe 30 ditë për kundërofensivën, pastaj fillojnë problemet e reja

Evropa
Gjenerali amerikan, Mark Milley: Duhet të përshpejtohet dërgimi i armëve në Tajvan

Gjenerali amerikan, Mark Milley: Duhet të përshpejtohet dërgimi i armëve në Tajvan

Amerika
Gjenerali amerikan, Milley: Ukrainasit kanë një detyrë shumë të vështirë ushtarake

Gjenerali amerikan, Milley: Ukrainasit kanë një detyrë shumë të vështirë ushtarake

Evropa
Gjenerali i lartë amerikan: Rusia ka humbur në formë strategjike, operacionale dhe taktike

Gjenerali i lartë amerikan: Rusia ka humbur në formë strategjike, operacionale dhe taktike

Evropa
Gjenerali amerikan paralajmëron: Është e paqartë se si Rusia mund të reagojë ndaj ‘pengesave’ në Ukrainë

Gjenerali amerikan paralajmëron: Është e paqartë se si Rusia mund të reagojë ndaj ‘pengesave’ në Ukrainë

Nga Bota
SHBA vlerëson se Rusia ka humbur nga 20 deri në 30 për qind të ushtarëve dhe mjetet e blinduara të dërguara në Ukrainë

SHBA vlerëson se Rusia ka humbur nga 20 deri në 30 për qind të ushtarëve dhe mjetet e blinduara të dërguara në Ukrainë

Evropa
Për herë të parë që nga agresioni në Ukrainë, shefi i ushtrisë amerikane flet me gjeneralin rus

Për herë të parë që nga agresioni në Ukrainë, shefi i ushtrisë amerikane flet me gjeneralin rus

Amerika
Agjencitë amerikane të inteligjencës paralajmërojnë: Në rast se ndodh pushtimi i Ukrainës nga Rusia – do të humbin jetën 50 mijë civilë

Agjencitë amerikane të inteligjencës paralajmërojnë: Në rast se ndodh pushtimi i Ukrainës nga Rusia – do të humbin jetën 50 mijë civilë

Evropa
Liderët ushtarakë të SHBA-së kanë favorizuar mbajtjen e trupave në Afganistan

Liderët ushtarakë të SHBA-së kanë favorizuar mbajtjen e trupave në Afganistan

Amerika
Gjenerali amerikan paralajmëron rikthimin e terrorizmit në Afganistan

Gjenerali amerikan paralajmëron rikthimin e terrorizmit në Afganistan

Azia
Gjenerali i lartë amerikan kërkon falje për paraqitjen në fotografi me presidentin Trump

Gjenerali i lartë amerikan kërkon falje për paraqitjen në fotografi me presidentin Trump

Nga Bota
Milley: Coronavirusi mund të ketë ndodhur natyrshëm dhe jo në ndonjë laborator kinez

Milley: Coronavirusi mund të ketë ndodhur natyrshëm dhe jo në ndonjë laborator kinez

Nga Bota
​Gjenerali Mark Milley emërohet shef i Shtabit të ushtrisë amerikane

​Gjenerali Mark Milley emërohet shef i Shtabit të ushtrisë amerikane

Nga Bota
Gjenerali amerikan kërcënon Rusinë: Do t’ju mundim, siç ju kemi mundur më parë

Gjenerali amerikan kërcënon Rusinë: Do t’ju mundim, siç ju kemi mundur më parë

Nga Bota