LAJMI I FUNDIT:

Manastiri i Deçanit

123 Artikuj

Alarmon deputetja e LVV-së: Manastiri i Deçanit po zgjerohet duke blerë prona private

Alarmon deputetja e LVV-së: Manastiri i Deçanit po zgjerohet duke blerë prona private

Siguri
Rohde bashkë me ambasadorët gjermanë të rajonit vizitojnë Manastirin e Deçanit

Rohde bashkë me ambasadorët gjermanë të rajonit vizitojnë Manastirin e Deçanit

Kosovë
Manastiri i Deçanit thotë se armatimi nuk u gjet brenda Manastirit të Banjskës

Manastiri i Deçanit thotë se armatimi nuk u gjet brenda Manastirit të Banjskës

Kosovë
Çanak: Nuk ekziston asnjë manastir serb në Kosovë, manastiret ortodokse u përvetësuan nga Serbia

Çanak: Nuk ekziston asnjë manastir serb në Kosovë, manastiret ortodokse u përvetësuan nga Serbia

Serbia
KFOR-i do të shtoj trupat rreth Manastirit të Deçanit – shkak stërvitjet ushtarake

KFOR-i do të shtoj trupat rreth Manastirit të Deçanit – shkak stërvitjet ushtarake

Kosovë
“Moszbatimi i vendimit për Manastirin, pengon anëtarësimin në KE”, analistët e konsiderojnë padrejtësi këtë kusht për Kosovën

“Moszbatimi i vendimit për Manastirin, pengon anëtarësimin në KE”, analistët e konsiderojnë padrejtësi këtë kusht për Kosovën

Drejtësi
Çështja e Manastirit, historianët e Deçanit propozojnë një zgjidhje për institucionet

Çështja e Manastirit, historianët e Deçanit propozojnë një zgjidhje për institucionet

Kosovë
Manastiri i Deçanit, QUINT-i: Vendimet e Kushtetueses duhet të respektohen, vonesat pengojnë procesin e anëtarësimit të Kosovës në KiE

Manastiri i Deçanit, QUINT-i: Vendimet e Kushtetueses duhet të respektohen, vonesat pengojnë procesin e anëtarësimit të Kosovës në KiE

Kosovë
Pse të zyrtarizohet statusi i Kishës Ortodokse serbe në Kosovë?

Pse të zyrtarizohet statusi i Kishës Ortodokse serbe në Kosovë?

Kosovë
Zemaj, Kurtit: A jeni të vetëdijshëm se fëmijëve tanë do t’u duhet ta vizitojnë Manastirin e Deçanit me pasaporta

Zemaj, Kurtit: A jeni të vetëdijshëm se fëmijëve tanë do t’u duhet ta vizitojnë Manastirin e Deçanit me pasaporta

Politikë
Reagon kleri serb i Manastirit të Deçanit pas incidentit gjatë vizitës së At Nikolla Xhufkës: Kisha Ortodokse në Shqipëri na tha se ai është mashtrues

Reagon kleri serb i Manastirit të Deçanit pas incidentit gjatë vizitës së At Nikolla Xhufkës: Kisha Ortodokse në Shqipëri na tha se ai është mashtrues

Kosovë
Priftin nga Shqipëria At Nikolla Xhufka, e largojnë me arrogancë nga Manastiri i Deçanit

Priftin nga Shqipëria At Nikolla Xhufka, e largojnë me arrogancë nga Manastiri i Deçanit

Kosovë
Historianët e Deçanit kërkojnë dorëheqjen e kryetares së Gjykatës Kushtetuese

Historianët e Deçanit kërkojnë dorëheqjen e kryetares së Gjykatës Kushtetuese

Kosovë
Escobar arrin në Kosovë, viziton Manastirin e Deçanit

Escobar arrin në Kosovë, viziton Manastirin e Deçanit

Kosovë
Kurti u shpreh optimist për zgjidhjen e çështje së Manastirit të Deçanit, reagojnë këta të fundit

Kurti u shpreh optimist për zgjidhjen e çështje së Manastirit të Deçanit, reagojnë këta të fundit

Kosovë
Osmani: Në takim me Blinken diskutuam për Manastirin e Deçanit vetëm në kuadër të vendimit të Kushtetueses

Osmani: Në takim me Blinken diskutuam për Manastirin e Deçanit vetëm në kuadër të vendimit të Kushtetueses

Politikë
Manastiri i Deçanit kërkon mbrotje nga KFOR-i

Manastiri i Deçanit kërkon mbrotje nga KFOR-i

Siguri
Çështja e Manastirit të Deçanit, ministri Çeku: Organizata “Europa Nostra” e ka humbur kredibilitetin, i është nënshtruar Serbisë

Çështja e Manastirit të Deçanit, ministri Çeku: Organizata “Europa Nostra” e ka humbur kredibilitetin, i është nënshtruar Serbisë

Kosovë
Eurodeputetja von Cramon takohet me përfaqësues të “Europa Nostra”, flasin për Manastirin e Deçanit

Eurodeputetja von Cramon takohet me përfaqësues të “Europa Nostra”, flasin për Manastirin e Deçanit

Kosovë
Raporti i “Europa Nostra”, reagon kryetari i Deçanit: I pabazuar dhe nuk përket me realitetin 

Raporti i “Europa Nostra”, reagon kryetari i Deçanit: I pabazuar dhe nuk përket me realitetin 

Kosovë
Ministri Aliu: Europa Nostra dëmtoi imazhin e Kosovës

Ministri Aliu: Europa Nostra dëmtoi imazhin e Kosovës

Kosovë
Nga kush po rrezikohet Manastiri i Deçanit, përplasje mes historianëve të kësaj komune dhe udhëheqësve të saj

Nga kush po rrezikohet Manastiri i Deçanit, përplasje mes historianëve të kësaj komune dhe udhëheqësve të saj

Kosovë
Përplasjet mes Qeverisë me Europa Nostren rreth Manastirit të Deçanit, reagojnë historianët: Manastiri rrezikohet nga Sava Janjiq

Përplasjet mes Qeverisë me Europa Nostren rreth Manastirit të Deçanit, reagojnë historianët: Manastiri rrezikohet nga Sava Janjiq

Kosovë
Çfarë i shkruan Europa Nostra-s, presidentja e kryeministri për Manastirin e Deçanit?

Çfarë i shkruan Europa Nostra-s, presidentja e kryeministri për Manastirin e Deçanit?

Kosovë