LAJMI I FUNDIT:

Lul Raka

109 Artikuj

Kosova prin për përdorimin e “Ceftriaxone” – antibiotikët dhe blerja pa recetë e tyre sfidë për shëndetësinë

Kosova prin për përdorimin e “Ceftriaxone” – antibiotikët dhe blerja pa recetë e tyre sfidë për shëndetësinë

Shëndetësi
Varianti Omicron në Kosovë, Raka: Virusi po lokalizohet kryesisht në rrugët e sipërme të frymëmarrjes, vaksinohuni

Varianti Omicron në Kosovë, Raka: Virusi po lokalizohet kryesisht në rrugët e sipërme të frymëmarrjes, vaksinohuni

Shëndetësi
Varianti i ri i COVID-19, Omicron – këtë javë pritet rishikimi i masave

Varianti i ri i COVID-19, Omicron – këtë javë pritet rishikimi i masave

Shëndetësi
Mikrobiologu Lul Raka shpjegon në detaje variantin e ri të COVID-19, Omicron

Mikrobiologu Lul Raka shpjegon në detaje variantin e ri të COVID-19, Omicron

Kosovë
Lul Raka bën thirrje për vaksinim, thotë se varianti Delta i coronavirusit ka afër 56 nënvariante

Lul Raka bën thirrje për vaksinim, thotë se varianti Delta i coronavirusit ka afër 56 nënvariante

Shëndetësi
Mikrobiologu Lul Raka tregon pse duhet të merret doza e tretë e vaksinës anti-Covid

Mikrobiologu Lul Raka tregon pse duhet të merret doza e tretë e vaksinës anti-Covid

Kosovë
Lul Raka sqaron edhe një herë deklaratën e tij për COVID-19 dhe antibiotikët

Lul Raka sqaron edhe një herë deklaratën e tij për COVID-19 dhe antibiotikët

Kosovë
Raka, qytetarëve: Mos përdorni antibiotikë kundër COVID-19 edhe nëse ju përshkruan doktori

Raka, qytetarëve: Mos përdorni antibiotikë kundër COVID-19 edhe nëse ju përshkruan doktori

Shëndetësi
Mikrobiologu Raka tregon se pse varianti Delta i coronavirusit po përhapet kaq shpejt

Mikrobiologu Raka tregon se pse varianti Delta i coronavirusit po përhapet kaq shpejt

Shëndetësi
Raka për rritjen e rasteve: Vënia e maskës është në fuqi, por nuk po zbatohet

Raka për rritjen e rasteve: Vënia e maskës është në fuqi, por nuk po zbatohet

Kosovë
Raka u bën thirrje qytetarëve që të vaksinohen: Dy vaksinat janë të sigurta, vetëm kështu e mposhtim variantin Delta

Raka u bën thirrje qytetarëve që të vaksinohen: Dy vaksinat janë të sigurta, vetëm kështu e mposhtim variantin Delta

Shëndetësi
Vaksinimi masiv mund ta ndalë një valë të re të infektimeve

Vaksinimi masiv mund ta ndalë një valë të re të infektimeve

Shëndetësi
Komuna e Kaçanikut nderon me mirënjohje mikrobiologun Lul Raka

Komuna e Kaçanikut nderon me mirënjohje mikrobiologun Lul Raka

Komunat
Raka flet për rëndësinë e vaksinimit: Një dozë e vaksinës AstraZeneca, pas 21 ditëve ju mbron nga COVID-19

Raka flet për rëndësinë e vaksinimit: Një dozë e vaksinës AstraZeneca, pas 21 ditëve ju mbron nga COVID-19

Shëndetësi
COVID-19, deri tani 21 mijë të vaksinuar – Kosova në pritje të kontingjenteve tjera me vaksina 

COVID-19, deri tani 21 mijë të vaksinuar – Kosova në pritje të kontingjenteve tjera me vaksina 

Besnike Salihu
Lul Raka tregon pse mjekët po hezitojnë të vaksinohen kundër COVID-19

Lul Raka tregon pse mjekët po hezitojnë të vaksinohen kundër COVID-19

Shëndetësi
Mikrobiologu Raka merr vaksinën antiCOVID: Mjekët që frikësohen nga vaksina le të kërkojnë profesion tjetër

Mikrobiologu Raka merr vaksinën antiCOVID: Mjekët që frikësohen nga vaksina le të kërkojnë profesion tjetër

Shëndetësi
Raka rrëfen eksperiencën e tij si vullnetar në Afrikë, kur kontinentin e kishte përfshirë virusi Ebola

Raka rrëfen eksperiencën e tij si vullnetar në Afrikë, kur kontinentin e kishte përfshirë virusi Ebola

Kosovë
Lul Raka ende nuk e ka marrë vaksinën AstraZeneca, por thotë se ka një arsye për këtë vendim

Lul Raka ende nuk e ka marrë vaksinën AstraZeneca, por thotë se ka një arsye për këtë vendim

Shëndetësi
Raka: Vaksina kundër coronavirusit, drita e vetme në fund të tunelit

Raka: Vaksina kundër coronavirusit, drita e vetme në fund të tunelit

Kosovë
Dilema e ‘Sputnik V’, Raka: Nëse Rusia e para e ka pasur këtë vaksinë, pse nuk ka përshpejtuar që ta vaksinoj popullatën e vet

Dilema e ‘Sputnik V’, Raka: Nëse Rusia e para e ka pasur këtë vaksinë, pse nuk ka përshpejtuar që ta vaksinoj popullatën e vet

Kosovë
Raka: Pos pandemisë kemi luftuar edhe kundër “infodemisë”

Raka: Pos pandemisë kemi luftuar edhe kundër “infodemisë”

Kosovë
Zemaj për reagimin e Lul Rakës: Dikush po ka dëshirë dhe arsye ta keqpërdor mënyrën e komunikimit

Zemaj për reagimin e Lul Rakës: Dikush po ka dëshirë dhe arsye ta keqpërdor mënyrën e komunikimit

Kosovë
Reagon Lul Raka pas lehtësimit të masave: Asnjë anëtar i bordit nuk ka rekomanduar një propozim të tillë

Reagon Lul Raka pas lehtësimit të masave: Asnjë anëtar i bordit nuk ka rekomanduar një propozim të tillë

Kosovë