LAJMI I FUNDIT:

Luksemburgu

59 Artikuj

Duke bërë ulje emergjente në aeroportin e Luksemburgut, aeroplanit i këputen rrotat – nuk raportohet për të lënduar

Duke bërë ulje emergjente në aeroportin e Luksemburgut, aeroplanit i këputen rrotat – nuk raportohet për të lënduar

Interesante
Luksemburgu do të rikthehet në ‘Eurovision 2024’, 30 vjet pas pjesëmarrjes së fundit

Luksemburgu do të rikthehet në ‘Eurovision 2024’, 30 vjet pas pjesëmarrjes së fundit

Muzikë
Bislimi takon shefin e misionit të Luksemburgut dhe ambasadorin e Finlandës: Kosova i përket familjes evropiane

Bislimi takon shefin e misionit të Luksemburgut dhe ambasadorin e Finlandës: Kosova i përket familjes evropiane

Kosovë
Osmani dhe shefi i Misionit të Luksemburgut bisedojnë për thellim të bashkëpunimit

Osmani dhe shefi i Misionit të Luksemburgut bisedojnë për thellim të bashkëpunimit

Kosovë
Kurti dhe shefi i misionit të Luksemburgut në Kosovë bisedojnë për rritjen e punësimit dhe aftësimit profesional në vendin tonë

Kurti dhe shefi i misionit të Luksemburgut në Kosovë bisedojnë për rritjen e punësimit dhe aftësimit profesional në vendin tonë

Të Tjera
Rama: Procesi i negociatave për anëtarësim në BE, duhet ta bëjmë për veten tonë

Rama: Procesi i negociatave për anëtarësim në BE, duhet ta bëjmë për veten tonë

Shqipëri
Kryeministri i Luksemburgut pritet me ceremoni zyrtare në Tiranë

Kryeministri i Luksemburgut pritet me ceremoni zyrtare në Tiranë

Shqipëri
Evropa po vuan thatësirën më të madhe në 500 vjet

Evropa po vuan thatësirën më të madhe në 500 vjet

Evropa
Kosova dhe Luksemburgu nënshkruajnë marrëveshje në vlerë 35 milionë euro

Kosova dhe Luksemburgu nënshkruajnë marrëveshje në vlerë 35 milionë euro

Kosovë
Sot nënshkruhen dy marrëveshje me Luksemburgun

Sot nënshkruhen dy marrëveshje me Luksemburgun

Kosovë
Luksemburgu legalizon marihuanën, qytetarët do të lejohen ta kultivojnë në shtëpi

Luksemburgu legalizon marihuanën, qytetarët do të lejohen ta kultivojnë në shtëpi

Evropa
Zelensky: 20 për qind e territorit të Ukrainës është nën kontrollin e Rusisë

Zelensky: 20 për qind e territorit të Ukrainës është nën kontrollin e Rusisë

Evropa
Fayot, Osmanit: Vlerësoi angazhimin në luftimin e korrupsionit dhe sundimin e ligjit

Fayot, Osmanit: Vlerësoi angazhimin në luftimin e korrupsionit dhe sundimin e ligjit

Kosovë
Finlanda është vendi më i lumtur në botë, por ja ku renditet Kosova

Finlanda është vendi më i lumtur në botë, por ja ku renditet Kosova

Evropa
Kurti takohet me ambasadoren e Luksemburgut, flasin për përforcimin e partneriteti mes dy vendeve

Kurti takohet me ambasadoren e Luksemburgut, flasin për përforcimin e partneriteti mes dy vendeve

Kosovë
Ambasada e Kosovës në Bruksel: Për të marr shërbime konsullore, qytetarët duhet të paraqesin dëshmi vaksinimi ose testet kundër COVID-19

Ambasada e Kosovës në Bruksel: Për të marr shërbime konsullore, qytetarët duhet të paraqesin dëshmi vaksinimi ose testet kundër COVID-19

Politikë
Reformimi i Sistemit të Edukimit Profesional, bashkëpunimi mes shkollave profesionale dhe bizneseve po sjell rezultate

Reformimi i Sistemit të Edukimit Profesional, bashkëpunimi mes shkollave profesionale dhe bizneseve po sjell rezultate

Biznes
Luksemburgu në krye, kjo është lista e vendeve me rritjen më të lartë vjetore të çmimit të karburanteve në Evropë

Luksemburgu në krye, kjo është lista e vendeve me rritjen më të lartë vjetore të çmimit të karburanteve në Evropë

Botë
Kryeministri i Luksemburgut akuzohet për plagjiaturë masive – detajet dhe reagimi i tij

Kryeministri i Luksemburgut akuzohet për plagjiaturë masive – detajet dhe reagimi i tij

Evropa
Luksemburgu pritet ta legalizojë kanabisin për sasi të kufizuar

Luksemburgu pritet ta legalizojë kanabisin për sasi të kufizuar

Evropa
Kryeministri i Luksemburgut dërgohet në spital, pasi doli pozitiv për COVID-19

Kryeministri i Luksemburgut dërgohet në spital, pasi doli pozitiv për COVID-19

Evropa
Gërvalla: Me Luksemburgun synojmë thellimin e bashkëpunimit bilateral në shumë sfera

Gërvalla: Me Luksemburgun synojmë thellimin e bashkëpunimit bilateral në shumë sfera

Kosovë
​Luksemburgu ndan 1.5 milionë euro për fuqizimin të shërbimeve shëndetësore për nënat në Kosovë

​Luksemburgu ndan 1.5 milionë euro për fuqizimin të shërbimeve shëndetësore për nënat në Kosovë

Financa
Kjo do të jetë pasaporta më e vlefshme në botë pas pandemisë

Kjo do të jetë pasaporta më e vlefshme në botë pas pandemisë

Udhëtime