LAJMI I FUNDIT:

Luksemburg

26 Artikuj

Në vendin më të pasur në Evropë, transporti publik është falas – të gjithë thonë se janë të kënaqur

Në vendin më të pasur në Evropë, transporti publik është falas – të gjithë thonë se janë të kënaqur

Botë
Kryeministri Kurti në Strasburg takoi dhe bashkëbisedoi me mërgatën

Kryeministri Kurti në Strasburg takoi dhe bashkëbisedoi me mërgatën

Kosovë
A po rritet vërtetë korrupsioni në Evropë apo të gjitha janë perceptime të gabuara?

A po rritet vërtetë korrupsioni në Evropë apo të gjitha janë perceptime të gabuara?

Evropa
Osmani kërkon vazhdimin e mbështetjes së Luksemburgut për Kosovën

Osmani kërkon vazhdimin e mbështetjes së Luksemburgut për Kosovën

Kosovë
Kurti mirënjohës për përkrahjen e Luksemburgut

Kurti mirënjohës për përkrahjen e Luksemburgut

Kosovë
Këshilltari për Siguri Nacionale i Bidenit, mban takim katër orësh me kryediplomatin kinez në Luksemburg

Këshilltari për Siguri Nacionale i Bidenit, mban takim katër orësh me kryediplomatin kinez në Luksemburg

Amerika
Luksemburgu bllokon licencën e transmetimit të Russia Today (RT) në gjuhën gjermane

Luksemburgu bllokon licencën e transmetimit të Russia Today (RT) në gjuhën gjermane

Evropa
Derisa po tentonte të kalonte binarët ngec me veturë mes dy rampave, qytetari nga Luksemburgu shpëton për një “fije floku” – por jo edhe mjeti

Derisa po tentonte të kalonte binarët ngec me veturë mes dy rampave, qytetari nga Luksemburgu shpëton për një “fije floku” – por jo edhe mjeti

Evropa
Konjufca takohet me ambasadoren Gomes, flasin për ardhjen e investitorëve të Luksemburgut në Kosovë

Konjufca takohet me ambasadoren Gomes, flasin për ardhjen e investitorëve të Luksemburgut në Kosovë

Kosovë
Kurti: Detyra e parë e Qeverisë së re do të jetë sigurimi i vaksinës antiCOVID-19

Kurti: Detyra e parë e Qeverisë së re do të jetë sigurimi i vaksinës antiCOVID-19

Kosovë
Kur të shihni se çfarë po transporton ky kamion, ju vetëm do të pyesni: Si është e mundur?!

Kur të shihni se çfarë po transporton ky kamion, ju vetëm do të pyesni: Si është e mundur?!

Fun Lajme
Luksemburg, test COVID-19 për të gjithë pasagjerët e linjave ajrore

Luksemburg, test COVID-19 për të gjithë pasagjerët e linjave ajrore

Evropa
Qeveria miraton marrëveshjen me Luksemburgun, projekti përmirëson shëndetin e popullatës

Qeveria miraton marrëveshjen me Luksemburgun, projekti përmirëson shëndetin e popullatës

Kosovë
Gjermania pranon nga Greqia refugjatë minorenë të pashoqëruar

Gjermania pranon nga Greqia refugjatë minorenë të pashoqëruar

Nga Bota
Luksemburgu e ka numrin më të madh të infektuarve me coronavirus për kokë banori (Infografikë)

Luksemburgu e ka numrin më të madh të infektuarve me coronavirus për kokë banori (Infografikë)

Nga Bota
Luksemburgu është bërë nga sot shteti i parë në botë që e mundëson falas transportin publik

Luksemburgu është bërë nga sot shteti i parë në botë që e mundëson falas transportin publik

Nga Bota
Dhjetë familjet mbretërore më të pasura në Evropë, nuk është mbretëresha Elizabeth II në vend të parë

Dhjetë familjet mbretërore më të pasura në Evropë, nuk është mbretëresha Elizabeth II në vend të parë

Të Tjera
Tornadoja e fuqishme që goditi Luksemburgun, lëndoi 14 persona dhe dëmtoi kulmet e 100 shtëpive

Tornadoja e fuqishme që goditi Luksemburgun, lëndoi 14 persona dhe dëmtoi kulmet e 100 shtëpive

Nga Bota
Bizneset e mëdha të BE-së paguajnë më pak tatime në Luksemburg

Bizneset e mëdha të BE-së paguajnë më pak tatime në Luksemburg

Biznes
Macja nuk guxoi të lëvizte, u ndoq gjatë nga një mi këmbëngulës (Video)

Macja nuk guxoi të lëvizte, u ndoq gjatë nga një mi këmbëngulës (Video)

Dështime
Luksemburgu me numrin më të madh të automjeteve për kokë banori në BE

Luksemburgu me numrin më të madh të automjeteve për kokë banori në BE

Të Tjera
Luksemburgu përkrah Kosovën me dy milionë euro lidhur me integrimin evropian

Luksemburgu përkrah Kosovën me dy milionë euro lidhur me integrimin evropian

Të Tjera
Beqaj dhe Schmit pajtohen për bashkëpunim në fushën e kompetencës profesionale dhe teknologjisë informative

Beqaj dhe Schmit pajtohen për bashkëpunim në fushën e kompetencës profesionale dhe teknologjisë informative

Të Tjera
Euro mbush nëntëmbëdhjetë

Euro mbush nëntëmbëdhjetë

Të Tjera