LAJMI I FUNDIT:
Luiz Ejlli

Luiz Ejlli

580 Artikuj

Info

I lindur më 12 korrik të vitit 1985 në Shkodër të Shqipërisë, Luiz Ejlli është një këngëtar i njohur shqiptar me prejardhje nga Shkodra.

Karriera e tij ka nisur në spektaklin e talenteve të reja, “Ethet e së premtes”. Ai ka prezantuar Shqipërinë në ‘Eurovision 2006’ me këngën “Zjarr e ftohtë”, gjersa ka fituar Festivalin e Këngës në Radio Televizionin Shqiptar në dhjetorin e vitit 2005.

Ejlli është edhe fitues i çmimit të parë në festivalin ‘Kënga Magjike 2010’ bashkë me këngëtaren Juliana Pasha, me këngën e tyre “Sa e shite zemrën”.

Ai mori emër veçanërisht pas hyrjes së tij në edicionin e dytë të spektaklit shumë të shikuar, Big Brother VIP Albania, ku u cilësua si një fenomen më vete i atij edicioni.

U tha se ndikoi në fitoren e Benet Becit në Shkodër – Edi Rama, Luizit: Rrezik edhe për mua nëse më kishe dalë përballë

U tha se ndikoi në fitoren e Benet Becit në Shkodër – Edi Rama, Luizit: Rrezik edhe për mua nëse më kishe dalë përballë

Yjet
Arrin 600 mijë ndjekës në Instagram, Luiz Ejlli: I përulur para jush për çdo fitore timen

Arrin 600 mijë ndjekës në Instagram, Luiz Ejlli: I përulur para jush për çdo fitore timen

Yjet
Ironizon Luizi: Karrigia më tha që njihemi prej kohësh, sepse kemi dhe foto bashkë

Ironizon Luizi: Karrigia më tha që njihemi prej kohësh, sepse kemi dhe foto bashkë

Yjet
Meridian Ramçaj i kundërpërgjigjet Luizit: Jam prekur nga intervista e tij kur tha se nuk më njeh, nga 2011 deri 2016 rrinim thuajse përditë bashkë

Meridian Ramçaj i kundërpërgjigjet Luizit: Jam prekur nga intervista e tij kur tha se nuk më njeh, nga 2011 deri 2016 rrinim thuajse përditë bashkë

Yjet
Luizi reagon në Instagram: Unë nuk i harroj ata që më qëndruan afër kur nuk e kisha askënd

Luizi reagon në Instagram: Unë nuk i harroj ata që më qëndruan afër kur nuk e kisha askënd

Yjet
Luizi flet për raportet me Efin tash kur ka përfunduar ‘BBVA 2’

Luizi flet për raportet me Efin tash kur ka përfunduar ‘BBVA 2’

Yjet
Mbyllet llogaria e re e Luiz Ejllit në Instagram

Mbyllet llogaria e re e Luiz Ejllit në Instagram

Yjet
I mahnitur nga përkrahja e publikut, Luizi: Jam pa fjalë, kanë bërë tatuazh fytyrën time

I mahnitur nga përkrahja e publikut, Luizi: Jam pa fjalë, kanë bërë tatuazh fytyrën time

Yjet
Tha se e shfrytëzuan sa ishte brenda BBVA, Luizi flet për raportin me disa prej miqve: Me Jonin dhe Marion nuk flisja prej dy vitesh, Meridianin nuk e njoh mirë

Tha se e shfrytëzuan sa ishte brenda BBVA, Luizi flet për raportin me disa prej miqve: Me Jonin dhe Marion nuk flisja prej dy vitesh, Meridianin nuk e njoh mirë

Yjet
Luiz Ejlli dhe Kiara Tito shkëmbejnë puthje në buzë gjatë një live në Instagram

Luiz Ejlli dhe Kiara Tito shkëmbejnë puthje në buzë gjatë një live në Instagram

Yjet
Luizit në Gjakovë i brohorasin “Olta” nga publiku, ai bën reagimin interesant

Luizit në Gjakovë i brohorasin “Olta” nga publiku, ai bën reagimin interesant

Yjet
Luiz Ejlli ndërpret koncertin për të telefonuar Kiarën në mes të skenës para publikut

Luiz Ejlli ndërpret koncertin për të telefonuar Kiarën në mes të skenës para publikut

Yjet
Zgjedhjet në Shqipëri: Voton në Shkodër edhe fituesi i BBVA, Luiz Ejlli

Zgjedhjet në Shqipëri: Voton në Shkodër edhe fituesi i BBVA, Luiz Ejlli

Yjet
Mbi një milion klikime për një ditë për këngën e re të Luizit dhe Donaldit

Mbi një milion klikime për një ditë për këngën e re të Luizit dhe Donaldit

Muzikë
“Ku është Kiara, përse nuk është me ty” – Luiz Ejlli e përmend në koncertin në Gjakovë

“Ku është Kiara, përse nuk është me ty” – Luiz Ejlli e përmend në koncertin në Gjakovë

Yjet
Olta me ‘akuza’ të forta ndaj Kiarës: Po e shfrytëzon Luizin sepse është shumë i famshëm

Olta me ‘akuza’ të forta ndaj Kiarës: Po e shfrytëzon Luizin sepse është shumë i famshëm

Yjet
“Je i fundit që mund të shesësh moral” – Luizi përplaset me Amosin në Post BBVA për termin ofendues që përdori kundrejt Kiarës

“Je i fundit që mund të shesësh moral” – Luizi përplaset me Amosin në Post BBVA për termin ofendues që përdori kundrejt Kiarës

Yjet
Luizi në Post Big Brother: Kam parë që të gjithë ata që më braktisën, ishin në qindra emisione për të treguar se kush më ka njohur përpara

Luizi në Post Big Brother: Kam parë që të gjithë ata që më braktisën, ishin në qindra emisione për të treguar se kush më ka njohur përpara

Yjet
Përgjigja epike e Armina Mevlanit kur pyetet nëse Sali Berisha do ta takojë Luiz Ejllin

Përgjigja epike e Armina Mevlanit kur pyetet nëse Sali Berisha do ta takojë Luiz Ejllin

Yjet
Luizi tregon arsyet pse familja e tij nuk ishin të pranishëm në dasmë

Luizi tregon arsyet pse familja e tij nuk ishin të pranishëm në dasmë

Yjet
Rikthimi në muzikë, Luizi zbulon emrat e artistëve që po punon për bashkëpunime

Rikthimi në muzikë, Luizi zbulon emrat e artistëve që po punon për bashkëpunime

Muzikë
“Kanë abuzuar me emrin tim” – Luizi flet për shfrytëzimin që iu bë imazhit të tij kur ishte brenda BBVA

“Kanë abuzuar me emrin tim” – Luizi flet për shfrytëzimin që iu bë imazhit të tij kur ishte brenda BBVA

Yjet
Tea deklaroi se është kërcënuar nga Kiara, Luizi: Kishte ngatërruar derën e policisë, shkoi për të bërë buzët

Tea deklaroi se është kërcënuar nga Kiara, Luizi: Kishte ngatërruar derën e policisë, shkoi për të bërë buzët

Yjet
Luiz Ejlli tregon nëse u urua nga ish-partnerja, Megi Topalli për fitoren dhe martesën në BBVA

Luiz Ejlli tregon nëse u urua nga ish-partnerja, Megi Topalli për fitoren dhe martesën në BBVA

Yjet