LAJMI I FUNDIT:

Luis Figo

73 Artikuj

Futbollistët që kanë luajtur si për Real Madridin ashtu edhe për Barcelonën

Futbollistët që kanë luajtur si për Real Madridin ashtu edhe për Barcelonën

La Liga
Top 10 shitjet e Barcelonës ndër vite – prin bindshëm Neymar, në listë edhe dështime

Top 10 shitjet e Barcelonës ndër vite – prin bindshëm Neymar, në listë edhe dështime

La Liga
Ademi thotë se Boban dhe Figo do ta vizitojnë Kosovën në muajin tetor

Ademi thotë se Boban dhe Figo do ta vizitojnë Kosovën në muajin tetor

Kosovë
Këto janë 15 shitjet më të mëdha në historinë e La Ligas: Nga Mendieta te Casemiro, Ronaldo e Neymar

Këto janë 15 shitjet më të mëdha në historinë e La Ligas: Nga Mendieta te Casemiro, Ronaldo e Neymar

La Liga
Cilët lojtarë të Real Madridit e kanë fituar Topin e Artë dhe a është radha e Karim Benzemas

Cilët lojtarë të Real Madridit e kanë fituar Topin e Artë dhe a është radha e Karim Benzemas

La Liga
Reklama më e mirë e futbollit është filmuar 20 vjet më parë: A ju kujtohet turneu i mbajtur në anije me plot yje futbolli, finalja tjetër nivel

Reklama më e mirë e futbollit është filmuar 20 vjet më parë: A ju kujtohet turneu i mbajtur në anije me plot yje futbolli, finalja tjetër nivel

Ndërkombëtare
Nga ‘koka e derrit’ të Figos deri tek ‘manita’ e Piques – Pesë El Clasicot më të përfolura të të gjitha kohërave

Nga ‘koka e derrit’ të Figos deri tek ‘manita’ e Piques – Pesë El Clasicot më të përfolura të të gjitha kohërave

La Liga
Figo: Ronaldo bëri zgjedhjen më të mirë duke u transferuar te Man Utd

Figo: Ronaldo bëri zgjedhjen më të mirë duke u transferuar te Man Utd

Premier League
Kylian Mbappe, një sfidë e madhe për Florentino Perezin: Më e madhe se ato me Figon, Ronaldon, Zidanen, Balen, Modricin e Hazardin

Kylian Mbappe, një sfidë e madhe për Florentino Perezin: Më e madhe se ato me Figon, Ronaldon, Zidanen, Balen, Modricin e Hazardin

La Liga
Legjendat e Realit fitojnë ‘el Clasicon’ ndaj legjendave të Barcelonës

Legjendat e Realit fitojnë ‘el Clasicon’ ndaj legjendave të Barcelonës

La Liga
“Figo është bir bushtre, sikurse Rauli”, vazhdojnë të dalin përgjime nga fjalët e Florentino Perez për legjendat e Real Madridit

“Figo është bir bushtre, sikurse Rauli”, vazhdojnë të dalin përgjime nga fjalët e Florentino Perez për legjendat e Real Madridit

La Liga
Figo flet rreth qëndrimit të Messit te Barcelona: Nëse nuk dëshiron të qëndrosh, nuk ka asgjë që mund t’ju ndryshojë mendjen

Figo flet rreth qëndrimit të Messit te Barcelona: Nëse nuk dëshiron të qëndrosh, nuk ka asgjë që mund t’ju ndryshojë mendjen

La Liga
Sulmuesit më të mirë në histori të futbollit, 30 lojtarë konkurrojnë për tri pozita

Sulmuesit më të mirë në histori të futbollit, 30 lojtarë konkurrojnë për tri pozita

Ndërkombëtare
Kur Real Madridi shet në Serie A, plot 35 futbollistë ndër vite kanë lënë ‘mbretërit’ për të kaluar në kampionatin italian

Kur Real Madridi shet në Serie A, plot 35 futbollistë ndër vite kanë lënë ‘mbretërit’ për të kaluar në kampionatin italian

Serie A
Messi, legjenda e fundit që do ta lërë Barcelonën – një listë me super yje që u ndanë keq me katalunasit

Messi, legjenda e fundit që do ta lërë Barcelonën – një listë me super yje që u ndanë keq me katalunasit

La Liga
Figo: Është thuajse e pamundur që Messi ta përsërisë atë që bëra unë

Figo: Është thuajse e pamundur që Messi ta përsërisë atë që bëra unë

La Liga
Sezon pas sezoni: Këto janë blerjet më të shtrenjta në shekullin XXI

Sezon pas sezoni: Këto janë blerjet më të shtrenjta në shekullin XXI

Ndërkombëtare
Zbulohet lista e 100 më të mirëve në botë, Messi zgjidhet lojtari më i mirë i shekullit 21

Zbulohet lista e 100 më të mirëve në botë, Messi zgjidhet lojtari më i mirë i shekullit 21

Ndërkombëtare
‘Goditjet’ rekord të afateve kalimtare për çdo vit duke filluar nga edicioni 2000-01 deri më 2019-20

‘Goditjet’ rekord të afateve kalimtare për çdo vit duke filluar nga edicioni 2000-01 deri më 2019-20

Ndërkombëtare
Kur largimi i yjeve shkakton “termet” në klubet ku ishin

Kur largimi i yjeve shkakton “termet” në klubet ku ishin

Ndërkombëtare
Tifozët votojnë për lojtarët më të mirë në vitet e 90’ta – renditje për t’u befasuar

Tifozët votojnë për lojtarët më të mirë në vitet e 90’ta – renditje për t’u befasuar

Ndërkombëtare
Kanë të njëjtin mbiemër dhe janë dy ndër më të mirët në histori, kjo është ndeshja e vetme kur dy Ronaldot u përballen mes vete

Kanë të njëjtin mbiemër dhe janë dy ndër më të mirët në histori, kjo është ndeshja e vetme kur dy Ronaldot u përballen mes vete

La Liga
Nga fishkëllimat për Figon, ovacionet për Ronaldinhon, ‘calma’ e CR7 dhe fanella e Messit – 25 gjestet që kanë shënuar historinë e ‘el Clasicos’

Nga fishkëllimat për Figon, ovacionet për Ronaldinhon, ‘calma’ e CR7 dhe fanella e Messit – 25 gjestet që kanë shënuar historinë e ‘el Clasicos’

Imran Amiti
El Clasico: 10 yje që kanë luajtur për Barcelonën dhe Real Madrid – përfshirë edhe Ronaldon dhe Luis Figon

El Clasico: 10 yje që kanë luajtur për Barcelonën dhe Real Madrid – përfshirë edhe Ronaldon dhe Luis Figon

La Liga