LAJMI I FUNDIT:

Lufta

95 Artikuj

​Në Etiopi shpërthen lufta, qindra të vdekur

​Në Etiopi shpërthen lufta, qindra të vdekur

Afrika
Ministria e Mbrojtjes në Armeni, publikon pamjet e sulmeve me dron mbi forcat e Azerbajxhanit

Ministria e Mbrojtjes në Armeni, publikon pamjet e sulmeve me dron mbi forcat e Azerbajxhanit

Nga Bota
Parashikimet e Nostradamus 2020: Luftëra, fajësimi i Trump dhe ngritja e nivelit të detërave

Parashikimet e Nostradamus 2020: Luftëra, fajësimi i Trump dhe ngritja e nivelit të detërave

Interesante
Bisedimet historike mes qeverisë afgane dhe talibanëve, këta të fundit kundërshtojnë mënyrën e re të jetesës në Afganistan

Bisedimet historike mes qeverisë afgane dhe talibanëve, këta të fundit kundërshtojnë mënyrën e re të jetesës në Afganistan

Nga Bota
SHBA fillon sulmet ajrore në Irak si kundërpërgjigje ndaj sulmit në Bagdat, ku u vranë trupat amerikane dhe një ushtar britanik

SHBA fillon sulmet ajrore në Irak si kundërpërgjigje ndaj sulmit në Bagdat, ku u vranë trupat amerikane dhe një ushtar britanik

Nga Bota
Përplasjet vdekjeprurëse shpërthejnë në Idlib, menjëherë pas marrëveshje së armëpushimit

Përplasjet vdekjeprurëse shpërthejnë në Idlib, menjëherë pas marrëveshje së armëpushimit

Nga Bota
Si mund ta sulmojë SHBA, Iranin? Raketat Tomahawk, bombarduesit B-2, aeroplanët F-35 – një gamë opsionesh në dispozicion të Shteteve të Bashkuara

Si mund ta sulmojë SHBA, Iranin? Raketat Tomahawk, bombarduesit B-2, aeroplanët F-35 – një gamë opsionesh në dispozicion të Shteteve të Bashkuara

Nga Bota
Harta që tregon se ku mund të shpërthejë dhuna sepse nuk ka ujë të mjaftueshëm

Harta që tregon se ku mund të shpërthejë dhuna sepse nuk ka ujë të mjaftueshëm

Nga Bota
Çfarë pritet të ndodh pas sulmeve që Irani bëri ndaj bazës amerikane në Irak

Çfarë pritet të ndodh pas sulmeve që Irani bëri ndaj bazës amerikane në Irak

Nga Bota
Kushtetuta e SHBA-së: Si dhe kush e shpall luftën

Kushtetuta e SHBA-së: Si dhe kush e shpall luftën

Nga Bota
Analistët amerikanë nuk parashikojnë luftë me Iranin – tregojnë pse nuk mund të ndodhë diçka e tillë

Analistët amerikanë nuk parashikojnë luftë me Iranin – tregojnë pse nuk mund të ndodhë diçka e tillë

Nga Bota
Tensionet me Iranin, amerikanët nuk duan luftë

Tensionet me Iranin, amerikanët nuk duan luftë

Nga Bota
Ja pse një luftë SHBA-Iran do t’i shkaktonte ‘dhimbje të mëdha’ botës

Ja pse një luftë SHBA-Iran do t’i shkaktonte ‘dhimbje të mëdha’ botës

Nga Bota
SHBA urdhëron 500 trupa për të nisur luftën kundër ISIS-it në Siri

SHBA urdhëron 500 trupa për të nisur luftën kundër ISIS-it në Siri

Nga Bota
Rambot e Papua Guinesë së Re

Rambot e Papua Guinesë së Re

Filmi
Simulimi që tregon pasojat e tmerrshme: Një konflikt midis Rusisë dhe SHBA-së do të vriste 34 milionë njerëz, në vetëm pak orë

Simulimi që tregon pasojat e tmerrshme: Një konflikt midis Rusisë dhe SHBA-së do të vriste 34 milionë njerëz, në vetëm pak orë

Nga Bota
Hiroshima, dashuria ime: Për art kundër farsës!

Hiroshima, dashuria ime: Për art kundër farsës!

Agron Shala
Një mënyrë për të shpëtuar fëmijët e tyre: Rrëfimi prekës për prindërit në Mianmar, të cilët po organizojnë funerale të rrejshme

Një mënyrë për të shpëtuar fëmijët e tyre: Rrëfimi prekës për prindërit në Mianmar, të cilët po organizojnë funerale të rrejshme

Nga Bota
Turizmi i errët dhe magjepsja morbide me vendet e vdekjes!

Turizmi i errët dhe magjepsja morbide me vendet e vdekjes!

Fakte
E kaluara dhe e tashmja e Tokës së Askujt

E kaluara dhe e tashmja e Tokës së Askujt

Fakte
Rrëfimi i Anthony Loyd, gazetarit që raportoi nga lufta në Kosovë e në Siri

Rrëfimi i Anthony Loyd, gazetarit që raportoi nga lufta në Kosovë e në Siri

Kosovë
Bjellorusia pret që Rusia të kompensojë dëmet nga nafta e kontaminuar

Bjellorusia pret që Rusia të kompensojë dëmet nga nafta e kontaminuar

Nga Bota
Bombardimet në Shri Lanka, gjenden trupat e 15 personave të vrarë

Bombardimet në Shri Lanka, gjenden trupat e 15 personave të vrarë

Nga Bota
Historia për pikturën që luftoi fashizmin dhe ekspozita ku arti u shndërrua në mjet politik

Historia për pikturën që luftoi fashizmin dhe ekspozita ku arti u shndërrua në mjet politik

Piktura