LAJMI I FUNDIT:

Lufta në Ukrainë

150 Artikuj

Kurti: Vladimir Putin është i obsesionuar me Kosovën, ndërsa përmes Beogradit po synon destabilizimin

Kurti: Vladimir Putin është i obsesionuar me Kosovën, ndërsa përmes Beogradit po synon destabilizimin

Kosovë
Sulmet me dronë në Moskë dhe rrezikimi i realitetit alternativ të Putinit

Sulmet me dronë në Moskë dhe rrezikimi i realitetit alternativ të Putinit

Opinione
Lufta po shkon drejt pragut të Rusisë

Lufta po shkon drejt pragut të Rusisë

Opinione
Borrell, Serbisë: Lidhjet e ngushta me Rusinë s’janë në përputhje me rrugën drejt BE-së

Borrell, Serbisë: Lidhjet e ngushta me Rusinë s’janë në përputhje me rrugën drejt BE-së

Kosovë
Zgjatja e marrëveshjes së grurit, Rama uron Erdoganin për rolin e tij në negociatat mes palëve në luftë

Zgjatja e marrëveshjes së grurit, Rama uron Erdoganin për rolin e tij në negociatat mes palëve në luftë

Shqipëri
Çfarë ndodh kur liderët e shpërfillin të vërtetën?

Çfarë ndodh kur liderët e shpërfillin të vërtetën?

Opinione
Rusia po bëhet djerrinë kulturore

Rusia po bëhet djerrinë kulturore

Fakte
Misteri mbi kështjellën e Putinit dhe një gjë e sigurt

Misteri mbi kështjellën e Putinit dhe një gjë e sigurt

Opinione
Prodhuesi i automjeteve Hyundai planifikon të largohet tërësisht nga Rusia

Prodhuesi i automjeteve Hyundai planifikon të largohet tërësisht nga Rusia

Auto Lajme
Jashari e Mehaj pjesë e takimit të radhës të Grupit të Kontaktit për Mbrojtje të Ukrainës

Jashari e Mehaj pjesë e takimit të radhës të Grupit të Kontaktit për Mbrojtje të Ukrainës

Kosovë
63 për qind e qytetarëve në Shqipëri kërkojnë rritjen e shpenzimeve për mbrojtjen e vendit

63 për qind e qytetarëve në Shqipëri kërkojnë rritjen e shpenzimeve për mbrojtjen e vendit

Shqipëri
Komponentë kinezë “gjenden në armët ruse” në Ukrainë

Komponentë kinezë “gjenden në armët ruse” në Ukrainë

Nga Bota
Raporti i OKB-së thotë se Koreja e Veriut vodhi deri në 1 miliard dollarë në asete të kripto-valutave

Raporti i OKB-së thotë se Koreja e Veriut vodhi deri në 1 miliard dollarë në asete të kripto-valutave

Lajme Teknologji
OBT: Tregtia botërore e mallrave do të ngadalësohet gjatë vitit 2023

OBT: Tregtia botërore e mallrave do të ngadalësohet gjatë vitit 2023

Botë
Shqipëria bojkoton fjalën e përfaqësueses së Rusisë në Kombet e Bashkuara: Ka urdhër-arresti për dëbimin e fëmijëve ukrainas

Shqipëria bojkoton fjalën e përfaqësueses së Rusisë në Kombet e Bashkuara: Ka urdhër-arresti për dëbimin e fëmijëve ukrainas

Shqipëri
Vitaly Merinov, katër herë kampioni i botës në kikboks, u vra në Ukrainë gjatë luftimeve

Vitaly Merinov, katër herë kampioni i botës në kikboks, u vra në Ukrainë gjatë luftimeve

Sportet Luftarake
Një aktor rus preu venat në skenë në shenjë proteste kundër luftës në Ukrainë

Një aktor rus preu venat në skenë në shenjë proteste kundër luftës në Ukrainë

Yjet
Bujar Osmani: Duhet të mbahet përgjegjësi për masakrën e Buçës në Ukrainë

Bujar Osmani: Duhet të mbahet përgjegjësi për masakrën e Buçës në Ukrainë

Maqedonia e Veriut
Rama: Raporti i Dick Martyt, kurth rus, uroj që Zelensky të mos ketë të njëjtin fat si Thaçi

Rama: Raporti i Dick Martyt, kurth rus, uroj që Zelensky të mos ketë të njëjtin fat si Thaçi

Shqipëri
Demokracia perëndimore është më e dobët në këtë Luftë të Re të Ftohtë sesa që ishte në të parën

Demokracia perëndimore është më e dobët në këtë Luftë të Re të Ftohtë sesa që ishte në të parën

Opinione
Kuptimi i vërtetë i vizitës së Xhinpingut te Putini

Kuptimi i vërtetë i vizitës së Xhinpingut te Putini

Opinione
Pse Xhinpingu më në fund mund të jetë gati që të flasë me Zelenskin?

Pse Xhinpingu më në fund mund të jetë gati që të flasë me Zelenskin?

Opinione
Takimi i dhjetë i Grupit të Kontaktit për Ukrainën, Mehaj: Krah për krah me partnerët tanë

Takimi i dhjetë i Grupit të Kontaktit për Ukrainën, Mehaj: Krah për krah me partnerët tanë

Kosovë
U dëbuan nga vendet e BE-së, u rishfaqën në Serbi – këta janë diplomatët rusë që “kanë gjetur shtëpi” në Beograd

U dëbuan nga vendet e BE-së, u rishfaqën në Serbi – këta janë diplomatët rusë që “kanë gjetur shtëpi” në Beograd

Serbia