LAJMI I FUNDIT:

Liza Gashi

27 Artikuj

Ngrihet kallëzim penal ndaj zëvendësministres së Jashtme, Liza Gashi

Ngrihet kallëzim penal ndaj zëvendësministres së Jashtme, Liza Gashi

Drejtësi
Më shumë se 2.2 milionë mërgimtarë vizituan Kosovën, shpenzuan rreth 1.5 miliard euro

Më shumë se 2.2 milionë mërgimtarë vizituan Kosovën, shpenzuan rreth 1.5 miliard euro

Financa
MPJD reagon pas sulmit të autobusit në Serbi me mërgimtarë nga Kosova: Regjimi i Vuçiqit po vazhdon nxitjen e dhunës ndaj shqiptarëve

MPJD reagon pas sulmit të autobusit në Serbi me mërgimtarë nga Kosova: Regjimi i Vuçiqit po vazhdon nxitjen e dhunës ndaj shqiptarëve

Kosovë
MPJD shpalos dy programe për mërgatën

MPJD shpalos dy programe për mërgatën

Kosovë
Kurti pret delegacionin nga shteti i Iowa-s, vlerësohet bashkëpunimi ushtarak

Kurti pret delegacionin nga shteti i Iowa-s, vlerësohet bashkëpunimi ushtarak

Kosovë
Kurti vizitoi shkollën shqipe në New York

Kurti vizitoi shkollën shqipe në New York

Kosovë
Kurti fillon takimet në Norvegji, interesohet për rritje të bashkëpunimit ekonomik

Kurti fillon takimet në Norvegji, interesohet për rritje të bashkëpunimit ekonomik

Kosovë
Kosova dhe Shqipëria me hapa konkret për unifikimin e diasporës shqiptare

Kosova dhe Shqipëria me hapa konkret për unifikimin e diasporës shqiptare

Kosovë
​Mbi 30 ndërmarrës nga diaspora në Prishtinë, Gashi: Kosovën e shohin si treg potencial për investim

​Mbi 30 ndërmarrës nga diaspora në Prishtinë, Gashi: Kosovën e shohin si treg potencial për investim

Ekonomi
SHBA vlerëson lartë rreshtimin e Kosovës krahë vendeve demokratike ndaj agresionit rus në Ukrainë

SHBA vlerëson lartë rreshtimin e Kosovës krahë vendeve demokratike ndaj agresionit rus në Ukrainë

Kosovë
Demaskohen grafitet e propagandës serbe në Kosovë, reagime nga Prishtina, Çitaku: Mësojini agjentët tuaj ta shkruajnë drejt UÇK

Demaskohen grafitet e propagandës serbe në Kosovë, reagime nga Prishtina, Çitaku: Mësojini agjentët tuaj ta shkruajnë drejt UÇK

Kosovë
Diskutimi i plotë për temën: Roli i diasporës dhe remitencave në Kosovë, në #TelegrafiSpace në Twitter

Diskutimi i plotë për temën: Roli i diasporës dhe remitencave në Kosovë, në #TelegrafiSpace në Twitter

Financa
Gashi: Bashkimi Evropian nuk mund të jetë asnjëherë i kompletuar pa shtetet e Ballkanit Perëndimor

Gashi: Bashkimi Evropian nuk mund të jetë asnjëherë i kompletuar pa shtetet e Ballkanit Perëndimor

Kosovë
Gashi: MPJD është në proces të emërimit të ambasadorëve të rinj, së shpejti bëhen publik

Gashi: MPJD është në proces të emërimit të ambasadorëve të rinj, së shpejti bëhen publik

Kosovë
Çështja e të pagjeturve dhe krimeve serbe duhet të adresohen në dialog

Çështja e të pagjeturve dhe krimeve serbe duhet të adresohen në dialog

Politikë
Liza Gashi emërohet zv.ministre e Punëve të Jashtme dhe Diasporës

Liza Gashi emërohet zv.ministre e Punëve të Jashtme dhe Diasporës

Kosovë
Ish zv.ministrja e Jashtme: Kosova, asetin më të madh e ka diasporën

Ish zv.ministrja e Jashtme: Kosova, asetin më të madh e ka diasporën

Kosovë
DOKU.TECH i shpalosë folësit e emisionit të fundit! 

DOKU.TECH i shpalosë folësit e emisionit të fundit! 

Marketing
Qeveria e Kosovës merr përsipër mbulimin e Kartonit të Gjelbër për diasporën për vitin 2020

Qeveria e Kosovës merr përsipër mbulimin e Kartonit të Gjelbër për diasporën për vitin 2020

Financa
Diaspora kontribuon me 720 mijë euro në fondin emergjent për luftimin e COVID-19

Diaspora kontribuon me 720 mijë euro në fondin emergjent për luftimin e COVID-19

Financa
“Germin”: KQZ me standarde të dyfishta për votat e diasporës

“Germin”: KQZ me standarde të dyfishta për votat e diasporës

Kosovë
“Fuqia” e votës së diasporës

“Fuqia” e votës së diasporës

Zgjedhjet 2019
Kërkohen lehtësira që diaspora të votojë në zgjedhjet e 6 tetorit

Kërkohen lehtësira që diaspora të votojë në zgjedhjet e 6 tetorit

Kosovë
Diaspora dëshiron përfaqësim në Kuvend, deputetët skeptikë

Diaspora dëshiron përfaqësim në Kuvend, deputetët skeptikë

Kosovë