LAJMI I FUNDIT:

Lituania

116 Artikuj

Rumania dhe Lituania këtë javë ratifikojnë protokollin për anëtarësimin e Maqedonisë në NATO

Rumania dhe Lituania këtë javë ratifikojnë protokollin për anëtarësimin e Maqedonisë në NATO

Amir Jakupi
Xhaferi për vizitë zyrtare në Rumani dhe Lituani

Xhaferi për vizitë zyrtare në Rumani dhe Lituani

Politikë
Gjermania investon 110 milionë euro në bazat ushtarake në Lituani

Gjermania investon 110 milionë euro në bazat ushtarake në Lituani

Nga Bota
Xhaferi-Linkeviçius: Të thellohet bashkëpunimi në mes Maqedonisë dhe Lituanisë në të gjitha fushat

Xhaferi-Linkeviçius: Të thellohet bashkëpunimi në mes Maqedonisë dhe Lituanisë në të gjitha fushat

Politikë
Linas Linkevicius: Maqedonia akoma ka punë për të bërë

Linas Linkevicius: Maqedonia akoma ka punë për të bërë

Politikë
Linas Linkevicius nesër për vizitë zyrtare në Maqedoni

Linas Linkevicius nesër për vizitë zyrtare në Maqedoni

Rexhep Azizi
“Vilnius, pika G e Europës”! Fotografia që tronditi Lituaninë

“Vilnius, pika G e Europës”! Fotografia që tronditi Lituaninë

Nga Bota
Kapitujt e integrimit, Lituania bllokon Serbinë – shkak, lidhjet me Moskën

Kapitujt e integrimit, Lituania bllokon Serbinë – shkak, lidhjet me Moskën

Nga Bota
Kërcen nga kati i katërt, zjarrfikësi që qëndronte në katin e tretë e shpëton burrin nga më e keqja (Video)

Kërcen nga kati i katërt, zjarrfikësi që qëndronte në katin e tretë e shpëton burrin nga më e keqja (Video)

Nga Bota
Lituania shënoi 100-vjetorin e pavarësisë

Lituania shënoi 100-vjetorin e pavarësisë

Nga Bota
Lituania largon antivirusin Kaspersky, e konsideron kërcenim për sigurinë kombëtare

Lituania largon antivirusin Kaspersky, e konsideron kërcenim për sigurinë kombëtare

Internet
Arrestohet i riu që urinoi para trenit në lëvizje dhe i tregoi shoferit gishtin e mesëm (Foto)

Arrestohet i riu që urinoi para trenit në lëvizje dhe i tregoi shoferit gishtin e mesëm (Foto)

Dështime
Dimitrov-Linkeviçius: Maqedonia meriton qasje drejt BE-së të bazuar në kritere

Dimitrov-Linkeviçius: Maqedonia meriton qasje drejt BE-së të bazuar në kritere

Maqedonia e Veriut
Burg për dy agjentë të akuzuar për spiunazh në favor të Rusisë

Burg për dy agjentë të akuzuar për spiunazh në favor të Rusisë

Nga Bota
Përdhunimi që nuk ka ndodhur në Lituani: Lajmet e rreme dhe lufta speciale e Putinit kundër Gjermanisë dhe shteteve baltike

Përdhunimi që nuk ka ndodhur në Lituani: Lajmet e rreme dhe lufta speciale e Putinit kundër Gjermanisë dhe shteteve baltike

Nga Bota
Polonia dhe Lituania kundër burgjeve të reja sekrete

Polonia dhe Lituania kundër burgjeve të reja sekrete

Nga Bota
Shtatë shtetet që i frikësohen presidencës së Donald Trump

Shtatë shtetet që i frikësohen presidencës së Donald Trump

Nga Bota
Lituania në tension për shkak të Rusisë

Lituania në tension për shkak të Rusisë

Nga Bota
Lituania po përgatitet për luftë? Publikohet “manuali për mbrojtje” në rast pushtimi!

Lituania po përgatitet për luftë? Publikohet “manuali për mbrojtje” në rast pushtimi!

Nga Bota
Australia e ç’monton Lituaninë

Australia e ç’monton Lituaninë

Basketboll