LAJMI I FUNDIT:

Lionel Scaloni

42 Artikuj

‘A do të largohet Messi nga PSG dhe të kthehet te Barca’ – Scaloni pyetet për superyllin argjentinas

‘A do të largohet Messi nga PSG dhe të kthehet te Barca’ – Scaloni pyetet për superyllin argjentinas

Ndërkombëtare
Çmimi i trajnerit të vitit nga FIFA shkon në duart e Scalonit

Çmimi i trajnerit të vitit nga FIFA shkon në duart e Scalonit

Përfaqësueset
Tri arsyet pse Real Madridi ka vendosur të bojkotojë ceremoninë e FIFA-s “The Best”

Tri arsyet pse Real Madridi ka vendosur të bojkotojë ceremoninë e FIFA-s “The Best”

Ndërkombëtare
Marca zbulon fituesit e çmimit “The Best” para nisjes së ceremonisë: Lojtari, portieri dhe trajneri i vitit

Marca zbulon fituesit e çmimit “The Best” para nisjes së ceremonisë: Lojtari, portieri dhe trajneri i vitit

Ndërkombëtare
Panchina d’Oro: Pioli shpallet trajneri më i mirë në Serie A

Panchina d’Oro: Pioli shpallet trajneri më i mirë në Serie A

Serie A
Ngushtohet lista, mbesin tre trajnerë të njohur për çmimin e më të mirit nga FIFA

Ngushtohet lista, mbesin tre trajnerë të njohur për çmimin e më të mirit nga FIFA

Ndërkombëtare
‘Nëse më duhet të zgjedh njërin’ – Scaloni tregon cilin preferon më shumë, Messin apo Maradonan

‘Nëse më duhet të zgjedh njërin’ – Scaloni tregon cilin preferon më shumë, Messin apo Maradonan

Ndërkombëtare
“Shpresoj të mos jetë Botërori i tij i fundit”, Scaloni me urim për Messin

“Shpresoj të mos jetë Botërori i tij i fundit”, Scaloni me urim për Messin

Ndërkombëtare
Scaloni thotë se do t’ia ruajë Messit fanellën edhe për Botërorin pas katër vitesh

Scaloni thotë se do t’ia ruajë Messit fanellën edhe për Botërorin pas katër vitesh

Ndërkombëtare
Scaloni përgatit planin ‘anti-Mbappe’, mund të luajë me pesë lojtarë në mbrojtje

Scaloni përgatit planin ‘anti-Mbappe’, mund të luajë me pesë lojtarë në mbrojtje

Përfaqësueset
Scalonii: Është një finale që duam ta fitojmë, populli ynë e meriton një gëzim të tillë

Scalonii: Është një finale që duam ta fitojmë, populli ynë e meriton një gëzim të tillë

Ndërkombëtare
Një nga momentet më emocionues të këtij Botërori: Trajneri i Argjentinës shpërthen në lot, posa përqafoi Messin

Një nga momentet më emocionues të këtij Botërori: Trajneri i Argjentinës shpërthen në lot, posa përqafoi Messin

Përfaqësueset
Scaloni shpërthen në lot kur flet për mbështetjen e madhe që ka Argjentina: Shpresoj që t’i gëzojmë njerëzit

Scaloni shpërthen në lot kur flet për mbështetjen e madhe që ka Argjentina: Shpresoj që t’i gëzojmë njerëzit

Përfaqësueset
Di Maria tejkalon problemet fizike, i gatshëm të startojë ndaj Kroacisë

Di Maria tejkalon problemet fizike, i gatshëm të startojë ndaj Kroacisë

Përfaqësueset
Scaloni e pranon se lojtarët e tij janë të lodhur, pasi nuk ka arritur të bëj rotacion

Scaloni e pranon se lojtarët e tij janë të lodhur, pasi nuk ka arritur të bëj rotacion

Ndërkombëtare
Scaloni tregon pse Dybala nuk e ka luajtur ende asnjë minutë në Katar 2022

Scaloni tregon pse Dybala nuk e ka luajtur ende asnjë minutë në Katar 2022

Përfaqësueset
Scaloni: Na kanë frikën se jemi Argjentina, të gjithë ta shijojmë Messin

Scaloni: Na kanë frikën se jemi Argjentina, të gjithë ta shijojmë Messin

Ndërkombëtare
Argjentinë – Meksikë, formacionet zyrtare – Scaloni me disa ndryshime

Argjentinë – Meksikë, formacionet zyrtare – Scaloni me disa ndryshime

Përfaqësueset
Scaloni flet para përballjes me Meksikën: Jemi të bashkuar për fitore

Scaloni flet para përballjes me Meksikën: Jemi të bashkuar për fitore

Ndërkombëtare
Lionel Scaloni zbulon arsyet e humbjes së Argjentinës nga Arabia Saudite

Lionel Scaloni zbulon arsyet e humbjes së Argjentinës nga Arabia Saudite

Përfaqësueset
Ndryshime në listën e Argjentinës, dy sulmuesit largohen shkaku i lëndimeve dhe Scaloni thërret menjëherë zëvendësuesit

Ndryshime në listën e Argjentinës, dy sulmuesit largohen shkaku i lëndimeve dhe Scaloni thërret menjëherë zëvendësuesit

Ndërkombëtare
Lëndohet sulmuesi në formë nga Serie A, Angel Correa shkon në Katar 2022

Lëndohet sulmuesi në formë nga Serie A, Angel Correa shkon në Katar 2022

Përfaqësueset
Scaloni po mendon të ndryshojë skuadrën e Argjentinës për Kupën e Botës

Scaloni po mendon të ndryshojë skuadrën e Argjentinës për Kupën e Botës

Përfaqësueset
Argjentina publikon listën me futbollistët e ftuar për Kampionatin Botëror, grumbullohet Paulo Dybala

Argjentina publikon listën me futbollistët e ftuar për Kampionatin Botëror, grumbullohet Paulo Dybala

Ndërkombëtare