LAJMI I FUNDIT:

Lindja e fëmijës

149 Artikuj

Gruaja vdes gjatë lindjes së foshnjës, i biri saj i vuri dorën në ballë dhe filloi të qajë – ajo u rikthye në jetë dhe i tha “tung” (Foto)

Gruaja vdes gjatë lindjes së foshnjës, i biri saj i vuri dorën në ballë dhe filloi të qajë – ajo u rikthye në jetë dhe i tha “tung” (Foto)

Nga Bota
Një foshnje pakistaneze lind në bordin e një aeroplani!

Një foshnje pakistaneze lind në bordin e një aeroplani!

Interesante
Ishte nisur për në sallën e operacionit, gruaja lind foshnjën në ashensorin e spitalit (Video, +18)

Ishte nisur për në sallën e operacionit, gruaja lind foshnjën në ashensorin e spitalit (Video, +18)

Nga Bota
Lind foshnjën në rrugë, kalimtarët e rastit shokohen kur shohin se si fëmijës i përplaset koka në trotuar (Foto, +18)

Lind foshnjën në rrugë, kalimtarët e rastit shokohen kur shohin se si fëmijës i përplaset koka në trotuar (Foto, +18)

Nga Bota
Derisa po bënte shoping i shpërthyen ujërat, gruaja lind foshnjën në rrugë dhe niset këmbë në shtëpi thuajse nuk ndodhi asgjë (Video, +18)

Derisa po bënte shoping i shpërthyen ujërat, gruaja lind foshnjën në rrugë dhe niset këmbë në shtëpi thuajse nuk ndodhi asgjë (Video, +18)

Nga Bota
Mjekët grinden gjatë operacionit, harrojnë gruan e shtrirë pa vetëdije dhe foshnjën e porsalindur që vdes nga neglizhenca e tyre (Video)

Mjekët grinden gjatë operacionit, harrojnë gruan e shtrirë pa vetëdije dhe foshnjën e porsalindur që vdes nga neglizhenca e tyre (Video)

Nga Bota
Shkoi te mjeku për t’i bërë analizat pasi dyshonte se vuante nga infeksioni në veshkë, përfundoi në sallën e operacionit duke lindur fëmijën (Foto)

Shkoi te mjeku për t’i bërë analizat pasi dyshonte se vuante nga infeksioni në veshkë, përfundoi në sallën e operacionit duke lindur fëmijën (Foto)

Nga Bota
Gruaja shtatzënë maskohet gjatë momentit të lindjes, arsyeja do ju habisë (Video)

Gruaja shtatzënë maskohet gjatë momentit të lindjes, arsyeja do ju habisë (Video)

Interesante
Si ndryshon vagjina pas lindjes

Si ndryshon vagjina pas lindjes

Për nënat
Vendosë ta transmetojë live në Facebook momentin e lindjes së foshnjës (Video, +18)

Vendosë ta transmetojë live në Facebook momentin e lindjes së foshnjës (Video, +18)

Interesante
Gabim i madh: Të gjitha femrat “shtyjnë” gjatë lindjes – nuk janë të vetëdijshme se sa është e rrezikshme

Gabim i madh: Të gjitha femrat “shtyjnë” gjatë lindjes – nuk janë të vetëdijshme se sa është e rrezikshme

Shëndetësi Lajme
Mjekët mendonin se kishin filluar dhimbjet e lindjes, por në vend të bebes i nxorën diçka tjetër

Mjekët mendonin se kishin filluar dhimbjet e lindjes, por në vend të bebes i nxorën diçka tjetër

Nga Bota
Kur dhimbjet e lindjes i provon një mashkull (Video)

Kur dhimbjet e lindjes i provon një mashkull (Video)

Fun Lajme
Ky është momenti më i rrezikshëm për të sjellë në jetë një fëmijë

Ky është momenti më i rrezikshëm për të sjellë në jetë një fëmijë

Shtatzëna
Burri pranoi t’ia vë gruaja një pajisje që simulon dhimbjet gjatë lindjes së fëmijës, pasi nuk i besonte se sa e vështirë është lindja e bebes (Video)

Burri pranoi t’ia vë gruaja një pajisje që simulon dhimbjet gjatë lindjes së fëmijës, pasi nuk i besonte se sa e vështirë është lindja e bebes (Video)

Interesante
Shokohen prindërit, fëmija lind me organet gjenitale të dy gjinive dhe me katër këmbë (Foto, +18)

Shokohen prindërit, fëmija lind me organet gjenitale të dy gjinive dhe me katër këmbë (Foto, +18)

Interesante
Itali, fëmijët e parë të 2017-s janë shqiptarë

Itali, fëmijët e parë të 2017-s janë shqiptarë

Shqipëri
Lind fëmija i parë i vitit 2017: Është djalë!

Lind fëmija i parë i vitit 2017: Është djalë!

Sociale
Dhjetë fotografitë më të bukura të procesit të lindjes! (Foto)

Dhjetë fotografitë më të bukura të procesit të lindjes! (Foto)

Bebja këtu
16 mjekë angazhohen për të sjellë në jetë një foshnje, arsyeja ka habitur të gjithë (Foto)

16 mjekë angazhohen për të sjellë në jetë një foshnje, arsyeja ka habitur të gjithë (Foto)

Interesante
Piloti detyrohet të bëjë ulje emergjente, pasi pasagjerja lind foshnjën gjatë udhëtimit (Video)

Piloti detyrohet të bëjë ulje emergjente, pasi pasagjerja lind foshnjën gjatë udhëtimit (Video)

Interesante
Njihuni me foshnjën që ka lindur për herë të dytë

Njihuni me foshnjën që ka lindur për herë të dytë

Interesante
Lind foshnja pa shenje jete, pas 20 minutave ndodh mrekullia (Video, +18)

Lind foshnja pa shenje jete, pas 20 minutave ndodh mrekullia (Video, +18)

Nga Bota
U lind djali, familja bën “dasmë” në QKUK (Video)

U lind djali, familja bën “dasmë” në QKUK (Video)

Sociale