LAJMI I FUNDIT:

Liga e Parë e basketbollit

23 Artikuj

KB Kosovari inkuadrohet në Ligën e Parë në basketboll

KB Kosovari inkuadrohet në Ligën e Parë në basketboll

Basketboll
Gjysmëfinalet e dyta të ‘play-offit’ në Ligën e Parë të basketbollit

Gjysmëfinalet e dyta të ‘play-offit’ në Ligën e Parë të basketbollit

Basketboll
Orari i ndeshjeve të ‘play-offit’ në Ligën e Parë të basketbollit

Orari i ndeshjeve të ‘play-offit’ në Ligën e Parë të basketbollit

Basketboll
Xhiroja e fundit në Ligën e Parë në konkurrencën e meshkujve në basketboll

Xhiroja e fundit në Ligën e Parë në konkurrencën e meshkujve në basketboll

Basketboll
Kalendari i fazës së tretë të Ligës së Parë në basketboll

Kalendari i fazës së tretë të Ligës së Parë në basketboll

Basketboll
Ndeshjet e Ligës së Parë në basketboll, sfida kryesore mes Istogut dhe Vushtrrisë

Ndeshjet e Ligës së Parë në basketboll, sfida kryesore mes Istogut dhe Vushtrrisë

Basketboll
Xhiro e shtatë sjell përballje interesante

Xhiro e shtatë sjell përballje interesante

Super Liga
Rikthehet liga e parë e basketbollit në Kosovë, sot zhvillohet xhiro e parë

Rikthehet liga e parë e basketbollit në Kosovë, sot zhvillohet xhiro e parë

Super Liga
Është hedhur shorti për edicionin 2022/2023 në basketboll

Është hedhur shorti për edicionin 2022/2023 në basketboll

Super Liga
Vëllaznimi drejt Superligës së basketbollit, Prishtina e Re kërkon barazimin

Vëllaznimi drejt Superligës së basketbollit, Prishtina e Re kërkon barazimin

Basketboll
Vëllaznimi dhe Prishtina e Re luajnë për ngritje në Superligë

Vëllaznimi dhe Prishtina e Re luajnë për ngritje në Superligë

Super Liga
Sfidat e dyta të ‘play-offit’ në Ligën e Parë të basketbollit

Sfidat e dyta të ‘play-offit’ në Ligën e Parë të basketbollit

Basketboll
Vëllaznimi triumfon ndaj Vushtrrisë, Prishtina e Re fiton përballë New Basket

Vëllaznimi triumfon ndaj Vushtrrisë, Prishtina e Re fiton përballë New Basket

Basketboll
Gjysmëfinalet e ‘play-offit’ në Ligën e Parë të basketbollit

Gjysmëfinalet e ‘play-offit’ në Ligën e Parë të basketbollit

Basketboll
Derbi mes Vushtrrisë dhe Vëllaznimit në Ligën e Parë të basketbollit

Derbi mes Vushtrrisë dhe Vëllaznimit në Ligën e Parë të basketbollit

Basketboll
Istogu mposht Vëllaznimin, kualifikohet në finale të Kupës së Ligës së Parë

Istogu mposht Vëllaznimin, kualifikohet në finale të Kupës së Ligës së Parë

Basketboll
Derbi mes Prishtina e Re dhe Istogut

Derbi mes Prishtina e Re dhe Istogut

Super Liga
Vëllaznimi – Borea, derbi i xhiros së pestë në Ligën e Parë

Vëllaznimi – Borea, derbi i xhiros së pestë në Ligën e Parë

Basketboll
Ka përfunduar afati kalimtar për Ligën e Parë në basketboll

Ka përfunduar afati kalimtar për Ligën e Parë në basketboll

Basketboll
Mini-afat i jashtëzakonshëm kalimtar për t’u regjistruar në Ligën e Parë në basketboll

Mini-afat i jashtëzakonshëm kalimtar për t’u regjistruar në Ligën e Parë në basketboll

Basketboll
Mbyllet afat kalimtar i basketbollit në konkurrencën e meshkujve

Mbyllet afat kalimtar i basketbollit në konkurrencën e meshkujve

Basketboll
Vushtrria, kampione e Ligës së Parë në konkurrencën e femrave në basketboll

Vushtrria, kampione e Ligës së Parë në konkurrencën e femrave në basketboll

Basketboll
KB Dardanët inkuadrohen në Ligën e Parë të basketbollit

KB Dardanët inkuadrohen në Ligën e Parë të basketbollit

Basketboll