LAJMI I FUNDIT:

Libri i Rekordeve të Ginisit

94 Artikuj

Theu 104 kanaçe me grusht, burri nga Bosnja e Hercegovina futet në librin e rekordeve Guiness

Theu 104 kanaçe me grusht, burri nga Bosnja e Hercegovina futet në librin e rekordeve Guiness

Interesante
Çeku futet në librin e rekordeve Guiness, zhytet në liqenin e ngrirë të Zvicrës – nuk përdori kostumin mbrojtës as bombolat me oksigjen

Çeku futet në librin e rekordeve Guiness, zhytet në liqenin e ngrirë të Zvicrës – nuk përdori kostumin mbrojtës as bombolat me oksigjen

Interesante
Çifti futet në librin e rekordeve Guiness, qëndrojnë nën ujë duke u puthur për katër minuta e gjashtë sekonda

Çifti futet në librin e rekordeve Guiness, qëndrojnë nën ujë duke u puthur për katër minuta e gjashtë sekonda

Interesante
Tifozi brazilian mori pjesë në 11 edicione të Kupës së Botës – thyen rekord botëror

Tifozi brazilian mori pjesë në 11 edicione të Kupës së Botës – thyen rekord botëror

Interesante
Pasi dështoi ta gjej gruan e ëndrrave në Rusi, njeriu më i gjatë në botë nuk heq dorë nga ëndrra e tij – udhëton në SHBA për të njëjtin mision

Pasi dështoi ta gjej gruan e ëndrrave në Rusi, njeriu më i gjatë në botë nuk heq dorë nga ëndrra e tij – udhëton në SHBA për të njëjtin mision

Interesante
Amerikani pret mollët duke kërcyer në shkop pogo në përpjekje për të thyer një rekord botëror

Amerikani pret mollët duke kërcyer në shkop pogo në përpjekje për të thyer një rekord botëror

Interesante
Artisti indian i arteve marciale përdor ‘çaklat’ për thyerjen e arrave të kokosit në kokat e vullnetarëve

Artisti indian i arteve marciale përdor ‘çaklat’ për thyerjen e arrave të kokosit në kokat e vullnetarëve

Interesante
Ky burrë 100-vjeçar ka punuar në të njëjtën kompani për 84 vjet

Ky burrë 100-vjeçar ka punuar në të njëjtën kompani për 84 vjet

Interesante
Në moshën 22 vjeçare, Pebbles bëhet qeni më i vjetër në botë

Në moshën 22 vjeçare, Pebbles bëhet qeni më i vjetër në botë

Fun Lajme
Suedezja 103-vjeçe thyen rekordin e librit Guiness, si personi më i moshuar që hidhet me parashutë nga aeroplani

Suedezja 103-vjeçe thyen rekordin e librit Guiness, si personi më i moshuar që hidhet me parashutë nga aeroplani

Interesante
Pasi iu dha ‘Rekordi Botëror Guinness’, shishja më e madhe në botë e uiskit shitet për një çmim të jashtëzakonshëm

Pasi iu dha ‘Rekordi Botëror Guinness’, shishja më e madhe në botë e uiskit shitet për një çmim të jashtëzakonshëm

Kuriozitete
Njihuni me familjen më të gjatë në botë – anëtari më i shkurt i familjes i ka “vetëm” 191.2 centimetra

Njihuni me familjen më të gjatë në botë – anëtari më i shkurt i familjes i ka “vetëm” 191.2 centimetra

Interesante
Futet në librin e rekordeve Guiness, për 6 minuta e 34 sekonda 30-vjeçari nga Gjermania sjell hulahopin në bel

Futet në librin e rekordeve Guiness, për 6 minuta e 34 sekonda 30-vjeçari nga Gjermania sjell hulahopin në bel

Interesante
Portieri Alireza Beiranvand tani mban rekordin botëror të Guinness për gjuajtjen më të gjatë të topit me dorë në një ndeshje futbolli

Portieri Alireza Beiranvand tani mban rekordin botëror të Guinness për gjuajtjen më të gjatë të topit me dorë në një ndeshje futbolli

Ndërkombëtare
Derisa po pastronin kopshtin hasin në diçka të madhe, çifti nga Zelanda gjejnë pataten që peshon 7.9 kilogramë

Derisa po pastronin kopshtin hasin në diçka të madhe, çifti nga Zelanda gjejnë pataten që peshon 7.9 kilogramë

Interesante
Njihuni me gruan që udhëtoi në çdo vend të botës – tregon për vendet që “kanë lënë gjurmë në memorien e saj”!

Njihuni me gruan që udhëtoi në çdo vend të botës – tregon për vendet që “kanë lënë gjurmë në memorien e saj”!

Nga Bota
U fut në librin e rekordeve si femra me këmbët më të gjata, tani është modele dhe ka miliona ndjekës në rrjete sociale

U fut në librin e rekordeve si femra me këmbët më të gjata, tani është modele dhe ka miliona ndjekës në rrjete sociale

Kuriozitete
I ka 100 vjet dhe ka thyer rekordin e Guiness, gjyshja amerikane thotë se nuk e ka ndërmend të heq dorë nga peshëngritja

I ka 100 vjet dhe ka thyer rekordin e Guiness, gjyshja amerikane thotë se nuk e ka ndërmend të heq dorë nga peshëngritja

Kuriozitete
Futet në librin e rekordeve Guiness për ngrënien e hamburgerëve të McDonald’s – për 50 vite i konsumoi mbi 32.000

Futet në librin e rekordeve Guiness për ngrënien e hamburgerëve të McDonald’s – për 50 vite i konsumoi mbi 32.000

Interesante
U fut në librin e rekordeve Guiness, ka gojën më të madhe në botë – ajo është 6,52 centimetra e gjerë

U fut në librin e rekordeve Guiness, ka gojën më të madhe në botë – ajo është 6,52 centimetra e gjerë

Interesante
Piloti britanik udhëtoi me aeroplan për 44 ditë, 18-vjeçari përshkoi 40.000 kilometra duke thyer rekordin e Guiness

Piloti britanik udhëtoi me aeroplan për 44 ditë, 18-vjeçari përshkoi 40.000 kilometra duke thyer rekordin e Guiness

Kuriozitete
MV Agusta me rekord të ri të Guiness, për 24 orë përshkoi 11 shtete me motoçikletë – i kaloi 2,003 kilometra

MV Agusta me rekord të ri të Guiness, për 24 orë përshkoi 11 shtete me motoçikletë – i kaloi 2,003 kilometra

Kuriozitete
Në garë për rekordin Guiness, rrobaqepësi zviceran qep pantallonat 70 metra të gjatë që peshojnë 700 kilogramë

Në garë për rekordin Guiness, rrobaqepësi zviceran qep pantallonat 70 metra të gjatë që peshojnë 700 kilogramë

Kuriozitete
Në Dubai hapet një pishinë në katin e 77-të

Në Dubai hapet një pishinë në katin e 77-të

Kuriozitete