LAJMI I FUNDIT:

Lëvizja Vetëvendosje

987 Artikuj

Kusari-Lila e shqetësuar pasi i akuzuari që e kanosi arrin marrëveshje me prokurorinë për pranim të fajësisë

Kusari-Lila e shqetësuar pasi i akuzuari që e kanosi arrin marrëveshje me prokurorinë për pranim të fajësisë

Kosovë
Manxhuka i reagon deputetes së LDK-së: Nuk ka ndërruar qeveria, ka ndërruar Doarsa

Manxhuka i reagon deputetes së LDK-së: Nuk ka ndërruar qeveria, ka ndërruar Doarsa

Kosovë
Qoku: Lëvizja Vetëvendosje do t’i ketë tre kandidatë për deputetë në Maqedoninë e Veriut

Qoku: Lëvizja Vetëvendosje do t’i ketë tre kandidatë për deputetë në Maqedoninë e Veriut

Politikë
Bedri Hamza kandidat i PDK-së për kryeministër, Krasniqi: Nga sot loja ndryshon, ata që mund të frikësohen janë Albin Kurti dhe partia e tij

Bedri Hamza kandidat i PDK-së për kryeministër, Krasniqi: Nga sot loja ndryshon, ata që mund të frikësohen janë Albin Kurti dhe partia e tij

Kosovë
LVV thotë se Kuvendi komunal në Prishtinë është bllokuar, dyshojnë se LDK e PDK janë duke bashkëqeverisur fshehurazi

LVV thotë se Kuvendi komunal në Prishtinë është bllokuar, dyshojnë se LDK e PDK janë duke bashkëqeverisur fshehurazi

Prishtina
Përkujtohen ish-aktivistët Mon Balaj e Arben Xheladini, Kurti: As sot, as nesër askush nuk mund të ketë imunitet nga drejtësia

Përkujtohen ish-aktivistët Mon Balaj e Arben Xheladini, Kurti: As sot, as nesër askush nuk mund të ketë imunitet nga drejtësia

Kosovë
Hill pyetet nëse mban anën e Serbisë, ndërhyn Arifi: Këto akuza i bën LVV që udhëhiqet nga Albin Kurti

Hill pyetet nëse mban anën e Serbisë, ndërhyn Arifi: Këto akuza i bën LVV që udhëhiqet nga Albin Kurti

Lugina
Liderët opozitar shqiptarë të Maqedonisë sot në takim me Kurtin, Mexhiti: Do të kemi lista të përbashkëta me VV-në

Liderët opozitar shqiptarë të Maqedonisë sot në takim me Kurtin, Mexhiti: Do të kemi lista të përbashkëta me VV-në

Politikë
Pjesëmarrja në zgjedhje në Maqedoni, Kurti: Vetëvendosja nuk është e regjistruar si parti politike në RMV

Pjesëmarrja në zgjedhje në Maqedoni, Kurti: Vetëvendosja nuk është e regjistruar si parti politike në RMV

Politikë
Bujar Osmani për përfshirjen e Vetëvendosjes në Maqedoni: Nuk do të ketë asnjë ndikim

Bujar Osmani për përfshirjen e Vetëvendosjes në Maqedoni: Nuk do të ketë asnjë ndikim

Politikë
Konjufca komenton sondazhet: Do të ketë garë të ashpër për numrin dy në skenën politike

Konjufca komenton sondazhet: Do të ketë garë të ashpër për numrin dy në skenën politike

Kosovë
Rrustemi për zgjedhjet në Maqedoninë e Veriut: VV nuk kërkon pushtet atje

Rrustemi për zgjedhjet në Maqedoninë e Veriut: VV nuk kërkon pushtet atje

Politikë
LVV:  Serbia nuk është e interesuar për normalizim, nuk e duron barazinë me Republikën e Kosovës

LVV:  Serbia nuk është e interesuar për normalizim, nuk e duron barazinë me Republikën e Kosovës

Politikë
Zëdhënësi i LVV-së: Mos u shqetësoni, provat e rastit “Dehari” s’mund t’i dëmtojë askush

Zëdhënësi i LVV-së: Mos u shqetësoni, provat e rastit “Dehari” s’mund t’i dëmtojë askush

Kosovë
Elvis Hoxha tregon për zgjerimin e Lëvizjes Vetëvendosje në Maqedoni

Elvis Hoxha tregon për zgjerimin e Lëvizjes Vetëvendosje në Maqedoni

Politikë
LVV fajëson Përparim Ramën për anulimin e seancës për çështjen e ‘Prishtina Parking’ dhe mbledhjen e mbeturinave

LVV fajëson Përparim Ramën për anulimin e seancës për çështjen e ‘Prishtina Parking’ dhe mbledhjen e mbeturinave

Komunat
Njeriu i Vetëvendosjes i pari në listë, ia mësyn bordit të RTK-së

Njeriu i Vetëvendosjes i pari në listë, ia mësyn bordit të RTK-së

Kosovë
Vetëvendosje bëhet anëtare e organizatës më të madhe socialdemokrate në Evropë

Vetëvendosje bëhet anëtare e organizatës më të madhe socialdemokrate në Evropë

Politikë
LVV: 24 shtatori është data kur përfundimisht u zhveshën pretendimet e Serbisë mbi Kosovën

LVV: 24 shtatori është data kur përfundimisht u zhveshën pretendimet e Serbisë mbi Kosovën

Kosovë
Humolli: Vetëvendosje do të bie në 35 për qind

Humolli: Vetëvendosje do të bie në 35 për qind

Kosovë
PDK përjashton tre anëtarë që bashkëpunuan me LVV-në

PDK përjashton tre anëtarë që bashkëpunuan me LVV-në

Kosovë
Prokuroria Speciale fton për intervistim dy zyrtarë të LVV-së, ata e quajnë institucion të kapur

Prokuroria Speciale fton për intervistim dy zyrtarë të LVV-së, ata e quajnë institucion të kapur

Kosovë
Kapja e 400 mijë euro ekstazi, Gjykata e Tiranës cakton burg pa afat për pesë të arrestuarit, mes tyre asamblisti i LVV-së

Kapja e 400 mijë euro ekstazi, Gjykata e Tiranës cakton burg pa afat për pesë të arrestuarit, mes tyre asamblisti i LVV-së

Shqipëri
U kap me substanca narkotike, Besnik Mujeci përjashtohet nga Lëvizja Vetëvendosje

U kap me substanca narkotike, Besnik Mujeci përjashtohet nga Lëvizja Vetëvendosje

Kosovë


mob5