LAJMI I FUNDIT:

Leukemia

30 Artikuj

Tri simptomat paralajmëruese të leukemisë që nuk duhet t’i injoroni kurrë

Tri simptomat paralajmëruese të leukemisë që nuk duhet t’i injoroni kurrë

Këshilla mjekësore
Simptomat e hershme të leukemisë te të rriturit që nuk janë të vështira për t’u dalluar

Simptomat e hershme të leukemisë te të rriturit që nuk janë të vështira për t’u dalluar

Shëndetësi Lajme
Silvio Berlusconi diagnostifikohet me leukemi

Silvio Berlusconi diagnostifikohet me leukemi

Evropa
18 vjeçari nga Prishtina ka nevojë për ndihmë, diagnostifikohet me leukemi

18 vjeçari nga Prishtina ka nevojë për ndihmë, diagnostifikohet me leukemi

Kosovë
Sëmundjet malinje (kanceri) të gjakut

Sëmundjet malinje (kanceri) të gjakut

Temat Javore
Njerëzit nuk i njohin simptomat e zakonshme të leukemisë

Njerëzit nuk i njohin simptomat e zakonshme të leukemisë

Shëndetësi Lajme
Shenja ‘e papritur’ e kancerit që mund ta vini re kur zgjoheni në mëngjes

Shenja ‘e papritur’ e kancerit që mund ta vini re kur zgjoheni në mëngjes

Shëndetësi Lajme
Prekëse: Një shtatëvjeçar me leukemi befasohet nga shokët e tij të klasës në Zelandë të Re, pas kthimit të tij në shkollë

Prekëse: Një shtatëvjeçar me leukemi befasohet nga shokët e tij të klasës në Zelandë të Re, pas kthimit të tij në shkollë

Nga Bota
Gjatë vitit 2021 në Klinikën e Pediatrisë u trajtuan 56 fëmijë të prekur nga leukemia akute

Gjatë vitit 2021 në Klinikën e Pediatrisë u trajtuan 56 fëmijë të prekur nga leukemia akute

Shëndetësi
Iniciativë e jashtëzakonshme nga “Radar”: Për 15 minuta mblodhi 10 mijë euro, disa “Play Station” dhe televizorë për repartin ku trajtohen fëmijët me leukemi në QKUK

Iniciativë e jashtëzakonshme nga “Radar”: Për 15 minuta mblodhi 10 mijë euro, disa “Play Station” dhe televizorë për repartin ku trajtohen fëmijët me leukemi në QKUK

Sociale
Muaji i ndërgjegjësimit për kancerin te fëmijët, doktoresha Grajçevci-Uka tregon llojet më të shpeshta, format e trajtimit dhe jep disa këshilla për prindërit

Muaji i ndërgjegjësimit për kancerin te fëmijët, doktoresha Grajçevci-Uka tregon llojet më të shpeshta, format e trajtimit dhe jep disa këshilla për prindërit

Laura Sekiraqa
Shkencëtarët kinezë zhvillojnë vaksinën kundër kancerit të gjakut

Shkencëtarët kinezë zhvillojnë vaksinën kundër kancerit të gjakut

Shëndetësi Lajme
Alea e vogël vuan nga Leukemia, ajo ka nevojë për ndihmën tuaj

Alea e vogël vuan nga Leukemia, ajo ka nevojë për ndihmën tuaj

Kosovë
​Djaloshi 6-vjeçar fiton ‘luftën’ me leukeminë, e presin me duartrokitje në shkollë  

​Djaloshi 6-vjeçar fiton ‘luftën’ me leukeminë, e presin me duartrokitje në shkollë  

Interesante
“Ju bleni ushqimet tona, ne ndihmojmë fëmijët me leukemi”, fëmijët me aktivitet humanitar në ditën botërore të ushqimit

“Ju bleni ushqimet tona, ne ndihmojmë fëmijët me leukemi”, fëmijët me aktivitet humanitar në ditën botërore të ushqimit

Kosovë
Imazhe prekëse: Shihni se si vogëlushja kujdeset për vëllanë e saj, të sëmurë me leukemi

Imazhe prekëse: Shihni se si vogëlushja kujdeset për vëllanë e saj, të sëmurë me leukemi

Nga Bota
Mbi 10 mijë donatorë pritën në radhë për ta ndihmuar 5-vjeçarin e sëmurë nga leukemia (Foto/Video)

Mbi 10 mijë donatorë pritën në radhë për ta ndihmuar 5-vjeçarin e sëmurë nga leukemia (Foto/Video)

Nga Bota
Djaloshi nga Maqedonia që e mposhti leukeminë tregon se si u përball me këtë sfidë (Video)

Djaloshi nga Maqedonia që e mposhti leukeminë tregon se si u përball me këtë sfidë (Video)

Shëndetësi
Çka është leukemia, si shkaktohet dhe llojet e saj

Çka është leukemia, si shkaktohet dhe llojet e saj

Shëndetësi Lajme
Joaquin Caparros vuan nga leukemia, sezoni i dytë rresht që një trajner i Sevillas diagnostikohet me kancer

Joaquin Caparros vuan nga leukemia, sezoni i dytë rresht që një trajner i Sevillas diagnostikohet me kancer

La Liga
Mbresëlënëse: Rreth 5 mijë veta presin në shi me orë të tëra, për të dhuruar “qelizat amë” për djalin që po lufton me kancerin (Foto/Video)

Mbresëlënëse: Rreth 5 mijë veta presin në shi me orë të tëra, për të dhuruar “qelizat amë” për djalin që po lufton me kancerin (Foto/Video)

Nga Bota
Superylli i WWE, Roman Reigns shërohet nga kanceri dhe kthehet në ring – katër muaji pasi kishte hequr dorë nga titulli për shkak të leukemisë

Superylli i WWE, Roman Reigns shërohet nga kanceri dhe kthehet në ring – katër muaji pasi kishte hequr dorë nga titulli për shkak të leukemisë

Sportet Luftarake
Mjekët ngatërrojnë leukeminë me infeksionin, avokatja britanike e kupton në momentet më kritike se i kanë mbetur vetëm një javë jetë (Foto/Video)

Mjekët ngatërrojnë leukeminë me infeksionin, avokatja britanike e kupton në momentet më kritike se i kanë mbetur vetëm një javë jetë (Foto/Video)

Nga Bota
Një i panjohur ofron 100 mijë funte për djaloshin e sëmurë, e ëma e tij rrëfen se çfarë i kishte thënë donatori në telefon (Foto)

Një i panjohur ofron 100 mijë funte për djaloshin e sëmurë, e ëma e tij rrëfen se çfarë i kishte thënë donatori në telefon (Foto)

Nga Bota