LAJMI I FUNDIT:

Letonia

64 Artikuj

Parlamenti letonez e shpall Rusinë “shtet sponsorizues të terrorizmit”

Parlamenti letonez e shpall Rusinë “shtet sponsorizues të terrorizmit”

Nga Bota
Si duket një prej veturave më të lira elektrike në Evropë?

Si duket një prej veturave më të lira elektrike në Evropë?

Auto Lajme
Nga Turqia deri në Letoni – disa nga reagimet jashtë Kosovës, pas zhvillimeve të fundit në veri

Nga Turqia deri në Letoni – disa nga reagimet jashtë Kosovës, pas zhvillimeve të fundit në veri

Kosovë
Gazprom pezullon furnizimet me gaz në Letoni

Gazprom pezullon furnizimet me gaz në Letoni

Botë
Letonia do të rikthejë shërbimin e detyrueshëm ushtarak – dhe ky nuk është hapi i vetëm i këtij vendi në mes të agresionit rus në Ukrainë

Letonia do të rikthejë shërbimin e detyrueshëm ushtarak – dhe ky nuk është hapi i vetëm i këtij vendi në mes të agresionit rus në Ukrainë

Nga Bota
Gjysma e vendeve anëtare kundërshtojnë idetë e Macronit rreth ndryshime drastike në BE

Gjysma e vendeve anëtare kundërshtojnë idetë e Macronit rreth ndryshime drastike në BE

Evropa
Levits në takim me Kurtin: Letonia e konsideron pavarësinë e Kosovës si të pakthyeshme

Levits në takim me Kurtin: Letonia e konsideron pavarësinë e Kosovës si të pakthyeshme

Politikë
Komandanti i FSK-së dhe Shefi i Mbrojtjes së Letonisë zotohen për bashkëpunimin ushtarak

Komandanti i FSK-së dhe Shefi i Mbrojtjes së Letonisë zotohen për bashkëpunimin ushtarak

Siguri
Presidenti i Letonisë nesër vjen për vizitë zyrtare në Kosovë

Presidenti i Letonisë nesër vjen për vizitë zyrtare në Kosovë

Kosovë
Rusia mbyll konsullatat e Letonisë, Estonisë dhe Lituanisë

Rusia mbyll konsullatat e Letonisë, Estonisë dhe Lituanisë

Evropa
Nesër bllokohen disa rrugë në Prishtinë, shkak vizita e presidentit të Letonisë

Nesër bllokohen disa rrugë në Prishtinë, shkak vizita e presidentit të Letonisë

Kosovë
Levits për hapjen e negociatave RMV – BE: Çështjet historike duhet të lihen anash

Levits për hapjen e negociatave RMV – BE: Çështjet historike duhet të lihen anash

Maqedonia e Veriut
Presidenti i Letonisë për vizitë zyrtare në Maqedoninë e Veriut

Presidenti i Letonisë për vizitë zyrtare në Maqedoninë e Veriut

Maqedonia e Veriut
Lituania, Letonia dhe Gjermania largojnë diplomatë rusë

Lituania, Letonia dhe Gjermania largojnë diplomatë rusë

Botë
Deputeti letonez i “bashkohet legjionit të luftëtarëve të huaj” në Ukrainë

Deputeti letonez i “bashkohet legjionit të luftëtarëve të huaj” në Ukrainë

Evropa
Nga Hungaria deri te Maqedonia e Veriut – këto janë vendet evropiane që e përdorin gazin rus

Nga Hungaria deri te Maqedonia e Veriut – këto janë vendet evropiane që e përdorin gazin rus

Botë
Osmani takohet me presidentin e Letonisë, i kërkon mbështetje për liberalizimin e vizave

Osmani takohet me presidentin e Letonisë, i kërkon mbështetje për liberalizimin e vizave

Kosovë
Tre shtete të NATO-s po dërgojnë raketa antitanke dhe kundërajror në Ukrainë

Tre shtete të NATO-s po dërgojnë raketa antitanke dhe kundërajror në Ukrainë

Evropa
Viti 1991: Jugosllavia në luftë, copa-copa drejt Evropës së Bashkuar!

Viti 1991: Jugosllavia në luftë, copa-copa drejt Evropës së Bashkuar!

Agron Shala
Cilat shtete të BE-së kërkojnë një test negativ PCR?

Cilat shtete të BE-së kërkojnë një test negativ PCR?

Evropa
Tre deputetë letonezë u pezulluan nga votimi në parlament pasi refuzuan vaksinimin kundër COVID-19

Tre deputetë letonezë u pezulluan nga votimi në parlament pasi refuzuan vaksinimin kundër COVID-19

Evropa
Pronari i kësaj veture bëhet hit në rrjetet sociale me ri-emërtimin e automjetit

Pronari i kësaj veture bëhet hit në rrjetet sociale me ri-emërtimin e automjetit

Fun
Nënshkruhet marrëveshja e bashkëpunimit bilateral ushtarak në mes Kosovës dhe Letonisë

Nënshkruhet marrëveshja e bashkëpunimit bilateral ushtarak në mes Kosovës dhe Letonisë

Kosovë
Mehaj: Letonia do të jetë partner yni serioz në fushën e mbrojtjes dhe sigurisë

Mehaj: Letonia do të jetë partner yni serioz në fushën e mbrojtjes dhe sigurisë

Siguri