LAJMI I FUNDIT:

Lëngjet

17 Artikuj

Lëngjet e pemëve që rritin nivelet e sheqerit në gjak dhe çojnë në shtim të peshës

Lëngjet e pemëve që rritin nivelet e sheqerit në gjak dhe çojnë në shtim të peshës

Të njohim produktet
Keni hequr dorë nga ushqimi i shpejtë dhe ëmbëlsirat, por nuk po humbni peshë – pesë arsye pse ndodh kjo

Keni hequr dorë nga ushqimi i shpejtë dhe ëmbëlsirat, por nuk po humbni peshë – pesë arsye pse ndodh kjo

Sport / Fitnes
Gabimet që duhen shmangur kur sëmureni me grip

Gabimet që duhen shmangur kur sëmureni me grip

Këshilla mjekësore
Nxitin inflamacione të shumta në trup – ushqimet që ngadalësojnë rritjen dhe rikuperimin e muskujve

Nxitin inflamacione të shumta në trup – ushqimet që ngadalësojnë rritjen dhe rikuperimin e muskujve

Ndërtim i muskujve
E dini përse assesi nuk do të duhej të pini lëng portokalli dhe kafe kur jeni të ftohur

E dini përse assesi nuk do të duhej të pini lëng portokalli dhe kafe kur jeni të ftohur

Shëndetësi Lajme
A janë lëngjet e shtrydhura më të shëndetshme sesa konsumimi i frutave dhe perimeve të plota

A janë lëngjet e shtrydhura më të shëndetshme sesa konsumimi i frutave dhe perimeve të plota

Mjekësi alternative
Marramendja si shenjë paralajmëruese dhe disa nga shkaktarët

Marramendja si shenjë paralajmëruese dhe disa nga shkaktarët

Këshilla mjekësore
Sasia e ujit që duhet ta pinë fëmijët brenda ditës

Sasia e ujit që duhet ta pinë fëmijët brenda ditës

Shendetesi
Pihet vetëm para gjumit: Lëngu i cili shkrin gjithë atë që i keni ngrënë gjatë ditës!

Pihet vetëm para gjumit: Lëngu i cili shkrin gjithë atë që i keni ngrënë gjatë ditës!

Nutricion
Njollat nga pemët tani janë një e kaluar: Me këto truqe njollat nga pemët dhe lëngjet zhduken në çast!

Njollat nga pemët tani janë një e kaluar: Me këto truqe njollat nga pemët dhe lëngjet zhduken në çast!

Bëje vet
Mjekët rekomandojnë pirjen e 6 deri në 8 gotave lëng në ditë; Ç’duhet të bëni tjetër për të nxitur prodhimin e qumështit

Mjekët rekomandojnë pirjen e 6 deri në 8 gotave lëng në ditë; Ç’duhet të bëni tjetër për të nxitur prodhimin e qumështit

Për nënat
Një grua ka shpikur planin ushqimor që vërtet funksionon për të humbur peshë

Një grua ka shpikur planin ushqimor që vërtet funksionon për të humbur peshë

Ushqim i shëndetshëm
Mos i pini ilaçet me lëngje

Mos i pini ilaçet me lëngje

Shëndetësi Lajme
Janë pjesë e përditshmërisë – cilat janë lëngjet e preferuara nga kosovarët?

Janë pjesë e përditshmërisë – cilat janë lëngjet e preferuara nga kosovarët?

Pyper
Zbulohet punishtja ku lëngjet prodhoheshin me koncentrate të skaduar (Video)

Zbulohet punishtja ku lëngjet prodhoheshin me koncentrate të skaduar (Video)

Shqipëri
Pesë ushqimet më të këqija që të shtojnë yndyrën në bark

Pesë ushqimet më të këqija që të shtojnë yndyrën në bark

Nutricion
Ky është efekti i ujit, qumështit, lëngjeve dhe pijeve të gazuara tek dhëmbët (foto, video)

Ky është efekti i ujit, qumështit, lëngjeve dhe pijeve të gazuara tek dhëmbët (foto, video)

Shëndetësi Lajme