LAJMI I FUNDIT:

Leicester

41 Artikuj

Përfundon sezoni 2022/23 në Ligën Premier: Kush e siguroi vendin në Evropë dhe kush ra në Championship

Përfundon sezoni 2022/23 në Ligën Premier: Kush e siguroi vendin në Evropë dhe kush ra në Championship

Premier League
Notat e lojtarëve: Leicester 0-3 Liverpool, shkëlqeu Jones

Notat e lojtarëve: Leicester 0-3 Liverpool, shkëlqeu Jones

Premier League
As 24 orë nuk kanë kaluar nga shkarkimi prej Chelseat, Potter lidhet me kalimin te ish-kampioni i Ligës Premier

As 24 orë nuk kanë kaluar nga shkarkimi prej Chelseat, Potter lidhet me kalimin te ish-kampioni i Ligës Premier

Premier League
Në Leicester të Anglisë dëgjohet një zhurmë misterioze

Në Leicester të Anglisë dëgjohet një zhurmë misterioze

Evropa
Leicester 0-1 Arsenal, nota e Granit Xhakës dhe të tjerëve

Leicester 0-1 Arsenal, nota e Granit Xhakës dhe të tjerëve

Premier League
Arsenali i falet golit të Martinellit, vazhdon të mbajë distancën si lider me të tjerët

Arsenali i falet golit të Martinellit, vazhdon të mbajë distancën si lider me të tjerët

Premier League
Arsenali kërkon pikët e plota ndaj Leicesterit – formacionet zyrtare

Arsenali kërkon pikët e plota ndaj Leicesterit – formacionet zyrtare

Premier League
U lëndua ndaj Dortmundit, Guardiola tregon se a do të paraqitet Haaland ndaj Leicesterit

U lëndua ndaj Dortmundit, Guardiola tregon se a do të paraqitet Haaland ndaj Leicesterit

Premier League
Formacionet zyrtare: Arsenal – Leicester

Formacionet zyrtare: Arsenal – Leicester

Premier League
Notat e lojtarëve, Liverpool 2-0 Leicester: Jota më i miri në fushë

Notat e lojtarëve, Liverpool 2-0 Leicester: Jota më i miri në fushë

Premier League
Të gjithë po pyesin se çfarë i tha James Maddison, Salahut – me egjiptianin që e humbi penalltinë

Të gjithë po pyesin se çfarë i tha James Maddison, Salahut – me egjiptianin që e humbi penalltinë

Premier League
Shkëlqeu Rudiger: Leicester 0-3 Chelsea, notat e lojtarëve

Shkëlqeu Rudiger: Leicester 0-3 Chelsea, notat e lojtarëve

Premier League
Formacionet zyrtare: Udhëtim i vështirë për Arsenalin te Leicesteri

Formacionet zyrtare: Udhëtim i vështirë për Arsenalin te Leicesteri

Premier League
Notat e lojtarë, Leicester 4-2 Manchester United: Tielemans më i miri në fushë, Ronaldo nën nivel

Notat e lojtarë, Leicester 4-2 Manchester United: Tielemans më i miri në fushë, Ronaldo nën nivel

Premier League
Armando Broja heroi i Southampton, goli i tij siguron fitoren e parë për ‘The Saints’ në Ligën Premier

Armando Broja heroi i Southampton, goli i tij siguron fitoren e parë për ‘The Saints’ në Ligën Premier

Premier League
Tielemans dëshira e madhe e Realit për mesfushën

Tielemans dëshira e madhe e Realit për mesfushën

Premier League
Real Madridi i bashkohet garës me Unitedin dhe Barcelonën për transferimin e Tielemans

Real Madridi i bashkohet garës me Unitedin dhe Barcelonën për transferimin e Tielemans

La Liga
Liverpooli i futet garës për Tielemans, por problem mbetet çmimi i lartë i tij

Liverpooli i futet garës për Tielemans, por problem mbetet çmimi i lartë i tij

Premier League
Pas konfrontimit të Thiago Silvas me anëtarin e Leicesterit edhe bashkëshortja e brazilianit ka disa fjalë për të

Pas konfrontimit të Thiago Silvas me anëtarin e Leicesterit edhe bashkëshortja e brazilianit ka disa fjalë për të

Premier League
Momenti kur Rudiger u shndërrua në një ‘Zinedine Zidane’ në takimin ndaj Leicesterit

Momenti kur Rudiger u shndërrua në një ‘Zinedine Zidane’ në takimin ndaj Leicesterit

Premier League
Amartey tentoi të ‘poshtronte’ Chelsean – por Thiago Silva e Mason Mount e bënë lojtarin e Leicesteri të pendohej

Amartey tentoi të ‘poshtronte’ Chelsean – por Thiago Silva e Mason Mount e bënë lojtarin e Leicesteri të pendohej

Premier League
Formacionet e mundshme, statistika dhe parashikim: Chelsea dhe Leicester takohen në finalen e Fa Cup

Formacionet e mundshme, statistika dhe parashikim: Chelsea dhe Leicester takohen në finalen e Fa Cup

Premier League
Notat e lojtarëve, Manchester United 1-2 Leicester: Soyuncu më i miri në fushë

Notat e lojtarëve, Manchester United 1-2 Leicester: Soyuncu më i miri në fushë

Premier League
Tifozët e United shënjestërojnë edhe dy ndeshje – pas shtyrjes së derbit me Liverpoolin

Tifozët e United shënjestërojnë edhe dy ndeshje – pas shtyrjes së derbit me Liverpoolin

Premier League