LAJMI I FUNDIT:

Le Monde

14 Artikuj

Shqipëria në sytë e mediave ndërkombëtare, “Le Monde” publikon reportazh për Thethin dhe Valbonën

Shqipëria në sytë e mediave ndërkombëtare, “Le Monde” publikon reportazh për Thethin dhe Valbonën

Shqipëri
Pesë gazeta të njohura i bëjnë thirrje Shteteve të Bashkuara që t’i japin fund ndjekjes penale të Julian Assange

Pesë gazeta të njohura i bëjnë thirrje Shteteve të Bashkuara që t’i japin fund ndjekjes penale të Julian Assange

Amerika
Kurti për ‘Le Monde’: Lidhjet e serbëve me rusët janë shumë më të forta nga sa njerëzit i imagjinojnë

Kurti për ‘Le Monde’: Lidhjet e serbëve me rusët janë shumë më të forta nga sa njerëzit i imagjinojnë

Politikë
“Le Monde” për Kadarenë: Ç’do të bënte po të ishte në vend të Pastërnakut?

“Le Monde” për Kadarenë: Ç’do të bënte po të ishte në vend të Pastërnakut?

Cult+
“Le Monde Diplomatique” më 1989: Reagimi i Kadaresë ndaj Drashkoviqit, për origjinën e shqiptarëve

“Le Monde Diplomatique” më 1989: Reagimi i Kadaresë ndaj Drashkoviqit, për origjinën e shqiptarëve

Cult+
Gazeta franceze, Le Monde: Vuçiq ka lidhje me grupet kriminale në Serbi

Gazeta franceze, Le Monde: Vuçiq ka lidhje me grupet kriminale në Serbi

Serbia
Kurti për dialogun Kosovë-Serbi: Besoj se administrata amerikane nuk merr shumë parasysh atë që Trump kishte bërë në mënyrë diplomatike

Kurti për dialogun Kosovë-Serbi: Besoj se administrata amerikane nuk merr shumë parasysh atë që Trump kishte bërë në mënyrë diplomatike

Politikë
“Le Monde” më 1990: Kadare denoncon dogmën dhe psikozën që pengon Shqipërinë

“Le Monde” më 1990: Kadare denoncon dogmën dhe psikozën që pengon Shqipërinë

Aurenc Bebja
Jemi kthyer në kohën tjetërsuar të Enver Hoxhës

Jemi kthyer në kohën tjetërsuar të Enver Hoxhës

Cult+
Kadare në “Le Monde”: Kam krijuar letërsi normale në një vend anormal

Kadare në “Le Monde”: Kam krijuar letërsi normale në një vend anormal

Fjala+
“Le Monde” përfshin Kadarenë në listën e 100 romanëve më të mirë

“Le Monde” përfshin Kadarenë në listën e 100 romanëve më të mirë

Cult+
Si e vlerëson gazeta franceze “Le Monde” emrin e ri të Maqedonisë?

Si e vlerëson gazeta franceze “Le Monde” emrin e ri të Maqedonisë?

Rexhep Azizi
Dimitrov për “Le Monde”: Do të tregojmë se mrekullitë janë të mundshme

Dimitrov për “Le Monde”: Do të tregojmë se mrekullitë janë të mundshme

Rexhep Azizi
“Le Monde” shkruan për Alpet Shqiptare (Foto)

“Le Monde” shkruan për Alpet Shqiptare (Foto)

Shqipëri