LAJMI I FUNDIT:

Laureta Ulaj

38 Artikuj

Shkoi në gjendje të dehur në stacion policor në Prishtinë, gruaja “rrahu” tre policë

Shkoi në gjendje të dehur në stacion policor në Prishtinë, gruaja “rrahu” tre policë

Kosovë
Tentim vjedhja e insulinave në një depo në Graçanicë, flasin nga prokuroria

Tentim vjedhja e insulinave në një depo në Graçanicë, flasin nga prokuroria

Kosovë
Arrestohet një person i dyshuar për vrasjen në Podujevë – tjetri në arrati

Arrestohet një person i dyshuar për vrasjen në Podujevë – tjetri në arrati

Kosovë
Keqtrajtoi fizikisht një vajzë katër vjeçare, Prokuroria nis hetimet ndaj logopedit nga Podujeva

Keqtrajtoi fizikisht një vajzë katër vjeçare, Prokuroria nis hetimet ndaj logopedit nga Podujeva

Kosovë
Ngritët aktakuzë ndaj ministres Gërvalla për mosdeklarim të pasurisë

Ngritët aktakuzë ndaj ministres Gërvalla për mosdeklarim të pasurisë

Financa
Një grua akuzon mjekët për humbjen e dy foshnjave në QKUK, Prokuroria nis hetimet

Një grua akuzon mjekët për humbjen e dy foshnjave në QKUK, Prokuroria nis hetimet

Donjeta Zeqiraj
Dyshohet për sulm seksual në ashensorin e një banese në Prishtinë, aktakuzë ndaj të dyshuarit

Dyshohet për sulm seksual në ashensorin e një banese në Prishtinë, aktakuzë ndaj të dyshuarit

Drejtësi
Tri vrasje “misterioze” ndodhën këtë vit në Kosovë, por ende asnjë i arrestuar

Tri vrasje “misterioze” ndodhën këtë vit në Kosovë, por ende asnjë i arrestuar

Donjeta Zeqiraj
Identifikohen të dyshuarit për plagosjen në Prishtinë, gjenden në arrati

Identifikohen të dyshuarit për plagosjen në Prishtinë, gjenden në arrati

Elfije Boletini
Vrasja në Dumnicë të Podujevës – viktima ishte 58 vjeçar, nuk dihen ende motivet

Vrasja në Dumnicë të Podujevës – viktima ishte 58 vjeçar, nuk dihen ende motivet

Jehona Hulaj
Rasti tragjik në Prishtinë, ku një person u vra dhe dy tjerë u plagosën, prokuroria jep detaje

Rasti tragjik në Prishtinë, ku një person u vra dhe dy tjerë u plagosën, prokuroria jep detaje

Drejtësi
E mitura u bë nënë për herë të dytë – detaje për rastin ku ajo dyshohet se tentoi ta braktisë foshnjën e porsalindur

E mitura u bë nënë për herë të dytë – detaje për rastin ku ajo dyshohet se tentoi ta braktisë foshnjën e porsalindur

Donjeta Zeqiraj
Prokuroria nis hetimet për rastin e pacientit të operuar nga zemra në QKUK

Prokuroria nis hetimet për rastin e pacientit të operuar nga zemra në QKUK

Elfije Boletini
Prokuroria në fazën e hetimeve për konkursin e anuluar të KEK-ut, ku kishte dyshime për punësime partiake e familjare

Prokuroria në fazën e hetimeve për konkursin e anuluar të KEK-ut, ku kishte dyshime për punësime partiake e familjare

Energjetika
Prokuroria nis hetimet ndaj Abelard Tahirit, me dyshimin se kërcënoi Bislimin

Prokuroria nis hetimet ndaj Abelard Tahirit, me dyshimin se kërcënoi Bislimin

Kosovë
Gruaja që ra nga një ndërtesë në Podujevë, dyshohet se bëri vetëvrasje

Gruaja që ra nga një ndërtesë në Podujevë, dyshohet se bëri vetëvrasje

Kronika e Zezë
Vrasja në ndejën e policëve, Prokuroria në përfundim të aktakuzës

Vrasja në ndejën e policëve, Prokuroria në përfundim të aktakuzës

Drejtësi
Dhunimi i 11 vjeçares në Prishtinë, kërkohet vazhdimi i paraburgimit për pesë të dyshuarit

Dhunimi i 11 vjeçares në Prishtinë, kërkohet vazhdimi i paraburgimit për pesë të dyshuarit

Drejtësi
Dyshimet rreth dhunimit të një femre nga pesë persona në Prishtinë, Prokuroria bën të ditur se viktima ishte e mitur

Dyshimet rreth dhunimit të një femre nga pesë persona në Prishtinë, Prokuroria bën të ditur se viktima ishte e mitur

Jehona Hulaj
Grafite fyese dhe përçarëse, prokuroria hap hetim ndaj rastit në fshatin Bërnicë

Grafite fyese dhe përçarëse, prokuroria hap hetim ndaj rastit në fshatin Bërnicë

Kosovë
Vrasja në Lipjan, të dyshuarit e vrasjes së 22 vjeçarit ende në arrati

Vrasja në Lipjan, të dyshuarit e vrasjes së 22 vjeçarit ende në arrati

Kosovë
Podujevë, Prokuroria nis hetimet ndaj 62-vjeçarit që ngacmoi seksualisht 17-vjeçarin

Podujevë, Prokuroria nis hetimet ndaj 62-vjeçarit që ngacmoi seksualisht 17-vjeçarin

Kosovë
U paraqit si bija e prokurorit, Prokuroria në Prishtinë e demanton vajzën që u bë virale

U paraqit si bija e prokurorit, Prokuroria në Prishtinë e demanton vajzën që u bë virale

Kosovë
Ftesa për intervistim për ish-prokuroren e EULEX-it, deklarohet Prokuroria e Prishtinës

Ftesa për intervistim për ish-prokuroren e EULEX-it, deklarohet Prokuroria e Prishtinës

Elfije Boletini