LAJMI I FUNDIT:

Kushtetuta e Kosovës

114 Artikuj

​Murati akuzon LDK-në: Sa herë është në pyetje interesi i qytetarëve, ju çoheni me mbrojtë Kushtetutën

​Murati akuzon LDK-në: Sa herë është në pyetje interesi i qytetarëve, ju çoheni me mbrojtë Kushtetutën

Kosovë
LDK: Partia në pushtet e ka shkelur katër herë Kushtetutën

LDK: Partia në pushtet e ka shkelur katër herë Kushtetutën

Kosovë
Ekspertët: Edhe pse Kushtetuta e Kosovës është moderne, ajo duhet të pësoj ndryshime

Ekspertët: Edhe pse Kushtetuta e Kosovës është moderne, ajo duhet të pësoj ndryshime

Kosovë
Krasniqi: 15 vite pas miratimit të Kushtetutës, kemi një Qeveri e kryeministër që merr veprime antikushtetuese

Krasniqi: 15 vite pas miratimit të Kushtetutës, kemi një Qeveri e kryeministër që merr veprime antikushtetuese

Kosovë
Hovenier uron Ditën e Kushtetutës: Krenar që mbështes popullin dhe institucionet e Kosovës

Hovenier uron Ditën e Kushtetutës: Krenar që mbështes popullin dhe institucionet e Kosovës

Kosovë
Osmani në Ditën e Kushtetutës: Mbetet detyrë dhe prioritet i yni t’i respektojmë vlerat kushtetuese

Osmani në Ditën e Kushtetutës: Mbetet detyrë dhe prioritet i yni t’i respektojmë vlerat kushtetuese

Kosovë
15 vjet nga miratimi i Kushtetutës së Kosovës

15 vjet nga miratimi i Kushtetutës së Kosovës

Kosovë
Osmani: Jemi ndër vendet e pakta që kanë nivel të garantimit të drejtave të komuniteteve

Osmani: Jemi ndër vendet e pakta që kanë nivel të garantimit të drejtave të komuniteteve

Kosovë
Modelet e përmendura për Asociacionin

Modelet e përmendura për Asociacionin

Kosovë
Tahiri në selinë e OKB-së: Kushtetuta e Kosovës është me standarde të larta ndërkombëtare

Tahiri në selinë e OKB-së: Kushtetuta e Kosovës është me standarde të larta ndërkombëtare

Kosovë
Kurti: Asociacioni mund të adresohet në marrëveshjen finale, por s’është në frymën e Kushtetutës tonë

Kurti: Asociacioni mund të adresohet në marrëveshjen finale, por s’është në frymën e Kushtetutës tonë

Kosovë
A është kushtetues emërimi i ministrit Rashiq?

A është kushtetues emërimi i ministrit Rashiq?

Kosovë
14 vjet nga hyrja në fuqi e Kushtetutës

14 vjet nga hyrja në fuqi e Kushtetutës

Kosovë
Konjufca në 14 vjetorin e Kushtetueses ka vetëm lëvdata

Konjufca në 14 vjetorin e Kushtetueses ka vetëm lëvdata

Kosovë
Bëhen 13 vjet nga hyrja në fuqi e Kushtetutës

Bëhen 13 vjet nga hyrja në fuqi e Kushtetutës

Kosovë
Limaj: Dita e Kushtetutës, ndër datat më të rëndësishme të shtetit tonë

Limaj: Dita e Kushtetutës, ndër datat më të rëndësishme të shtetit tonë

Kosovë
Hoxhaj uron Ditën e Kushtetutës: Fatkeqësisht, Kosova ka një Qeveri që e ka luftuar misionin e saj

Hoxhaj uron Ditën e Kushtetutës: Fatkeqësisht, Kosova ka një Qeveri që e ka luftuar misionin e saj

Kosovë
Konjufca: Kushtetuta është vetë shteti, misioni i saj është ruajtja e vlerave demokratike

Konjufca: Kushtetuta është vetë shteti, misioni i saj është ruajtja e vlerave demokratike

Kosovë
Haradinaj për Ditën e Kushtetutës: Demokracia dhe institucionet e pavarura duhet mbrojtur me çdo kusht

Haradinaj për Ditën e Kushtetutës: Demokracia dhe institucionet e pavarura duhet mbrojtur me çdo kusht

Kosovë
Abdixhiku: Kushtetuta është dokumenti më i rëndësishëm që mbron integritetin dhe sovranitetin e shtetit tonë

Abdixhiku: Kushtetuta është dokumenti më i rëndësishëm që mbron integritetin dhe sovranitetin e shtetit tonë

Kosovë
13 vjet nga miratimi i Kushtetutës, Bajrami: Shkelësit kryesor janë vet shteti dhe institucionet

13 vjet nga miratimi i Kushtetutës, Bajrami: Shkelësit kryesor janë vet shteti dhe institucionet

Kosovë
Ahmeti bën thirrje për ndryshime kushtetuese: Zgjedhjet e radhës do t’i vajtojmë prapë

Ahmeti bën thirrje për ndryshime kushtetuese: Zgjedhjet e radhës do t’i vajtojmë prapë

Kosovë
Smaka: Gjykata Kushtetuese nuk duhet të kalkulojë me interesa politike ditore – seanca dëgjimore në rastin e Arifit, spektakël mediatik

Smaka: Gjykata Kushtetuese nuk duhet të kalkulojë me interesa politike ditore – seanca dëgjimore në rastin e Arifit, spektakël mediatik

Kosovë
​Kosova rrezikon të hyjë në krizë kushtetuese për postin e presidentit

​Kosova rrezikon të hyjë në krizë kushtetuese për postin e presidentit

Kosovë