LAJMI I FUNDIT:

Kupa e Botës

776 Artikuj

“Në nivel fizik, ai është i shpejtë dhe i fuqishëm – bishë”, Xavi nuk ka dilema se Messi do të luajë në Kupën e Botës 2022

“Në nivel fizik, ai është i shpejtë dhe i fuqishëm – bishë”, Xavi nuk ka dilema se Messi do të luajë në Kupën e Botës 2022

La Liga
Zyrtare: FIFA konfirmon datat për Kupën e Botës që zhvillohet në Katar

Zyrtare: FIFA konfirmon datat për Kupën e Botës që zhvillohet në Katar

Ndërkombëtare
Në këtë ditë të vitit 2006, Jens Lehmann tërhoqi ‘Fletën e mashtrimit’ nga çorapet e tij për mënyrën se si i gjuajnë penalltitë lojtarët e Argjentinës

Në këtë ditë të vitit 2006, Jens Lehmann tërhoqi ‘Fletën e mashtrimit’ nga çorapet e tij për mënyrën se si i gjuajnë penalltitë lojtarët e Argjentinës

Ndërkombëtare
Top dhjetë rekordet e Lionel Messit që askush nuk flet për to –  janë thjesht magjike

Top dhjetë rekordet e Lionel Messit që askush nuk flet për to – janë thjesht magjike

La Liga
Dhjetë rekordet e mëdha të Lionel Messit që çuditërisht askush nuk flet rreth tyre

Dhjetë rekordet e mëdha të Lionel Messit që çuditërisht askush nuk flet rreth tyre

Ndërkombëtare
Ish-futbollisti brazilian beson se ishte më i mirë se Messi, Ronaldo dhe Neymari

Ish-futbollisti brazilian beson se ishte më i mirë se Messi, Ronaldo dhe Neymari

Ndërkombëtare
“Topi i Artë” i Kupës së Botës, çmim që dhurohet nga viti 1982: Këtu janë të gjithë fituesit

“Topi i Artë” i Kupës së Botës, çmim që dhurohet nga viti 1982: Këtu janë të gjithë fituesit

Përfaqësueset
Goditja me kokë nga Zidane, Materazzi zbulon pas 14 vitesh ato që i tha francezit në finalen e Kupës së Botës 2006

Goditja me kokë nga Zidane, Materazzi zbulon pas 14 vitesh ato që i tha francezit në finalen e Kupës së Botës 2006

Ndërkombëtare
“Fenomeni” Ronaldo ishte makthi i kundërshtarëve – Video që tregon shkatërrimin që ‘R9’ ua bënte mbrojtësve

“Fenomeni” Ronaldo ishte makthi i kundërshtarëve – Video që tregon shkatërrimin që ‘R9’ ua bënte mbrojtësve

Ndërkombëtare
FIFA shtyn kualifikimet e Amerikës së Jugut për Kupën e Botës 2022 dhe Copa Libertadores

FIFA shtyn kualifikimet e Amerikës së Jugut për Kupën e Botës 2022 dhe Copa Libertadores

Përfaqësueset
U akuzua për komente kontroverse ndaj bashkëlojtarëve, Griezmann mohon akuzat

U akuzua për komente kontroverse ndaj bashkëlojtarëve, Griezmann mohon akuzat

La Liga
Boga zbulon dy ëndrrat e mëdha e mëdha në karrierë

Boga zbulon dy ëndrrat e mëdha e mëdha në karrierë

Serie A
Danilo: Ronaldo më tha se nëse do të ishte brazilian, do t’i fitonte pesë Kupa të Botës

Danilo: Ronaldo më tha se nëse do të ishte brazilian, do t’i fitonte pesë Kupa të Botës

Ndërkombëtare
Kanë shpenzuar 11 miliardë euro në stadiumet që askush më nuk po i viziton

Kanë shpenzuar 11 miliardë euro në stadiumet që askush më nuk po i viziton

Ndërkombëtare
Amerika fiton Kupën e Botës në konkurrencën e femrave, mposht në finale Holandën

Amerika fiton Kupën e Botës në konkurrencën e femrave, mposht në finale Holandën

Përfaqësueset
Kosovare Asllani me Suedinë fitojnë vendin e tretë në Kupën e Botës

Kosovare Asllani me Suedinë fitojnë vendin e tretë në Kupën e Botës

Përfaqësueset
Kupa e Botës së 2022-së mund të ketë 48 pjesëmarrës, por Katari nuk do jetë i vetmi organizator i botërorit

Kupa e Botës së 2022-së mund të ketë 48 pjesëmarrës, por Katari nuk do jetë i vetmi organizator i botërorit

Përfaqësueset
Beckham i lumtur pas takimit me Mbappen: Mbajta në duar medaljen e artë të Kupës së Botës

Beckham i lumtur pas takimit me Mbappen: Mbajta në duar medaljen e artë të Kupës së Botës

Ndërkombëtare
Varane hedh kandidaturën për ‘Topin e Artë’: Kam fituar gjithçka, nuk hidhërohem nëse e fiton ndonjë tjetër

Varane hedh kandidaturën për ‘Topin e Artë’: Kam fituar gjithçka, nuk hidhërohem nëse e fiton ndonjë tjetër

Liga e Kampionëve
Kur 118 gola, 61 asistime dhe tetë trofe mbesin jashtë garës për ‘Lojtarin e Vitit’ – FIFA ‘injoron’ Messin, Mbappen e Griezmannin

Kur 118 gola, 61 asistime dhe tetë trofe mbesin jashtë garës për ‘Lojtarin e Vitit’ – FIFA ‘injoron’ Messin, Mbappen e Griezmannin

Ndërkombëtare
Kanabis dhe kokainë në trofetë e Kupës së Botës (Foto)

Kanabis dhe kokainë në trofetë e Kupës së Botës (Foto)

Nga Bota
Trajneri i njohur, Munishi: Mund të më thonë se po bëhem si Mourinho – por me mua si trajner, Kosova do synonte kualifikimin në Botëror ose Evropian  

Trajneri i njohur, Munishi: Mund të më thonë se po bëhem si Mourinho – por me mua si trajner, Kosova do synonte kualifikimin në Botëror ose Evropian  

Përfaqësuesja e Kosovës
Sipas përllogaritjeve të shkencëtarëve, Brazili e fiton Botërorin

Sipas përllogaritjeve të shkencëtarëve, Brazili e fiton Botërorin

Përfaqësueset
Lampard: Neuer ma pranoi në pushime se goli në Botërorin e vitit 2010 duhej të ishte pranuar

Lampard: Neuer ma pranoi në pushime se goli në Botërorin e vitit 2010 duhej të ishte pranuar

Përfaqësueset