LAJMI I FUNDIT:

Kungulli

21 Artikuj

Çorbë franceze nga kungulli dhe xhenxhefili

Çorbë franceze nga kungulli dhe xhenxhefili

Kuzhina e huaj
Kungulli më i madh në SHBA është duke u gdhendur në fanarin më të madh në botë

Kungulli më i madh në SHBA është duke u gdhendur në fanarin më të madh në botë

Interesante
Për një ten rrezatues: Bëni një maskë për fytyrën me kungull që mund të zbusë rrudhat

Për një ten rrezatues: Bëni një maskë për fytyrën me kungull që mund të zbusë rrudhat

Këshilla Estetike
Rekord i ri, fermeri nga Minnesota fiton 23 mijë dollarë në garën për kungullin më të rëndë – peshon 1.161 kilogramë

Rekord i ri, fermeri nga Minnesota fiton 23 mijë dollarë në garën për kungullin më të rëndë – peshon 1.161 kilogramë

Kuriozitete
Burri nga Nebraska thyen rekordin botëror për “udhëtimin më të gjatë” me një varkë prej kungulli

Burri nga Nebraska thyen rekordin botëror për “udhëtimin më të gjatë” me një varkë prej kungulli

Interesante
Patëllxhani, kungulli i njomë dhe specat – burime të vitaminave e mineraleve për shëndet të mirë

Patëllxhani, kungulli i njomë dhe specat – burime të vitaminave e mineraleve për shëndet të mirë

Super Viva
Si të bëni një maskë me kungull për fytyrën

Si të bëni një maskë me kungull për fytyrën

Kujdesi për lëkurën dhe trupin
Nga forcimi i shëndetit të trurit e deri te pastrimi i arterieve të zemrës – këto janë benefitet e konsumimit të kungullit!

Nga forcimi i shëndetit të trurit e deri te pastrimi i arterieve të zemrës – këto janë benefitet e konsumimit të kungullit!

Super Viva
Shëron dhjetëra sëmundje: Përse të sëmurët do të duhej të hanin kungull dhe farat e tij!

Shëron dhjetëra sëmundje: Përse të sëmurët do të duhej të hanin kungull dhe farat e tij!

Të njohim produktet
Hani më shumë kungull për të jetuar më gjatë

Hani më shumë kungull për të jetuar më gjatë

Nutricion
Paragjellë e mrekullueshme për vjeshtë: Çorbë nga kungulli

Paragjellë e mrekullueshme për vjeshtë: Çorbë nga kungulli

Në çdo kohë
IPKO-Stacionet Agrologjike, ofrojnë te dhëna edhe për 18 kultura të reja bujqësore

IPKO-Stacionet Agrologjike, ofrojnë te dhëna edhe për 18 kultura të reja bujqësore

Ipko
Për lyerje buke nga kungulli dhe gjalpi i susamit

Për lyerje buke nga kungulli dhe gjalpi i susamit

Oreksndjellëse
Supë nga kungulli (Video)

Supë nga kungulli (Video)

Nga duart tua
Jeni në dietë, por nuk po humbni peshë: Problemi është te perimet të cilat i hani!

Jeni në dietë, por nuk po humbni peshë: Problemi është te perimet të cilat i hani!

Dietë
Kungulli, ushqimi që ju ndihmon të humbni peshë

Kungulli, ushqimi që ju ndihmon të humbni peshë

Të njohim produktet
Efektet shëndetësore të kungullit

Efektet shëndetësore të kungullit

Të njohim produktet
Pemët dhe perimet që duhet të hahen me lëvore

Pemët dhe perimet që duhet të hahen me lëvore

Ushqimi dhe Dieta
Ilaçi revolucionar rus: Forcon imunitetin, pastron zorrët, eliminon viruset nga trupi!

Ilaçi revolucionar rus: Forcon imunitetin, pastron zorrët, eliminon viruset nga trupi!

Mjekësi alternative
Këto janë ushqimet e shëndetëshme që forcojnë imunitetin

Këto janë ushqimet e shëndetëshme që forcojnë imunitetin

Ushqim i shëndetshëm
Mahniten doktorët! Kjo është receta që i forcon eshtrat, gjunjët dhe nyejt

Mahniten doktorët! Kjo është receta që i forcon eshtrat, gjunjët dhe nyejt

Mjekësi alternative