LAJMI I FUNDIT:

Kumanova

257 Artikuj

Ndalohet një 23-vjeçar nga Kumanova, në veturë i gjenden 12 emigrantë

Ndalohet një 23-vjeçar nga Kumanova, në veturë i gjenden 12 emigrantë

Maqedonia e Veriut
Tre vite burg për shoferen nga Kumanova e cila goditi për vdekje një 76-vjeçar

Tre vite burg për shoferen nga Kumanova e cila goditi për vdekje një 76-vjeçar

Kronikë e Zezë
Javën e kaluar në Kumanovë janë sanksionuar 304 shoferë

Javën e kaluar në Kumanovë janë sanksionuar 304 shoferë

Maqedonia e Veriut
Zjarrfikësit e Kumanovës dje kanë shuar pesë zjarre

Zjarrfikësit e Kumanovës dje kanë shuar pesë zjarre

Komunat
QMK: Janë shuar zjarret në rajonin e Kumanovës

QMK: Janë shuar zjarret në rajonin e Kumanovës

Maqedonia e Veriut
Mes lotëve dhe shumë emocione, Samet Idrizi mbylli ëmbëltoren e tij në Kumanovë pas 30 vitesh – në ditën e fundit e gjithë zona erdhi ta përshëndes

Mes lotëve dhe shumë emocione, Samet Idrizi mbylli ëmbëltoren e tij në Kumanovë pas 30 vitesh – në ditën e fundit e gjithë zona erdhi ta përshëndes

Maqedonia e Veriut
Bastisje në Kumanovë, arrestohet një person për armëmbajtje pa leje

Bastisje në Kumanovë, arrestohet një person për armëmbajtje pa leje

Kronikë e Zezë
Kumanovë, vendoset përkujtimore për policët që vdiqën gjatë përleshjeve në “Lagjen e Trimave”

Kumanovë, vendoset përkujtimore për policët që vdiqën gjatë përleshjeve në “Lagjen e Trimave”

Maqedonia e Veriut
Kumanovë, mbishkrime raciste që nxisin gjuhë të urrejtjes

Kumanovë, mbishkrime raciste që nxisin gjuhë të urrejtjes

Maqedonia e Veriut
Spitali i Kumanovës në gjendje të mjerueshme

Spitali i Kumanovës në gjendje të mjerueshme

Shëndetësi
Banorët e Orizares protestojnë para EVN-së në Kumanovë

Banorët e Orizares protestojnë para EVN-së në Kumanovë

Komunat
EVN: Nuk do të sanohen defektet në Sllupçan dhe Orizare derisa të krijohen kushtet për punë

EVN: Nuk do të sanohen defektet në Sllupçan dhe Orizare derisa të krijohen kushtet për punë

Maqedonia e Veriut
Shkupi, Tetova, Kumanova dhe Manastiri do të marrin dhjetë milion euro nga programi “BE-ja për ajër të pastër”

Shkupi, Tetova, Kumanova dhe Manastiri do të marrin dhjetë milion euro nga programi “BE-ja për ajër të pastër”

Maqedonia e Veriut
Disa zjarre mbrëmë kanë shpërthyer në rajonin e Kumanovës

Disa zjarre mbrëmë kanë shpërthyer në rajonin e Kumanovës

Komunat
Shpërthejnë zjarre të reja në Kumanovë dhe Shtip

Shpërthejnë zjarre të reja në Kumanovë dhe Shtip

Maqedonia e Veriut
Në rajonin e Kumanovës për 20 ditë 37 zjarre

Në rajonin e Kumanovës për 20 ditë 37 zjarre

Komunat
Arrestohet 20 vjeçarja nga Kumanova, vodhi sende nga një shtetas turk

Arrestohet 20 vjeçarja nga Kumanova, vodhi sende nga një shtetas turk

Maqedonia e Veriut
Shefat e Departamentit për Kriminalistikë hetojnë arsyet e zjarrit në Gjykatën e Kumanovës

Shefat e Departamentit për Kriminalistikë hetojnë arsyet e zjarrit në Gjykatën e Kumanovës

Gjyqësi
Bastisje në Kumanovë, gjendet drogë dhe sasi më e madhe e të hollave

Bastisje në Kumanovë, gjendet drogë dhe sasi më e madhe e të hollave

Maqedonia e Veriut
Shtëpia e shëndetit në Kumanovë pa personel mjekësor

Shtëpia e shëndetit në Kumanovë pa personel mjekësor

Maqedonia e Veriut
Gjimnazi i Kumanovës dy dekada pa objekt, objekti i ri premtohet prej vitesh

Gjimnazi i Kumanovës dy dekada pa objekt, objekti i ri premtohet prej vitesh

Maqedonia e Veriut
Komuna e Kumanovës parashtroi kallëzim penal kundër ish-punonjësit për keqpërdorim të pozitës zyrtare

Komuna e Kumanovës parashtroi kallëzim penal kundër ish-punonjësit për keqpërdorim të pozitës zyrtare

Komunat
Lëvizja Besa: Qeveria e BDI-së dhe Kovaçevskit hesht ndaj punësimit të maqedonasve të cilët deklarohen si shqiptarë

Lëvizja Besa: Qeveria e BDI-së dhe Kovaçevskit hesht ndaj punësimit të maqedonasve të cilët deklarohen si shqiptarë

Politikë
Vazhdojnë punësimet me identitet të rrejshëm etnik, në Kumanovë 8 maqedonas punësohen si shqiptarë

Vazhdojnë punësimet me identitet të rrejshëm etnik, në Kumanovë 8 maqedonas punësohen si shqiptarë

Komunat