LAJMI I FUNDIT:

Kulla Eiffel

30 Artikuj

Dy turistë amerikanë të dehur kaluan natën në kullën Eifel, alpinistë dhe zjarrfikësit arritën t’i shpëtojnë

Dy turistë amerikanë të dehur kaluan natën në kullën Eifel, alpinistë dhe zjarrfikësit arritën t’i shpëtojnë

Interesante
Sekrete dhe mistere: E vërteta e gjashtë ndërtesave më të famshme në botë

Sekrete dhe mistere: E vërteta e gjashtë ndërtesave më të famshme në botë

Çfarë të vizitosh
Atraksioni botëror ka mundur të duket ndryshe, 14 skicat e refuzuara për ndërtimin e kullës së Ajfellit

Atraksioni botëror ka mundur të duket ndryshe, 14 skicat e refuzuara për ndërtimin e kullës së Ajfellit

Kuriozitete
“Momente nga Parisi”, Rita Ora e quan çmenduri performancën në Kullën Eiffel

“Momente nga Parisi”, Rita Ora e quan çmenduri performancën në Kullën Eiffel

Yjet
Rita Ora mban koncert recital në majë të Kullës Eiffel, dhuron performancë të shkëlqyer dhe duket spektakolare me dukjen e saj

Rita Ora mban koncert recital në majë të Kullës Eiffel, dhuron performancë të shkëlqyer dhe duket spektakolare me dukjen e saj

Yjet
Rita Ora bën ndryshim në pamje, shfaqet me stil të veçantë të flokëve

Rita Ora bën ndryshim në pamje, shfaqet me stil të veçantë të flokëve

Magazina
Rita Ora sjell poza ‘të nxehta’ nga dhoma e hotelit parisian, ndërsa paralajmëron koncertin e saj në majë të Kullës Eiffel

Rita Ora sjell poza ‘të nxehta’ nga dhoma e hotelit parisian, ndërsa paralajmëron koncertin e saj në majë të Kullës Eiffel

Yjet
PSG ka rezervuar Kullën Eiffel, mësohet data e prezantimit të Messit?

PSG ka rezervuar Kullën Eiffel, mësohet data e prezantimit të Messit?

Ligue 1
Parisi nuk e mban mend këtë: Kulla Eifel po shkrihet me flakërues

Parisi nuk e mban mend këtë: Kulla Eifel po shkrihet me flakërues

Evropa
Pas kërcënimit se mund të jetë vendosur mjet shpërthyes, mbyllet kulla Eiffel – policia evakuon qytetarët

Pas kërcënimit se mund të jetë vendosur mjet shpërthyes, mbyllet kulla Eiffel – policia evakuon qytetarët

Nga Bota
Pushime virtuale që mund t’i bëni direkt nga shtrati

Pushime virtuale që mund t’i bëni direkt nga shtrati

Çfarë të vizitosh
Për vizitë te Icardi në Paris, Wanda ekspozon tatuazhin në zonën intime në fotosesionin pranë Kullës Eiffel

Për vizitë te Icardi në Paris, Wanda ekspozon tatuazhin në zonën intime në fotosesionin pranë Kullës Eiffel

Yjet
Drama që “mbajti botën pa frymë” për 54 orë, 25 vjet më parë – operacioni që çliroi aeroplanin me të cilin terroristët donin të godisnin Kullën Eiffel në Paris

Drama që “mbajti botën pa frymë” për 54 orë, 25 vjet më parë – operacioni që çliroi aeroplanin me të cilin terroristët donin të godisnin Kullën Eiffel në Paris

Nga Bota
Fotografitë e vendeve turistike që janë të ndaluara për t’i postuar në Instagram

Fotografitë e vendeve turistike që janë të ndaluara për t’i postuar në Instagram

Si të udhëtosh
Shtëpia më e shtrenjtë për shitje në Paris – pranë Kullës Eiffel dhe në pronësi të dy motrave misterioze të ‘një dinastie të pasur franceze’ (Foto)

Shtëpia më e shtrenjtë për shitje në Paris – pranë Kullës Eiffel dhe në pronësi të dy motrave misterioze të ‘një dinastie të pasur franceze’ (Foto)

Interesante
Pasi qëndroi me orë të tëra, ekipet e zjarrfikësve arritën ta bindin burrin të zbret nga Kulla e Ajfellit (Video)

Pasi qëndroi me orë të tëra, ekipet e zjarrfikësve arritën ta bindin burrin të zbret nga Kulla e Ajfellit (Video)

Nga Bota
Spektakël laserik, Parisi shënon 130 vjetorin e Kullës së Ajfellit (Video)

Spektakël laserik, Parisi shënon 130 vjetorin e Kullës së Ajfellit (Video)

Nga Bota
Fiken dritat në kullën Eiffel për ta nderuar gazetarin e vrarë Khashoggi (Video)

Fiken dritat në kullën Eiffel për ta nderuar gazetarin e vrarë Khashoggi (Video)

Nga Bota
Kulla Eiffel në Paris do të mbrohet nga një mur xhami me vlerë 20 milionë dollarë

Kulla Eiffel në Paris do të mbrohet nga një mur xhami me vlerë 20 milionë dollarë

Nga Bota
Panik në Paris: Evakuohet kulla e Eiffelit, dyshohet së është parë një burrë i armatosur (Foto)

Panik në Paris: Evakuohet kulla e Eiffelit, dyshohet së është parë një burrë i armatosur (Foto)

Nga Bota
Zbulohet shifra marramëndëse që paguan Trump dhe Macron për darkën me bashkëshortet në Kullën Effiel (Foto)

Zbulohet shifra marramëndëse që paguan Trump dhe Macron për darkën me bashkëshortet në Kullën Effiel (Foto)

Po Flitet
Kulla ”Eiffel” fik dritat në nderim të viktimave të atentateve në Teheran

Kulla ”Eiffel” fik dritat në nderim të viktimave të atentateve në Teheran

Nga Bota
Parisi solidarizohet me viktimat e Londrës, fikë dritat në Kullën Eifel

Parisi solidarizohet me viktimat e Londrës, fikë dritat në Kullën Eifel

Nga Bota
Brenda apartamentit sekret në kullën “Eiffel” (Foto)

Brenda apartamentit sekret në kullën “Eiffel” (Foto)

Interesante