LAJMI I FUNDIT:
Kriza në Ukrainë

Kriza në Ukrainë

9177 Artikuj

Info

Këtu gjeni të gjitha lajmet rreth situatës mes Rusisë dhe Ukrainës, ku shteti rus filloi agresionin ushtarak ndaj atij ukrainas.

Polonia nuk do t’i dërgojë më armë Ukrainës, reagon Pentagoni

Polonia nuk do t’i dërgojë më armë Ukrainës, reagon Pentagoni

Amerika
SHBA njofton paketën e re të ndihmës për Ukrainën

SHBA njofton paketën e re të ndihmës për Ukrainën

Nga Bota
Shefi i NATO-s thotë se dobësimi i Rusisë mund t’i lejojë SHBA-së të intensifikojë përpjekjet për t’iu kundërvënë Kinës

Shefi i NATO-s thotë se dobësimi i Rusisë mund t’i lejojë SHBA-së të intensifikojë përpjekjet për t’iu kundërvënë Kinës

Nga Bota
Erdogan: Nuk jam dakord me qasjen negative ndaj Putinit

Erdogan: Nuk jam dakord me qasjen negative ndaj Putinit

Turqia
Presidenti i Lituanisë thotë se Rusia po përgatitet për veprime luftarake edhe më të mëdha, jo për paqe

Presidenti i Lituanisë thotë se Rusia po përgatitet për veprime luftarake edhe më të mëdha, jo për paqe

Nga Bota
‘Serbia nuk ndahet nga Rusia’, kësaj radhe pjesë e listës së vendeve mike për shkëmbime financiare

‘Serbia nuk ndahet nga Rusia’, kësaj radhe pjesë e listës së vendeve mike për shkëmbime financiare

Serbia
Zelensky thotë se ai pati një “dialog shumë të rëndësishëm” me senatorët amerikanë në Capitol Hill

Zelensky thotë se ai pati një “dialog shumë të rëndësishëm” me senatorët amerikanë në Capitol Hill

Nga Bota
Egjipti ia kthen shpinën Rusisë, blen grurë nga Franca dhe Bullgaria

Egjipti ia kthen shpinën Rusisë, blen grurë nga Franca dhe Bullgaria

Botë
Zelensky në Shtëpinë e Bardhë – pesë gjërat që Ukraina pritet të kërkojë nga SHBA

Zelensky në Shtëpinë e Bardhë – pesë gjërat që Ukraina pritet të kërkojë nga SHBA

Nga Bota
Pesë bullgarë do të akuzohen në Mbretërinë e Bashkuar për spiunazh në favor të Rusisë

Pesë bullgarë do të akuzohen në Mbretërinë e Bashkuar për spiunazh në favor të Rusisë

Evropa
Ukraina dhe Polonia arrijnë marrëveshje për politikën e eksportit të mallrave

Ukraina dhe Polonia arrijnë marrëveshje për politikën e eksportit të mallrave

Evropa
Inteligjenca ukrainase: Kemi sulmuar bazën ajrore të rusëve në Krime, dëmet janë të mëdha

Inteligjenca ukrainase: Kemi sulmuar bazën ajrore të rusëve në Krime, dëmet janë të mëdha

Evropa
Jo njëherë, por dy – tanku ukrainas godet direkt atë rus nga një distancë shumë e vogël

Jo njëherë, por dy – tanku ukrainas godet direkt atë rus nga një distancë shumë e vogël

Evropa
Pas mosmarrëveshjeve për drithërat, Polonia ndalon furnizimin me armë për Ukrainën

Pas mosmarrëveshjeve për drithërat, Polonia ndalon furnizimin me armë për Ukrainën

Evropa
Belgjika shqyrton mundësinë e dërgimit të aeroplanëve F-16 në Ukrainë

Belgjika shqyrton mundësinë e dërgimit të aeroplanëve F-16 në Ukrainë

Evropa
Me tankun e sekuestruar, ukrainasit goditën istikamet e forcave ruse – disa u detyruan të dorëzohen

Me tankun e sekuestruar, ukrainasit goditën istikamet e forcave ruse – disa u detyruan të dorëzohen

Evropa
Rusët bombarduan qytetin ukrainas, pamje nga operacioni i kërkim-shpëtimit të mbijetuarve nën rrënojat e ndërtesës

Rusët bombarduan qytetin ukrainas, pamje nga operacioni i kërkim-shpëtimit të mbijetuarve nën rrënojat e ndërtesës

Evropa
Njëri spiun dhe tjetri një gjeneral famëkeq – kush janë dy figurat ruse që kanë bërë disa vizita në Afrikë, para dhe pas vdekjes së Yevgeny Prigozhin

Njëri spiun dhe tjetri një gjeneral famëkeq – kush janë dy figurat ruse që kanë bërë disa vizita në Afrikë, para dhe pas vdekjes së Yevgeny Prigozhin

Nga Bota
Zelensky bojkoton fjalimin e Lavrovit – largohet nga seanca e Kombeve të Bashkuara

Zelensky bojkoton fjalimin e Lavrovit – largohet nga seanca e Kombeve të Bashkuara

Evropa
“I treguat botës se si ta trajtojë saktë Rusinë”: Zelensky shpërndan videon ku Edi Rama përplaset me përfaqësuesin rus në OKB

“I treguat botës se si ta trajtojë saktë Rusinë”: Zelensky shpërndan videon ku Edi Rama përplaset me përfaqësuesin rus në OKB

Shqipëri
Kadyrov: Jam gjallë dhe shëndoshë

Kadyrov: Jam gjallë dhe shëndoshë

Evropa
Filantropisti amerikan Buffett paralajmëron për ‘lodhje’ të Ukrainës

Filantropisti amerikan Buffett paralajmëron për ‘lodhje’ të Ukrainës

Nga Bota
Pavarësisht luftës, çmimet e banesave në disa pjesë të Ukrainës janë ende në rritje – ekspertët tregojnë arsyet

Pavarësisht luftës, çmimet e banesave në disa pjesë të Ukrainës janë ende në rritje – ekspertët tregojnë arsyet

Botë
Polakët dhe ukrainasit mund të përkeqësojnë edhe më tej raportet – Polonia pritet të ndalojë importin e më shumë produkteve ushqimore të Ukrainës

Polakët dhe ukrainasit mund të përkeqësojnë edhe më tej raportet – Polonia pritet të ndalojë importin e më shumë produkteve ushqimore të Ukrainës

Botë