LAJMI I FUNDIT:

Kriptovaluta

732 Artikuj

FBI arreston çiftin amerikan në New York – sekuestrohen kriptomonedha në vlerë prej 3.6 miliardë dollarësh

FBI arreston çiftin amerikan në New York – sekuestrohen kriptomonedha në vlerë prej 3.6 miliardë dollarësh

Amerika
Si ta këmbeni bitcoinin në para të vërteta dhe t’i tërhiqni ato nga bankat?

Si ta këmbeni bitcoinin në para të vërteta dhe t’i tërhiqni ato nga bankat?

Botë
Tesla zotëron 2 miliardë dollarë në Bitcoin

Tesla zotëron 2 miliardë dollarë në Bitcoin

Botë
SHBA-ja nuk do të taksojë vetëm në këto raste kriptovalutat

SHBA-ja nuk do të taksojë vetëm në këto raste kriptovalutat

Botë
Kanye West me të vërtetë nuk dëshiron të krijojë një NFT

Kanye West me të vërtetë nuk dëshiron të krijojë një NFT

Botë
India do të emetojë monedhën e saj dixhitale

India do të emetojë monedhën e saj dixhitale

Botë
Hakeri riktheu kripto-portofolin që kapte vlerën e mbi dy milionë dollarëve, pasi pronari i saj kishte harruar fjalëkalimin

Hakeri riktheu kripto-portofolin që kapte vlerën e mbi dy milionë dollarëve, pasi pronari i saj kishte harruar fjalëkalimin

Lajme Teknologji
Protestat kundër shtrenjtimit të rrymës dhe miratimi për hapjen e pikës doganore të Kosovës në Portin e Durrësit – disa nga lajmet kryesore në ekonomi

Protestat kundër shtrenjtimit të rrymës dhe miratimi për hapjen e pikës doganore të Kosovës në Portin e Durrësit – disa nga lajmet kryesore në ekonomi

Albert Spahiu
Vitin e kaluar, kriminelët pastruan 8.6 miliardë dollarë përmes kriptomonedhave

Vitin e kaluar, kriminelët pastruan 8.6 miliardë dollarë përmes kriptomonedhave

Botë
Kriptomonedha e Facebookut, Libra duket se kurrë nuk do të dalë në treg

Kriptomonedha e Facebookut, Libra duket se kurrë nuk do të dalë në treg

Botë
Fondi Monetar Ndërkombëtar i kërkon Salvadorit ta largoj Bitcoinin si mjet pagese

Fondi Monetar Ndërkombëtar i kërkon Salvadorit ta largoj Bitcoinin si mjet pagese

Botë
Konflikti i mundshëm në Ukrainë trondit vlerën e Bitcoinit, bie në nivelin më të ulët në gjashtë muaj

Konflikti i mundshëm në Ukrainë trondit vlerën e Bitcoinit, bie në nivelin më të ulët në gjashtë muaj

Botë
Policia sekuestron aparatura të kriptovalutave në Lipjan

Policia sekuestron aparatura të kriptovalutave në Lipjan

Kronika e Zezë
Rënie e madhe e çmimeve të kriptomonedhave: Bitcoin me vlerë më të ulët në gjashtë muajt e fundit

Rënie e madhe e çmimeve të kriptomonedhave: Bitcoin me vlerë më të ulët në gjashtë muajt e fundit

Botë
Bashkimi Evropian mund t’i ndalojë ‘minierat’ intensive të kriptomonedhave

Bashkimi Evropian mund t’i ndalojë ‘minierat’ intensive të kriptomonedhave

Botë
Rimëkëmbja ekonomike, pensionet, grevat dhe kriptovalutat – përmbledhje nga intervista e ministrit Murati

Rimëkëmbja ekonomike, pensionet, grevat dhe kriptovalutat – përmbledhje nga intervista e ministrit Murati

Të Tjera
Hakerët e Koresë së Veriut vitin e kaluar vodhën 400 milionë dollarë në kriptovaluta

Hakerët e Koresë së Veriut vitin e kaluar vodhën 400 milionë dollarë në kriptovaluta

Azia
Murati: Duhet ndryshuar sistemi tarifor, nuk mund të shfrytëzohet çmimi i energjisë si për të zier ushqim si për kriptovaluta

Murati: Duhet ndryshuar sistemi tarifor, nuk mund të shfrytëzohet çmimi i energjisë si për të zier ushqim si për kriptovaluta

Energjetika
Panik ndërsa Kosova ndalon mihjen e kriptovalutave për të kursyer energjinë elektrike

Panik ndërsa Kosova ndalon mihjen e kriptovalutave për të kursyer energjinë elektrike

Financa
Në Bllacë të Suharekës konfiskohen 28 aparate për prodhimin e kriptovalutave

Në Bllacë të Suharekës konfiskohen 28 aparate për prodhimin e kriptovalutave

Kosovë
Vitin e kaluar, hakerët koreanoverior vodhën 400 milionë dollarë kriptomonedha

Vitin e kaluar, hakerët koreanoverior vodhën 400 milionë dollarë kriptomonedha

Lajme Teknologji
Njerëzit po i përdorin automjetet e tyre Tesla për “nxjerrjen” e kriptovalutave

Njerëzit po i përdorin automjetet e tyre Tesla për “nxjerrjen” e kriptovalutave

Lajme Teknologji
Policia konfiskon 16 kartela dhe 3 aparate për prodhimin e kriptovalutave në Fushë Kosovë

Policia konfiskon 16 kartela dhe 3 aparate për prodhimin e kriptovalutave në Fushë Kosovë

Kosovë
Ndalimi i Bitcoin dhe jo vetëm: Këto janë vendet ku kriptovalutat janë “të kufizuara ose të paligjshme”

Ndalimi i Bitcoin dhe jo vetëm: Këto janë vendet ku kriptovalutat janë “të kufizuara ose të paligjshme”

Botë