LAJMI I FUNDIT:

krimi i organizuar

46 Artikuj

Politikani serb: Krimi i organizuar në Novi Sad udhëhiqet nga Zvonko Veselinoviq dhe vëllai i presidentit Andrej Vuçiq me ndihmën e BIA-s

Politikani serb: Krimi i organizuar në Novi Sad udhëhiqet nga Zvonko Veselinoviq dhe vëllai i presidentit Andrej Vuçiq me ndihmën e BIA-s

Serbia
Konfiskimi i mbi 6 mijë fishekëve në veri, Kurti: Një tjetër fitore për sundimin e ligjit

Konfiskimi i mbi 6 mijë fishekëve në veri, Kurti: Një tjetër fitore për sundimin e ligjit

Kosovë
Vijon operacioni për heqjen e kamerave të paligjshme në Shqipëri, shkon në 528 numri i kamerave të çmontuara nga rrugët e vendit

Vijon operacioni për heqjen e kamerave të paligjshme në Shqipëri, shkon në 528 numri i kamerave të çmontuara nga rrugët e vendit

Shqipëri
The Sun: Si po e marrin shqiptarët ‘narko-tregun’ pesë miliardë funtash në Britani

The Sun: Si po e marrin shqiptarët ‘narko-tregun’ pesë miliardë funtash në Britani

Shqipëri
Kurti numëron aksionet kundër krimit të organizuar të ndërmarra gjatë vitit të kaluar

Kurti numëron aksionet kundër krimit të organizuar të ndërmarra gjatë vitit të kaluar

Drejtësi
Luftimi i krimit dhe kontrabandës, gjatë vitit u arrestuan tre mijë persona në mesin e tyre 288 zyrtarë publik

Luftimi i krimit dhe kontrabandës, gjatë vitit u arrestuan tre mijë persona në mesin e tyre 288 zyrtarë publik

Kosovë
“Serbët e veriut po përdoren nga Beogradi për destabilizimin e Kosovës”

“Serbët e veriut po përdoren nga Beogradi për destabilizimin e Kosovës”

Kosovë
Arrestimi i dy serbëve për sulme ndaj policisë, Sveçla: Lufta jonë kundër krimit s’ka alternativë

Arrestimi i dy serbëve për sulme ndaj policisë, Sveçla: Lufta jonë kundër krimit s’ka alternativë

Kosovë
Gjykimi ndaj të akuzuarve për krim të organizuar, dëshmitari thotë se dëshmia e tij në polici ka qenë e rrejshme

Gjykimi ndaj të akuzuarve për krim të organizuar, dëshmitari thotë se dëshmia e tij në polici ka qenë e rrejshme

Drejtësi
Mblidhen shefat e policive të kryeqyteteve evropiane, flasin për thellim të bashkëpunimit

Mblidhen shefat e policive të kryeqyteteve evropiane, flasin për thellim të bashkëpunimit

Kosovë
Aferë spiunazhi, nisin hetimet kundër kompanisë serbe të naftës NIS Petrol në Rumani

Aferë spiunazhi, nisin hetimet kundër kompanisë serbe të naftës NIS Petrol në Rumani

Serbia
Policia rumune bastis zyrat e NIS-it serb për veprimtari spiunazhi, dyshime për rezervat e naftës të ardhura nga Moska

Policia rumune bastis zyrat e NIS-it serb për veprimtari spiunazhi, dyshime për rezervat e naftës të ardhura nga Moska

Evropa
Gazetari Artan Hoxha zbulon lidhjet e të shumëkërkuarit Ervis Martinaj me vëllanë e një politikani të rëndësishëm në Kosovë

Gazetari Artan Hoxha zbulon lidhjet e të shumëkërkuarit Ervis Martinaj me vëllanë e një politikani të rëndësishëm në Kosovë

Shqipëri
Sveçla: Veriu i Kosovës 20 vjet ishte El Dorado për kriminelët

Sveçla: Veriu i Kosovës 20 vjet ishte El Dorado për kriminelët

Kosovë
Ambasadorja amerikane në Shqipëri përshëndet qëndrimin e Britanisë: Askush nuk është mbi ligjin

Ambasadorja amerikane në Shqipëri përshëndet qëndrimin e Britanisë: Askush nuk është mbi ligjin

Shqipëri
Luftimi i kontrabandës dhe krimit të organizuar  në veri – brenda katër muajve shtatë herë u sulmua Policia e Kosovës

Luftimi i kontrabandës dhe krimit të organizuar në veri – brenda katër muajve shtatë herë u sulmua Policia e Kosovës

Jehona Hulaj
Arrestohen 8 persona të dyshuar për përfshirje në krim të organizuar

Arrestohen 8 persona të dyshuar për përfshirje në krim të organizuar

Siguri
SPAK lëshon 32 urdhër-arreste, policia nis arrestimet në disa qytete të Shqipërisë

SPAK lëshon 32 urdhër-arreste, policia nis arrestimet në disa qytete të Shqipërisë

Shqipëri
Përparim në shkallën e demokracisë, telashe me korrupsionin – raporti i Freedom House përmend edhe figura të lidhura me krimin e organizuar dhe korrupsionin

Përparim në shkallën e demokracisë, telashe me korrupsionin – raporti i Freedom House përmend edhe figura të lidhura me krimin e organizuar dhe korrupsionin

Kosovë
Berisha: Kurti të veproj kundër krimit ndërkufitar, mos t’i mbuloj incidentet  me retorikë të rrejshme patriotike

Berisha: Kurti të veproj kundër krimit ndërkufitar, mos t’i mbuloj incidentet  me retorikë të rrejshme patriotike

Kosovë
Haradinaj: Qeveria e Kosovës dhe ajo e Serbisë e kanë obligim që të luftojnë krimin e organizuar ndërkufitar

Haradinaj: Qeveria e Kosovës dhe ajo e Serbisë e kanë obligim që të luftojnë krimin e organizuar ndërkufitar

Kosovë
Raporti i DASH për Kosovën: Vazhdon mosndëshkimi i korrupsionit

Raporti i DASH për Kosovën: Vazhdon mosndëshkimi i korrupsionit

Kosovë
LVV tregon gjashtë operacionet e suksesshme ndaj krimit të organizuar dhe korrupsionit

LVV tregon gjashtë operacionet e suksesshme ndaj krimit të organizuar dhe korrupsionit

Kosovë
Sveçla përgëzon Policinë për planin operacional në parandalim të kontrabandës dhe krimit në zonat kufitare me Serbinë dhe Maqedoninë e Veriut

Sveçla përgëzon Policinë për planin operacional në parandalim të kontrabandës dhe krimit në zonat kufitare me Serbinë dhe Maqedoninë e Veriut

Siguri