LAJMI I FUNDIT:

Kosovë-Serbi

31 Artikuj

Hasani kërkon njohjen e Kosovës në Samitin e OSBE-së: Meriton karrigen e saj këtu

Hasani kërkon njohjen e Kosovës në Samitin e OSBE-së: Meriton karrigen e saj këtu

Shqipëri
Baerbock në Tiranë: Tensionet mes Serbisë dhe Kosovës po rrezikojnë edhe Procesin e Berlinit

Baerbock në Tiranë: Tensionet mes Serbisë dhe Kosovës po rrezikojnë edhe Procesin e Berlinit

Shqipëri
Berisha i konsideron deklaratat e Ramës për veriun e Kosovës si anti-shqiptare: E ka hipnotizuar Vuçiqi

Berisha i konsideron deklaratat e Ramës për veriun e Kosovës si anti-shqiptare: E ka hipnotizuar Vuçiqi

Shqipëri
Sulmi terrorist në Kosovë, Rama: Përulje për policin që dha jetën në krye të detyrës

Sulmi terrorist në Kosovë, Rama: Përulje për policin që dha jetën në krye të detyrës

Shqipëri
Tensionet Kosovë-Serbi, Rama: Rrezikohet seriozisht një përplasje fatale e armatosur

Tensionet Kosovë-Serbi, Rama: Rrezikohet seriozisht një përplasje fatale e armatosur

Kosovë
Rama: Gjermania dhe Franca të ndërhyjnë për të garantuar zbatimin e marrëveshjes bazë midis Kosovës dhe Serbisë

Rama: Gjermania dhe Franca të ndërhyjnë për të garantuar zbatimin e marrëveshjes bazë midis Kosovës dhe Serbisë

Kosovë
Rama takon Vuçiqin: Konflikti në veri të Kosovës duhet të zgjidhet krah për krah me botën demokratike

Rama takon Vuçiqin: Konflikti në veri të Kosovës duhet të zgjidhet krah për krah me botën demokratike

Shqipëri
Rama flet nga Bratislava: Ushtria serbe në kufij me Kosovën ka zero fuqi

Rama flet nga Bratislava: Ushtria serbe në kufij me Kosovën ka zero fuqi

Shqipëri
Ali Ahmeti: Autoritetet e Kosovës të koordinohen me ndërkombëtarët

Ali Ahmeti: Autoritetet e Kosovës të koordinohen me ndërkombëtarët

Politikë
Deputeti shqiptar: Kosova nuk është vetëm, rënia e çështjes së veriut  e çon Vuçiqin në negociata pa kushte dhe shantazhe

Deputeti shqiptar: Kosova nuk është vetëm, rënia e çështjes së veriut e çon Vuçiqin në negociata pa kushte dhe shantazhe

Shqipëri
Taravari: Veprimet e Kosovës për të mbajtur Sovranitetin në Veri janë sa normale aq edhe legjitime

Taravari: Veprimet e Kosovës për të mbajtur Sovranitetin në Veri janë sa normale aq edhe legjitime

Politikë
Takimi në Bruksel, Meta përgëzon Kurtin: E ardhmja e rajonit jo me “Ballkanin e Hapur”, “tërheqjet e veshëve”

Takimi në Bruksel, Meta përgëzon Kurtin: E ardhmja e rajonit jo me “Ballkanin e Hapur”, “tërheqjet e veshëve”

Shqipëri
Heqja e barrikadave në veri, Majko: Kosova ja doli, tregoi se ka aftësi të veprojë në përputhje me rrethanat

Heqja e barrikadave në veri, Majko: Kosova ja doli, tregoi se ka aftësi të veprojë në përputhje me rrethanat

Shqipëri
Situata në veri të Kosovës, Majko: Vendimet e vështira janë afër

Situata në veri të Kosovës, Majko: Vendimet e vështira janë afër

Shqipëri
Tensionet në veri të Kosovës, qytetarët protestojnë para ambasadës serbe në Tiranë

Tensionet në veri të Kosovës, qytetarët protestojnë para ambasadës serbe në Tiranë

Shqipëri
Majko: Kërkesa për vendosjen e ushtrisë serbe në Kosovë është konflikt i pashpallur

Majko: Kërkesa për vendosjen e ushtrisë serbe në Kosovë është konflikt i pashpallur

Shqipëri
Bujar Osmani: Inkurajojmë Kosovën dhe Serbinë në përafrimin e marrëdhënieve fqinjësore

Bujar Osmani: Inkurajojmë Kosovën dhe Serbinë në përafrimin e marrëdhënieve fqinjësore

Maqedonia e Veriut
​Sulmi me armë në Jarinë, policia nis hetimet – ndërpritet përkohësisht qarkullimi Kosovë-Serbi

​Sulmi me armë në Jarinë, policia nis hetimet – ndërpritet përkohësisht qarkullimi Kosovë-Serbi

Kosovë
Gjendja në pikat kufitare në Kosovë e qetë, në Hungari pritje më të gjata

Gjendja në pikat kufitare në Kosovë e qetë, në Hungari pritje më të gjata

Kosovë
Ndalet tregtia Kosovë–Serbi

Ndalet tregtia Kosovë–Serbi

Biznes
Eksperti amerikan: Për Trumpin, më e lehtë është që të trajtojë çështjen e Kosovës, sesa Iranin

Eksperti amerikan: Për Trumpin, më e lehtë është që të trajtojë çështjen e Kosovës, sesa Iranin

Kosovë
“Ka mospërputhje në raportimin nga mediat në Kosovë dhe mediat në Serbi për procesin e dialogut”

“Ka mospërputhje në raportimin nga mediat në Kosovë dhe mediat në Serbi për procesin e dialogut”

Kosovë
Maliqi paralajmëron konflikt të ngrirë për Kosovën nëse nuk arrihet marrëveshja me Serbinë

Maliqi paralajmëron konflikt të ngrirë për Kosovën nëse nuk arrihet marrëveshja me Serbinë

Kosovë
Ndërkombëtarët kundër ndryshimit të kufijve të Kosovës

Ndërkombëtarët kundër ndryshimit të kufijve të Kosovës

Kosovë