LAJMI I FUNDIT:

Korab Shaqiri

76 Artikuj

Korab Shaqiri dhe Lori publikojnë këngën e re “Dashni ku je”

Korab Shaqiri dhe Lori publikojnë këngën e re “Dashni ku je”

Muzikë
Korab Shaqiri bëhet baba për herë të dytë

Korab Shaqiri bëhet baba për herë të dytë

Yjet
“Shëndet e begati” – të famshmit shqiptarë urojnë Kurban Bajramin

“Shëndet e begati” – të famshmit shqiptarë urojnë Kurban Bajramin

Yjet
Korab Shaqiri po bëhet baba për herë të dytë

Korab Shaqiri po bëhet baba për herë të dytë

Yjet
Korab Shaqiri: Ikja e të rinjve nga Kosova dhimbje e madhe për vendin tonë, shteti duhet të bëjë diçka me urgjencë

Korab Shaqiri: Ikja e të rinjve nga Kosova dhimbje e madhe për vendin tonë, shteti duhet të bëjë diçka me urgjencë

Yjet
Artistët shqiptarë mbështesin fushatën për anëtarësimin e Kosovës në NATO

Artistët shqiptarë mbështesin fushatën për anëtarësimin e Kosovës në NATO

Yjet
Nën tingujt e kantatës “I miri i motrës”, u përmbyll Festivali “Composers’ Competition Sacrarium, 2021” në Ukrainë

Nën tingujt e kantatës “I miri i motrës”, u përmbyll Festivali “Composers’ Competition Sacrarium, 2021” në Ukrainë

Muzikë
Vepra e Korab Shaqirit “I miri i motrës”, përmbyllë natën finale të festivalit prestigjioz në Ukrainë

Vepra e Korab Shaqirit “I miri i motrës”, përmbyllë natën finale të festivalit prestigjioz në Ukrainë

Muzikë
Të famshmit shqiptarë reagojnë pas vdekjes së kompozitorit Fahri Beqiri

Të famshmit shqiptarë reagojnë pas vdekjes së kompozitorit Fahri Beqiri

Yjet
Artistët shqiptarë reagojnë pas vdekjes së instrumentistit Shaqir Hoti

Artistët shqiptarë reagojnë pas vdekjes së instrumentistit Shaqir Hoti

Yjet
Artistët shqiptarë që u infektuan me COVID-19 dhe eksperiencat e tyre – nga Muhamet Sejdiu e deri te Genc Prelvukaj

Artistët shqiptarë që u infektuan me COVID-19 dhe eksperiencat e tyre – nga Muhamet Sejdiu e deri te Genc Prelvukaj

Egzona Shigjeqi
Ilir Shaqiri feston ditëlindjen e 60-të, Korabi prek me fjalët dedikuar të atit

Ilir Shaqiri feston ditëlindjen e 60-të, Korabi prek me fjalët dedikuar të atit

Yjet
Ilir Shaqiri njofton se ka ndërruar jetë nëna e tij

Ilir Shaqiri njofton se ka ndërruar jetë nëna e tij

Yjet
Korab Shaqiri rrëfen për ditët e tij në karantinë: Kemi mësuar se nuk ka asgjë më të vlefshme sesa jeta dhe shëndeti ynë

Korab Shaqiri rrëfen për ditët e tij në karantinë: Kemi mësuar se nuk ka asgjë më të vlefshme sesa jeta dhe shëndeti ynë

Egzona Shigjeqi
Korab Shaqiri përmes pianos interpreton këngën “Hajredin Pasha”

Korab Shaqiri përmes pianos interpreton këngën “Hajredin Pasha”

Muzikë
Korab Shaqiri ironizon me Bill Gates: I besoj vetëm atij, pasi ai pati punë me viruse prej Windows 95

Korab Shaqiri ironizon me Bill Gates: I besoj vetëm atij, pasi ai pati punë me viruse prej Windows 95

Yjet
Korab Shaqiri doktoron në kompozim

Korab Shaqiri doktoron në kompozim

Yjet
Korab Shaqiri me projekt të ri muzikor dedikuar të birit

Korab Shaqiri me projekt të ri muzikor dedikuar të birit

Muzikë
Nexhmije Pagarusha la amanet edhe muzikën që do t’i lëshohej në natën e varrit

Nexhmije Pagarusha la amanet edhe muzikën që do t’i lëshohej në natën e varrit

Muzikë
Korab Shaqiri rikthehet me “Fenomen” në “Kënga Magjike 2019”

Korab Shaqiri rikthehet me “Fenomen” në “Kënga Magjike 2019”

Muzikë
Korab Shaqiri rikthehet në festivalin “Kënga Magjike” pas 11 viteve

Korab Shaqiri rikthehet në festivalin “Kënga Magjike” pas 11 viteve

Muzikë
Doktoron Korab Shaqiri

Doktoron Korab Shaqiri

Yjet
Korab Shaqiri dhe Bujar Qamili vijnë me këngën e re “Verë e Dashni”

Korab Shaqiri dhe Bujar Qamili vijnë me këngën e re “Verë e Dashni”

Muzikë
Korab Shaqiri paralajmëron këngën e re, vjen në bashkëpunim

Korab Shaqiri paralajmëron këngën e re, vjen në bashkëpunim

Muzikë