LAJMI I FUNDIT:

Kontraband e mallrave

58 Artikuj

Kontrabandë ilaçesh në Sarandë me vlerë 70 mijë euro, arrestohet çifti i farmacistëve

Kontrabandë ilaçesh në Sarandë me vlerë 70 mijë euro, arrestohet çifti i farmacistëve

Shqipëri
Arrestohen dy shtetas të Serbisë në Leposaviq – po kontrabandonin mallra përmes rrugëve ilegale

Arrestohen dy shtetas të Serbisë në Leposaviq – po kontrabandonin mallra përmes rrugëve ilegale

Kronika e Zezë
Sekuestrohen 2 tonë naftë në një shtëpi në Tiranë, dyshohet për kontrabandë

Sekuestrohen 2 tonë naftë në një shtëpi në Tiranë, dyshohet për kontrabandë

Shqipëri
Parandalohet një rast i kontrabandës në Vinarc të Mitrovicës, sekuestrohen mbi 1.600 litra tretës

Parandalohet një rast i kontrabandës në Vinarc të Mitrovicës, sekuestrohen mbi 1.600 litra tretës

Kosovë
Parandalohet kontrabanda e produkteve ushqimore në segmentin Vermicë – Prizren

Parandalohet kontrabanda e produkteve ushqimore në segmentin Vermicë – Prizren

Kosovë
Kontrabandë me mjaltë dhe telefona, parandalohen dy raste

Kontrabandë me mjaltë dhe telefona, parandalohen dy raste

Kronika e Zezë
Parandalohet futja e cigareve të kontrabanduara, ik drejtuesi i automjetit

Parandalohet futja e cigareve të kontrabanduara, ik drejtuesi i automjetit

Kosovë
Luftimi i kontrabandës dhe krimit të organizuar  në veri – brenda katër muajve shtatë herë u sulmua Policia e Kosovës

Luftimi i kontrabandës dhe krimit të organizuar në veri – brenda katër muajve shtatë herë u sulmua Policia e Kosovës

Jehona Hulaj
Kurti sot pasdite pret në takim policët që u lënduan në luftimin e kontrabandës në veri

Kurti sot pasdite pret në takim policët që u lënduan në luftimin e kontrabandës në veri

Kosovë
Sveçla për lëndimin e pesë policëve në veri: Hezitimi i organeve të drejtësisë për të vepruar, kthehet në fuqizim të kriminelëve

Sveçla për lëndimin e pesë policëve në veri: Hezitimi i organeve të drejtësisë për të vepruar, kthehet në fuqizim të kriminelëve

Kosovë
Lëndohen pesë zyrtarë policor në veri, u goditen në veturë nga një kamion i cili po kontrabandonte mallra dhe tentoi të ikte

Lëndohen pesë zyrtarë policor në veri, u goditen në veturë nga një kamion i cili po kontrabandonte mallra dhe tentoi të ikte

Kronika e Zezë
Kontrabandim me mallra dhe kalim ilegal i kufirit, ndalohet një person në veri të Mitrovicës

Kontrabandim me mallra dhe kalim ilegal i kufirit, ndalohet një person në veri të Mitrovicës

Kronika e Zezë
Parandalohet kontrabanda e 2,400 litrave të alkoolit etilik nga Mitrovica e Veriut

Parandalohet kontrabanda e 2,400 litrave të alkoolit etilik nga Mitrovica e Veriut

Kosovë
Transportonin mallra kontrabandë nga Kosova, arrestohen gjashtë persona në Tiranë

Transportonin mallra kontrabandë nga Kosova, arrestohen gjashtë persona në Tiranë

Shqipëri
Tentoi të kontrabandojë 800 kg duhan të papërpunuar, Policia po heton rastin

Tentoi të kontrabandojë 800 kg duhan të papërpunuar, Policia po heton rastin

Kosovë
Kontrabandim me mallra – policia konfiskon mish, barna, pula e lepuj në kufirin Kosovë-Serbi

Kontrabandim me mallra – policia konfiskon mish, barna, pula e lepuj në kufirin Kosovë-Serbi

Kronika e Zezë
Ndalohet në Glloboqicë 28-vjeçari që kontrabandoi mallra nga Maqedonia e Veriut

Ndalohet në Glloboqicë 28-vjeçari që kontrabandoi mallra nga Maqedonia e Veriut

Kosovë
Kontrabandë me ushqime, ilaçe dhe naftë në Kapshticë, arrestohen 3 persona

Kontrabandë me ushqime, ilaçe dhe naftë në Kapshticë, arrestohen 3 persona

Shqipëri
Konfiskohen mallra të kontrabanduara në vlerë 6 mijë euro në Prizren

Konfiskohen mallra të kontrabanduara në vlerë 6 mijë euro në Prizren

Kosovë
Policia kufitare ndalon katër sirianë ilegalë dhe konfiskon mallra të kontrabanduara

Policia kufitare ndalon katër sirianë ilegalë dhe konfiskon mallra të kontrabanduara

Siguri
Policia gjen mallra të kontrabanduara të markave të njohura në Ferizaj

Policia gjen mallra të kontrabanduara të markave të njohura në Ferizaj

Siguri
Dogana konfiskon mbi 1,300 litra vaj ushqimor dhe Coca Cola të kontrabandura nga Serbia

Dogana konfiskon mbi 1,300 litra vaj ushqimor dhe Coca Cola të kontrabandura nga Serbia

Kosovë
Policia Kufitare parandalon kontrabandë të mallrave, arrestohet një person i dyshuar

Policia Kufitare parandalon kontrabandë të mallrave, arrestohet një person i dyshuar

Kronika e Zezë
Aksion kundër kontrabandës në veri të Mitrovicës dhe në Shtërpcë

Aksion kundër kontrabandës në veri të Mitrovicës dhe në Shtërpcë

Kosovë